ارتش روسیه اولین Ka-52 را تحویل گرفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

ارتش روسیه اولین Ka-52 را تحویل گرفت

پست توسط cheka »

تصویر
ریا نوستی - ارتش روسیه اولین هلیکوپتر تهاجمی Ka-52 موسوم به تمساح "Alligator" را تحویل گرفت .

بر طبق گزارش این خبرگزاری ، طبق برنامه ی تجهیز نیروی هوایی روسیه به KA-52 که بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه از سال 2011 آغاز شده ، ارتش روسیه امروز اولین Ka-52 را دریافت کرد .

هلیکوپتر Ka-52 نوع ارتقا یافته ی هلیکوپتر Ka-50 است ، این هلیکوپتر دارای توپ 30 میلیمتری ، موشکهای هدایت شونده ی ضد تانک با برد 8 کیلومتر و رادار پیشرفته است و در دکترین جدید هوانیروز روسیه تقریبا وظیفه ای مشابه آواکس در جنگهای هوایی دارد ، بدین صورت که KA-52 مجهز به 2 رادار برد بالا و تجهیزات آشکار سازی در روز و شب است ، Ka-52 به کمک این تجهیزات میتواند اهداف را از فاصله ی دور شناسایی و هلیکوپترها را به سمت آن اهداف هدایت کنند .

Ka-52 همانند Ka-50 مجهز به سیستم داونلینک ماهواره ای (SAT downlink) برای استفاده از آخرین اطلاعات صحنه ی نبرد است .

این هلیکوپتر از سیستم ملخهای موازی استفاده میکند ، استفاده از این سیستم نه تنها مانورپذیری و سرعت استثنایی برای این هلیکوپتر به ارمغان آورده بلکه نیاز به ملخ جانبی در دم هلیکوپتر را نیز از بین برده و تکان های کابین خلبان را کاهش داده . این سیستم در بقیه هلیکوپتر های ساخت کاموف از جمله Ka-225 نیز مورد استفاده قرار گرفته ، اما با وجود پیچیدگی این سیستم ، Ka-52 میتواند تا 2 هفته بدون نیاز به تنظیم و چک شدن عملیات انجام دهد .

همچون اسلاف خویش ، Ka-52 نیز برای مقابله با آتش دشمن به شدت زره پوش شده است ، بدنه ی این هلیکوپتر از الیاف کولار و زره کامپوزیت ساخته شده میتواند در برابر آتش مستقیم توپهای پدافندی 23 میلیمتری نیز مقاومت کند .

لینک فیلم پرواز اولین KA-52 : [External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”