استقرار كامل رادارهاي 3000كيلومتري درمناطق عملياتي از سال90

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

استقرار كامل رادارهاي 3000كيلومتري درمناطق عملياتي از سال90

پست توسط sinaset »

سرهنگ فرمهيني در گفتگو با فارس اعلام كرد:
استقرار كامل رادارهاي 3000كيلومتري در مناطق عملياتي از سال 90
خبرگزاري فارس: معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) گفت: رادارهاي برد بلند پدافند هوايي، سال آينده در مناطق عملياتي نصب مي‌شوند.
 تصویر 
سرهنگ ابوالفضل فرمهيني معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اشاره به توليد رادارهاي برد بلند اين قرارگاه، گفت: پروسه ساخت و توليد رادارهاي برد بلند از سال 88 در پدافند هوايي پيگيري شده است و در حال حاضر مراحل پاياني را طي مي‌كند.

وي افزود: برابر دستورالعمل‌هاي قرارگاه پدافند هوايي، هر سامانه‌اي خصوصا سامانه‌هاي راداري كه از حساسيت بالايي برخوردار هستند بايد پس از طي مراحل مختلف تست در اختيار معاونت عمليات قرار داده بشود.

فرمهيني با بيان اينكه اين رادارها بايد مورد ارزيابي عمليات نيز قرار بگيرند، گفت: اين تست‌ها در خصوص رادارهاي برد بلند نيز در حال انجام است كه پس از آن مرحله، اين رادارها در چرخه عملياتي قرارگاه پدافند هوايي قرار خواهند گرفت.

معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) همچنين اعلام كرد: اين رادارهاي برد بلند در سال آينده در مناطق عملياتي مورد نظر نصب مي‌شوند.

* پوشش نقاط كور كشور توسط رادارهاي مكمل

وي در خصوص برد عملياتي اين رادارها نيز اظهار داشت: برد اين رادارها بيش از 3000 كيلومتر است و بخشي از فضاي داخل كشور كه توسط اين رادارها پوشش داده نمي‌شود با استفاده از يك رادار مكمل پوشش لازم داده مي‌شود.

فرمهيني در ادامه با اشاره به خاصيت راداري و امواجي اين سامانه‌، تصريح كرد: براي افزايش برد اين رادارهاي برد بلند با توجه به خاصيت off center كه دارد بايستي از دو سامانه استفاده كنيم.

معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در پايان با بيان اينكه پروسه ساخت و توليد در نهضت قطعه‌سازي در قرارگاه پدافند هوايي همواره پيگيري مي‌شود، تاكيد كرد: در بحث جنگال و اختلال‌گرها و فريب‌هاي راديويي و راداري نيز برنامه‌هاي گسترده‌اي داريم تا به دستاوردهاي خوبي برسيم.
انتهاي پيام/
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Junior Poster
Junior Poster
پست: 158
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۸, ۲:۰۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 313 بار

Re: استقرار كامل رادارهاي 3000كيلومتري درمناطق عملياتي از سا

پست توسط f-35 »

دوستان کسی میدونه این خاصیت off center چیه؟ مربوط به چه نوع راداری میشه؟ اگر این رادار othباشه پس نباید در پوشش بعضی از مناطق ایران مشکل داشته باشه؟ تظر دوستان دیگه چیه
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

Re: استقرار كامل رادارهاي 3000كيلومتري درمناطق عملياتي از سا

پست توسط Achilles »

f-35 نوشته شده:دوستان کسی میدونه این خاصیت off center چیه؟ مربوط به چه نوع راداری میشه؟ اگر این رادار othباشه پس نباید در پوشش بعضی از مناطق ایران مشکل داشته باشه؟ تظر دوستان دیگه چیه
رادارهای OTH بدلیل تکنولوژی خاص آنها که امواج HF یا موج کوتاه پس از برخورد به لایه یونوسفر به سطح زمین منعکس میشوند، بسته به فرکانس کاری آنها یک محدوده پرش دارند که به آن skip zone میگویند که این محدوده به 1000 کیلومتر هم میرسد که با این تفاسیر میشه گفت که دایره ای بطور مثال به شعاع 1000 کیلومتر در دید این رادار نمیباشد و به رادارهای کمکی نیاز است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”