تحرکات گسترده ی نیروهای امریکایی در اطراف لیبی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

تحرکات گسترده ی نیروهای امریکایی در اطراف لیبی

پست توسط cheka »

تصویر
گزارشهای متعدد حاکی از تحرکات گسترده ی نیروهای آمریکایی در اطراف لیبی طی چند روز اخیر حکایت دارد ، بطوریکه حتی پنتاگون نیز روز گذشته استقرار نیروهای آمریکایی در اطراف لیبی را تایید کرد .

به گزارش وبسایت Spacewar ، سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه ، گفت :" ما در حال کار روی سناریوهای مختلف هستیم که در قابل بخشی از این عملیات ، نیروهای ما در منطقه در حال گرفتن مواضع جدید در اطراف لیبی هستند تا انعطاف پذیری لازم برای انجام عملیات در صورت اتخاذ تصمیم را داشته باشند."

به گزارش این خبرگزاری ، در حالیکه ارتش قذافی با انجام سورتی و بمبارانهای شدید قصد سرکوب معترضان را دارد ، رهبران آمریکا و اروپا در حال بررسی تحمیل شرایط منع پروازی (No fly zone) در آسمان لیبی بوسیله ی اهرم نیروی هوایی ناتو هستند .

کارشناسان نظامی معتقدند نیروی هوایی آمریکا در صورت مداخله در لیبی به ناو هواپیما بر USS Enterprise که در حال حاضر در دریای سرخ مستقر است متوسل خواهند شد ، همچنین برای عملیات زمینی نیز ارتش آمریکا میتواند از کشتی آبی خاکی USS Kearsarge استفاده کند .

بنا بر آخرین گزارشها ، ناو هواپیمابر USS Enterprise که تا هفته ی گذشته به عنوان یکی از اعضای ناوگروه آمریکا در خلیج عدن در حال مقابله با دزدان دریایی بود از روز گذشته به سمت شمال دریای سرخ و کانال سوئز حرکت کرده .

همچنین اخبار درز کرده از کاخ سفید از بحثهایی بین دولت اوباما و ارتش درباره ی ایجاد اختلال در پخش تلویزیون دولتی لیبی برای جلوگیری از پخش سخنرانی های قذافی حکایت دارد .

از طرفی پایگاههای نظامی ناتو و آمریکا در ایتالیا ، از جمله پایگاه ناوگان ششم دریایی آمریکا در شهر ناپل نیز میتواند به عنوان پایگاه مادر برای انجام هرگونه عملیات علیه لیبی مورد استفاده قرار بگیرد . اگرچه رابرت گیتس ، وزیر د فاع آمریکا در مصاحبه ای که هفته ی گذشته انجام داد گفت :"من نمیدانم انگلیسی ها در منطقه چه واحدهایی دارند ، اما به نظر من نیروهای ایتالیا و فرانسه که در منطقه حضور دارند در حال حاضر توانایی و انعطاف پذیری بهتری برای تحمیل شرایط منع پروازی در آسمان لیبی را دارند.
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”