توليد شبيه سازهايي پدافندي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

توليد شبيه سازهايي پدافندي

پست توسط HASAN BARATY »

معاون آموزش و تربيت قرارگاه پدافند خاتم‌الانبياء خبرداد:
خودكفايي ايران در توليد شبيه‌ساز‌هاي پدافندي
خبرگزاري فارس: معاون آموزش و تربيت قرارگاه پدافند خاتم‌الانبياء از به خودكفايي رسيدن ايران در توليد سلاح‌هاي شبيه‌ساز سبك و سنگين مرتبط با پدافند خبرداد.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، محمد قرباني عصر چهارشنبه در حاشيه بهره‌برداري از شبيه‌ساز تيراندازي سلاح سبك در قرارگاه منطقه جنوب شرق پدافند اظهار داشت: تأمين شبيه‌سازها از اولويت‌هاي قرارگاه پدافند خاتم‌الانبياء است.
وي ادامه داد: در اين راستا اولويت حركت را بر ساخت و ايجاد سامانه‌هاي عملياتي قرار داده‌ايم كه با بهره‌گيري از سامانه‌ها و توانمندي‌هاي دفاعي كشور و با سنجش نيازمندي‌ها كه توسط پرسنل پدافند انجام شده در حال حركت در بخش تأمين شبيه‌سازها با هدف ارتقاي آموزش‌ها هستيم.
وي با بيان اينكه قرارگاه خاتم‌الانبياء هيچ مشكلي را در راستاي تامين سامانه‌هاي مورد نياز ندارد ادامه داد: علاوه بر تامين بسياري از سامانه‌ها نخستين مجموعه شبيه‌سازهاي سلاح‌هاي سبك و سنگين نيز در حال راه‌اندازي است كه سامانه فاتح 11 يكي از اينگونه سامانه‌هاست.
وي در بخشي ديگر از سخنان خود اظهار داشت: كشور در بخش شبيه‌ساز سيستم‌هاي عملياتي پدافندي به خودكفايي رسيده است و در همين راستا توان ساخت شبيه‌ساز سلاح‌هاي سنگين و سبك را داراست.
وي در بخش ديگر از سخنان خود با اشاره به توانمندي‌هاي شبيه‌ساز فاتح 11 ابراز داشت: اين سامانه شامل 10 سيبل است كه به دستگاه پرتونگار مجهز و براي هر سلاح به طور جداگانه عمل مي‌كند.
وي ادامه داد: تعداد سيكل‌هاي مذكور به يك يارانه متصل و اين يارانه توان احتساب همزمان شليك كاربران و ارزيابي آنها را دارد.
وي ادامه داد: در اين سيستم حتي موارد ظريف شليك همانند نوع پرش و ضربه وارده سلاح نيز شبيه سازي شده است.
قرباني در پايان اظهار اميدواري كرد: با روند در پيش گرفته شده در بخش پدافند كشور ايران رو به روز به اقتدار و توانمندي بيشتر در اين حوزه دست يابد. فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا گفت: اقتدار و انسجام به وجود آمده در پدافند هوايي نه تنها سبب تبديل اين قرارگاه به نيرويي قابل و تيزبين در منطقه شده، بلكه اين قرارگاه تحركات فرامنطقه‌اي دشمنان را نيز زير رصد و پوشش دارد.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، فرزاد اسماعيلي در حاشيه مراسم راه‌اندازي نخستين سامانه شبيه ساز سلاح سبك در قرارگاه جنوب شرق پدافند در جمع خبرنگاران با بيان اينكه همكاري مناسبي بين صنايع داخلي و صنعت دفاعي كشور وجود دارد، اظهار داشت: هماهنگي و همكاري اين صنايع مي‌تواند در هر چه محكم‌تر شدن دژ دفاعي كشور مثمر ثمر واقع شود.
وي با بيان اينكه تمامي تحركات دشمن در آسمان خليج فارس و درياي عمان رصد مي‌شود، ابراز داشت: به قدري قدرت و انسجام در كشور وجود دارد كه دشمنان جرأت اندك تجاوزي به حريم هوايي ايران را به خود نمي‌دهند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا ادامه داد: تمامي تحركات دشمن را از نظر اطلاعاتي و پدافند هوايي رصد مي‌كنيم و نخواهيم گذاشت كه حتي يك لحظه هم كسي فكر تجاوز به حريم هوايي كشور را به مغز خود خطور دهد.
اين فرمانده ارشد نظامي گفت: اقتدار و انسجام به وجود آمده در پدافند هوايي نه تنها سبب تبديل اين قرارگاه به نيرويي قابل و تيزبين در منطقه شده، بلكه اين قرارگاه تحركات فرامنطقه‌اي دشمنان را نيز زير رصد و پوشش دارد.
اسماعيلي در ادامه با بيان اينكه توجه فرمانده كل قوا به پدافند هوايي در مورد آموزش‌هاي به روز و نو است، يادآور شد: خنثي‌سازي تهديدات متوجه پدافند نيازمند تجهيز اين ارگان به دانش روز است.
وي با بيان اينكه آموزش ركن اساسي هر يگان و سازمان است، اظهار داشت: قدرت و انسجام زيادي بين نيروهاي مسلح و مردم وجود دارد و بر همين اساس دشمن به خودش جرأت نمي‌دهد حتي يك قدم از فضاي كشور ايران را مورد تجاوز هوايي قرار دهد.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: توليد شبيه سازهايي پدافندي

پست توسط interceptor »

اهمیت شبیه ساز ها در بهبود کیفیت آمزش و ایجاد شرایطی که در حالت واقعی ممکن نیست بر کسی پوشیده نیست.واقعن در ساخت شبیه ساز ها و این بار شبیه ساز پدافندی خیلی پیشرفت کردیم که این نشون می ده علم الکترونیک در تجهیزات نظامی-که بسیار راهبردی هم هست- در کشور ما در حال پیشرفته.
Major II
Major II
پست: 42
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۷, ۴:۵۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 68 بار

Re: توليد شبيه سازهايي پدافندي

پست توسط ALFEREDO »

منظور از یارانه همون رایانس دیگه؟ :-(
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”