نیروی زمینی مقتدرتر و متحول می شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

نیروی زمینی مقتدرتر و متحول می شود

پست توسط hani1459 »

زاهدان - خبرگزاری مهر: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش این نیرو روزبه روز مقتدرتر و متحول می شود.

  گزارش خبرنگار مهر در زاهدان، امیراحمدرضا پوردستان ظهر دوشنبه درمراسم افتتاح فاز دوم پادگان سرلشکر شهید یعقوب احمد بیگی لشکر 88 زرهیسیستان و بلوچستان اظهار داشت: چینش و سازماندهی نیروهای زمینی ارتشجمهوری اسلامی در قبل از انقلاب اسلامی توسط ناتو در فضایی ناهمتراز طراحیو اجرا شده  .  
  وی گفت: این چینش برای مقابله با نیروهای پیمان ورشوطراحی شده بود که درصورت حمله این نیروها، ارتش ایران بتواند حداقل به مدتدو ساعت در مقابل آنان ایستادگی کند تا نیروهای ناتو از جنوب آسیا درچابهار پیاده وارد جنگ  .  
  فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیانداشت: براساس طراحی ناتو بزرگترین پادگانها در تهران و اصفهان با پشتیبانیشیراز استقرار داشت تا بتوانند با نیروهای پیمان ورشو مقابله  .  
  وی افزود: طرح بزرگ و جدید تحول نیروی زمینی توسط ارتشجمهوری اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح از چند سال پیش در دستور کار قرارگرفت که بر اساس آن نیروی زمینی متحول شده و با اقتدار بتواند در مقابلدشمن ایستادگی  .  
  پوردستان گفت: این طرح پس از تهیه به استحضار رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا رسید و مورد موافقت و تصویب ایشان قرار  .  
  وی افزود: در این طرح تیپ های قابل انعطاف و جابجایی سریع تشکیل می شود تا بتوانند در هر مکانی براحتی استقرار  .  
  وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در جنگ تحمیلی 90 درصد چینش نیروهای ما در نوار غرب کشور انجام شده بود اکنون به سبب تهدیداتناهمتراز و مصوبه ستاد کل، طراحی نیروهای زمینی بگونه ای انجام شده که درتمام کشور یگانهای رزمی مستقر  .  
  فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: به سبب وجود حساسیت درشرق کشور تیپ های مستقل نیروی زمینی و دو توپخانه سنگین در شرق کشوراستقرار یافت. 
  وی افزود: با حساسیتی که در منطقه شرق کشور به وجود آمده نیروی زمینی یگانهای زیادی در این مناطق مستقر کرده  .  
  وی بیان داشت: در همین زمینه تیپ هایی در شهرستانهایزاهدان، ایرانشهر ، خاش، بناب، نهبندان، تربت حیدریه، تربت جام و مشهدمستقر شده اند که در زمان بروز مشکل به راحتی قابل انعطاف و جابجایی  .  
  پوردستان گفت: دو توپخانه سنگین شرق کشور در شهرهای خاش و قاین مستقر شده  .  
  وی افزود: با موافقت فرمانده معظم کل قوا طرح تحول نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تهیه و اکنون در حال اجرا است. 
  وی بیان داشت: با سیاست جدید نیروی زمینی پادگان تهران تخلیه و برای شرق کشور یگانهای مستقل و مقتدری تدارک دیده شده  .  
  وی در خصوص جابجایی پادگانها از شهرها گفت: با توجه بهمشکلاتی که در جابجایی یگانها و توپخانه ها از پادگانهای داخل شهر وجودداشت 10 پادگان از داخل شهرها خارج  .  
  پوردستان افزود: پادگانهای زاهدان، بیرجند، تبریز،زنجان، مشهد، قزوین، ارومیه، اهواز، خرم آباد و تهران به بیرون شهرهامنتقل شده و یا در حال انتقال  .  
  فرمانده مهندسی و تاسیسات نیروی زمینی ارتش نیز در اینمراسم اظهار داشت: گستره زمین پادگان لشکر 88 زرهی 315 هکتار و زیربنایمجموع آن 35 هزار مترمربع است و در جنوب شرق شهر زاهدان قرار  .  
  امیر مسعود باقری گفت: این پادگان 13 ساختمان دارد کهتعدادی از ساختمان های آن با 10 هزار مترمربع زیربنا در فاز نخست پارسالبهره برداری  .  
  وی افزود: در فاز دوم این پروژه، ساختمان های پاسدارخانه، اداری و حفاظت با زیربنای هفت هزار مترمربع به بهره برداری  .  
  وی بیان داشت: در این پادگان چهار مدرسه آموزشی برایسربازان در حال ساخت است که اکنون هفت کلاس آن در یکی از واحدهای در حالتکمیل دایر شده  .  
  فرمانده مهندسی و تاسیسات نیروی زمینی ارتش گفت: از ویژگی های این مجموعه رعایت مشخصات مهندسی و ایمنی در ساخت ساختمان های آن  .  
  وی اظهار داشت: مطالعات این پروژه در سال 85 و عملیاتاجرایی آن در سال 86 آغاز شد و بر اساس پیش بینی انجام شده پس از اتمامپروژه یک تیپ زرهی در این پادگان مستقر می  .  
  باقری گفت: از محل فروش اراضی تحت اختیار لشکر 88 زرهیاستان سیستان و بلوچستان در زاهدان به مردم، بیش از 100 میلیارد ریالدرآمد کسب شد که این میزان در حال هزینه شدن برای ساخت پادگان  .  
  در این مراسم فرمانده نیروی زمینی ارتش، استاندارسیستان و بلوچستان، خانواده معظم شهدا و مسئولان دستگاههای اجرایی استانحضور داشتند. 
 
 
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”