تولیداولین جت بمب افکن ایران/ساخت سامانه پدافندموشکی برد متو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

تولیداولین جت بمب افکن ایران/ساخت سامانه پدافندموشکی برد متو

پست توسط hani1459 »

مشاورستاد فناوری هوافضا گفت: طراحی و ساخت سامانه پدافند هوایی موشکی بردمتوسط، نسل سوم موشک فاتح 110، نمونه مهندسی موتور ماهواره بر سفیر 1Bوکپسول زیستی کاوشگر 4 از مهمترین دستاوردهای محققان کشور در حوزه هوافضااست.


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر جهانگیر جدی امروز سه شنبه در دهمین کنفرانسهوافضای ایران، دستیابی به فناوری فضایی را از اهداف مهم در سند چشم اندازایران دانست و افزود: افزایش توان موشکی کشور باعث شده است که راهبردهایجهانی در برابر ایران تغییر کند به این معنی که به جای ایجاد توان موشکیاقدام به دفاع منطقه ای کند.
وی حرکت بر روی لبه های فناوری را از اهداف ستاد توسعه هوافضا نام بردو یادآور شد: دستیابی به فناوری فضایی علاوه بر آنکه موجب سرریز شدنفناوری های این حوزه در سایر حوزه ها است منجر به بکارگیری طیف وسیعی ازفناوریها در یک محصول نهایی در حوزه هوافضا می شود.
مشاور ستاد فناوری هوافضا با اشاره به برخی از دستاوردهای محققان کشوردر این حوزه خاطر نشان کرد: طراحی و ساخت سامانه پدافند موشک فاتح 110،تولید اولین پهباد جت بمب افکن ایران با نام کرار، طراحی و ساخت نمونهمهندسی ماهواره بر سفیر 1B و کپسول زیستی کاوشگر 4 از جمله دستاوردهایمحققان در این حوزه است.
جدی با تاکید بر اینکه سیاستگذاری در این حوزه موجب به کارگیری طیفوسیعی از محققان و دانشمندان در این حوزه می شود، خاطر نشان کرد: در اینراستا لازم است در سه حوزه هوایی و هوانوردی، فضایی و حوزه موشکی مواردیرا مد نظر داشته باشیم در حوزه فضایی و موشکی لازم است به قابلیت قراردادنماهواره های مخابراتی و تلویزیونی در مدار زمین، اعزام فضانورد به فضا درحوزه موشکی، ارتقای بازدارندگی تا حدی که فکر و تصور جنگ با کشور از بینبرود باید مد نظر قرار بگیرد.
جدی همچنین اضافه کرد: در حوزه هوانوردی نیز باید به رفاه مردم توجه شود.
مهر
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”