نگرانی اسرائیل ازاعزام کشتی های جنگی ایران به مدیترانه:خطر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

نگرانی اسرائیل ازاعزام کشتی های جنگی ایران به مدیترانه:خطر

پست توسط hani1459 »

وی ادامه داد: ایرانیها تلاش می کنند تا پیامی را برای کشورهای غربی ارسال کنند اینکه آنهاوجود ناوگان های دریایی بیگانه در خلیج فارس را نمی پذیرند. [External Link Removed for Guests]در پی اعلام این که ایران قصد دارد کشتی جنگی به مدیترانه بفرستد ، اسرائیل نسبت به این امر با نگرانی واکنش نشان داد.

به گزارش [External Link Removed for Guests] به نقل از پایگاه خبری" لبنان الآن "، اسرائیل ورود ناوهای ایرانی به دریای مدیترانه را اقدام تحریک آمیز خطرناک توصیف کرد.

اسرائیلدر واکنش به گزارش های رسانه ای درباره احتمال ورود دو کشتی جنگی ایرانیبه دریای مدیترانه از طریق کانال سوئز، آن را اقدامی تحریک آمیز و خطرناکعلیه اسرائیل دانست.

رادیو اسرائیل به نقل از مقامات بخش امنیتیاین رژیم اعلام کرد: اسرائیل به شدت ورود این دو ناو ایرانی به دریایمدیترانه را پیگیری می کند. همانگونه که ایران حضور کشتی های نظامیاسرائیلی در خلیج فارس را نمی پذیرد ، تل آویو نیز به طور کامل استقرارکشتی های نظامی ایرانی در دریای مدیترانه را نمی پذیرد.

یکی ازمقامات اسرائیلی نیز گفت: حضور نیروی دریایی در دریای مدیترانه دارای هیچتوجیه نیست. هم اکنون در اسرائیل این بحث مطرح است که وضعیت فعلی تغییریابد. اسرائیل چگونگی تعامل با این اتفاق را می داند.

این مقامامنیتی اسرائیل همچنین مدعی شد قصد تهران برای اعزام کشتی های جنگی بهدریای مدیترانه، جزئی از برنامه ایران برای نهادینه کردن نفوذ و جای پایخود در کشورهای منطقه است. وی ادامه داد: ایرانی ها تلاش می کنند تا پیامیرا برای کشورهای غربی ارسال کنند اینکه آنها وجود ناوگان های دریاییبیگانه در خلیج فارس را نمی پذیرند.

قرار است ناوگروه دریایی ایرانپس از عبور از تنگه باب المندب، دریای سرخ و کانال سوئز وارد دریایمدیترانه شود تا در یکی از بنادر ساحلی سوریه در دریای مدیترانه مستقرشوند.
اسرائیل، لبنان، مصر و سوریه کشورهای ساحلی در شرق دریای مدیترانه هستند.

اميردريادار غلامرضا خادم بي‌غم جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش ایران دراوایل بهمن ماه جاری گفته بود ناوگروهی از این نیرو، در آینده ای نزدیک بهدرياي مديترانه خواهد رفت.

نیروی دریایی ایران پیش از این نیز ناوگروه هایی را به خارج از منطقه خلیج فارس و دریای عمان اعزام کرده بود.

asr iran
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”