نصب و راه اندازي سامانه هاي راداري برد بلند در آينده نزديک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

نصب و راه اندازي سامانه هاي راداري برد بلند در آينده نزديک

پست توسط HASAN BARATY »

معاون ارتباطات و فناوري اطلاعات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا» (ص) ارتش از نصب و راه اندازي سامانه هاي راداري برد بلند در آينده نزديک خبر داد.
.
تصویر
  

امير سرتيپ دوم حميد ارژنگي در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: سامانه هاي راداري بردبلند در شرف نصب و راه اندازي در مناطق مختلف کشور است. وي درباره نحوه شناسايي مناطق مختلف کشور براي نصب اين رادارها، گفت: متناسب با پوشش مجموعه راداري قرارگاه پدافند هوايي، نقاط خاصي از کشور را براي نصب اين سامانه هاي راداري برد بلند پيش بيني و شناسايي کرده بوديم. بر اين اساس، نقاط کور راداري را در نظر گرفتيم و با توجه به اين که رادارهاي موجود در شبکه راداري ما بايد همپوشاني داشته باشند، متناسب با اين همپوشاني و براي پوشش کليه نقاط داخلي و نيز خارج از کشور، مناطق مورد نظر شناسايي شدند. معاون ارتباطات و فناوري اطلاعات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا»(ص) ارتش، اضافه کرد: رادارهاي برد بلند در دو نمونه، يکي براي پوشش فواصل تا حدود 1000 کيلومتر و ديگري براي پوشش تا 3000 کيلومتر هستند که هر دوي اين نمونه ها متناسب با برد و نوع امواج آنها نصب و راه اندازي مي شوند. تاکنون بخش قابل توجهي از مقدمات کار نظير نصب آنتن ها انجام شده است و خود سامانه هاي اصلي نيز به زودي در مدار قرار خواهند گرفت. ارژنگي در ادامه، به ديگر فعاليت هاي قرارگاه پدافندي هوايي خاتم الانبيا» (ص) اشاره کرد و افزود: با توجه به نوع ماموريتي که اين قرارگاه دارد، همواره پاي کار هستيم و تلاش هاي مختلفي را در بحث سامانه هاي پدافندي، رادارها و گسترش تاکتيک هاي مختلف انجام داده ايم و از زمان برگزاري رزمايش مدافعان آسمان ولايت 3 در آبان ماه امسال تاکنون کارهاي بسيار خوب و بزرگي انجام شده است. وي همچنين از گسترش تکنولوژي ارسال لحظه اي اطلاعات در شبکه ديده باني کشور خبر داد و اظهار کرد: در بحث ديده باني به تکنولوژي بسيار پيشرفته اي رسيده ايم که بخشي از آن در رزمايش اخير با موفقيت آزمايش شد. بر اين اساس، سيستم‌هايي با قابليت ارسال ديتا در كوتاه‌ترين زمان ممكن و اطلاع‌رساني آن‌لاين در كل كشور در حال گسترش است و در بخش اعظم مناطق حساس و حياتي و مناطق خاصي از كشور مانند مرزها تا عمق كشور از اين سيستم‌ها بهره مي‌بريم.
  ارتباطات و فناوري اطلاعات قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء (ص) ارتش، به تاكيد بيشتر بر آموزش كاركنان اشاره كرد و گفت: در سال جاري تاكيد و تكيه بيشتري بر روي مباحث آموزشي داشتيم و آموزش‌هاي لازم را بر اساس تقويم آموزشي سال 89 و بطور كامل متناسب با زمان ارائه داده‌ايم. 
  در پايان تاكيد كرد: همه نيروهاي پدافند هوايي ارتش پاي كار هستند تا روز به روز در دفاع از كشور سربلندتر در كنار ملت عزيز حضور داشته باشند و ملت ايران مطمئن باشند كه سربازان اين كشور با تمام قدرت در كنار ملت در دفاع از كشور با آمادگي كامل حضور دارند. 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”