افشاي طرح حمله برق‌آساي اسرائيل به سوريه و واكنش ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

افشاي طرح حمله برق‌آساي اسرائيل به سوريه و واكنش ايران

پست توسط hani1459 »

خبرگزاري فارس: يك ديپلمات غربي دليل واقعي ورود دو ناو نظامي ايران بهسواحل سوريه را مقابله با طرح محرمانه آمريكا و رژيم ‌صهيونيستي دانست كهبر اساس آن تل‌آويو قصد دارد با حمايت آمريكا به سوريه و لبنان حملهبرق‌آسا انجام بدهد.
به گزارش فارس، يك ديپلمات غربي در امان (پايتخت اردن) در گفت‌وگو باروزنامه السفير لبنان از طرح رژيم صهيونيستي و آمريكا براي اقدام نظاميفوري در منطقه پرده برداشت و اعلام كرد كه اين اقدام براي بازيابي وضعيتدلخواه، در منطقه است.

اين منبع كه خواست هويت و منصبش فاش نشود، به روزنامه السفير گفت:ورود دو كشتي جنگي پيامي از ايران براي همه كساني در رژيم صهيونيستي استكه به نحوي با اين مسئله ارتباط دارند، مبني بر اينكه اگر اسرائيل بهسوريه حمله كند، با واكنش ايران مواجه خواهد شد.

پايگاه اطلاع‌رساني شبكه العالم به نقل از السفير اعلام كرد، اينديپلمات با توجه به اطلاعات خود در حوزه ماموريت‌هاي ميداني منطقه‌اي خودافزود: اين دو كشتي جنگي مجهز، در شرايط خاص به عنوان مقر فرماندهي موشكيايران به شمار مي‌روند، اين دو ناو جنگي همچنين توانايي ورود به هر جنگالكترونيك را داشته و در برابر هر حمله هوايي نيز قادر به دفاع از خودمي‌باشد كه اين مزيت نيز به دليل در اختيار داشتن سيستم دفاع موشكي مشابهاس300 است كه ايران پس از امتناع روسيه از فروش اين سيستم‌ها، آن را ازطرف سومي خريداري كرده است.

اين منبع ورود دو ناوچه جنگي ايران را در چارچوب آمادگي اسرائيل براي برافروختن هر بحران به دليل اوضاع استراتژيك، بي‌سابقه دانست.

بنا بر اين گزارش، عوامل پيدايش اين وضع نگران كننده براي اسرائيل را،نبود عامل اطمينان‎بخش دانست كه پيش از اين رژيم سابق مصر آن را به وجودمي‌آورد كه حتي اگر رژيم جايگزين مبارك اندكي به سياست‌هاي سابق اين كشورپايبند باشد، باز اعتماد اوليه حاصل نمي‌شود؛ زيرا تحولات سياسي اين كشورنتايج تضمين شده‌اي ندارد و هيچ‏كس نمي‌داند نتيجه درگيري حكومت بعدي درآينده نزديك بين بقاياي نظام و گروه‌هاي مردمي مصر از جمله گروه اخوانالمسلمون و ليبرال‌هاي ملي‌گراي مخالف با آمريكا و اسرائيل چه خواهد شد.

اين منبع در ادامه در مورد دلايل ورود ناوهاي جنگي ايران به دريايمديترانه افزود: بدبيني‎اي كه در خصوص وضعيت مصر به وجود آمده، بيانگر آناست كه اسرائيلي‌ها شش ماه فرصت دارند تا در مرزهاي خود با مصر با وضعيمشابه با آنچه در مرزهاي لبنان است، مواجه نشود به ويژه در پرتوبرآوردهايي مبني بر اينكه تشكيلات خودگردان فلسطين در رام الله اولينقربانيان تغييرات مصر است و جنبش حماس اولين جرياني است كه به ويژه درصورت احتمال بازگشايي مرزهاي غزه و مصر از اين ره‌آورد استفاده مي‌كند،زيرا تجربه نظامي و تسليحاتي حزب‌الله را با خود دارد.

از اين رو فرماندهان نظامي اسرائيلي خود را در برابر يك خطر واقعيمي‌بينند كه كابينه امنيتي رژيم صهيونيستي 20 فوريه گذشته خطرناك بودن آنرا پذيرفت؛ مسئله‌اي كه راي نهاد حاكم بر اسرائيل را بر كرسي مي‌نشاندمبني بر اينكه اسرائيل بايد با هر قيمتي كه شده اوضاع را به نفع خويشبرگرداند؛ يعني حمله سريع و فوري به سوريه و لبنان تا از اين طريق خطرسوريه و حزب‌الله را از شمال مرزهاي خود دور كند و در مرحله بعد نيز برمرزهاي فلسطين و مصر به شكل كامل سيطره پيدا كند و از قاچاق اسلحه برايحماس جلوگيري نمايد.

اين منبع افزود: تصميمات اسرائيل به آمريكائي‌ها كه از اوضاع اسفناكاين رژيم آگاه شده‌اند، ابلاغ شده است، اما آمريكايي‌ها به شدت نگراننظاميان خود در عراق هستند كه در صورت بروز هرگونه جنگي ممكن است با حملاتسوريه مواجه شوند. اما بر اساس اعلام اين منبع، اسرائيل متعهد شد پس ازوارد كردن ضربه محكم به حزب الله در دره بقاع و سپس دور زدن ارتش سوريه درلبنان و رسيدن به اطراف دمشق طي چند روز، رژيم سوريه را در چند هفتهسرنگون كند و گروه‌هاي سوري مقيم خارج و هم‎پيمان اسرائيل نيز مردم سوريهرا به شورش عليه دولت سوريه تحريك كنند. اسرائيل به آمريكا متعهد شده استدر صورت به نتيجه رسيدن اين طرح، به سرعت از اطراف دمشق عقب‌نشيني كرده وكنترل سوريه را به مخالفان واگذار كند.

اين ديپلمات غربي تصريح كرد: اسرائيل خود را براي بد و بدتر آمادهكرده است و آن اين است كه چنين جنگي اصلا نتيجه تضمين‌شده‌اي ندارد و قدرتموشكي اسرائيل براي هيچ‌كس ناشناخته نيست به طوري كه چنين قدرتي كابوسيواقعي براي ساكنان اسرائيل است و از طرف ديگر آماده است تا درگيري‌هايمذهبي ساختگي را كه گروهك‌هاي تكفيري در سوريه ايجاد مي‌كنند، تحمل كند.
fars
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۲۸ ق.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شیری پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 650 بار
سپاس‌های دریافتی: 1785 بار
تماس:

Re: افشاي طرح حمله برق‌آساي اسرائيل به سوريه و واكنش ايران

پست توسط kalafe2006 »

معلومه که استراتژیست های ما از همه همکاران جهانیشون جلوتر هستند
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: افشاي طرح حمله برق‌آساي اسرائيل به سوريه و واكنش ايران

پست توسط interceptor »

اینکه یک قایق! جنگی و رفیق تدارکاتی اش (که هیچکدوم برای عبور از کانال سویز مسلح نبودند) چطور می تونند در مقابل قدرت دریایی اسراییل و آمریکا از سوریه حمایت کنند ما که نفهمیدیم! ولی اعتماد به نفس خوبی داریم!
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۳۱ ق.ظ
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

Re: افشاي طرح حمله برق‌آساي اسرائيل به سوريه و واكنش ايران

پست توسط airplane »

من هم موافقم
همین اعتماد به نفس ما بود که تو جنگ تحمیلی کار دست عراقی ها داد
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 119
تاریخ عضویت: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۲۹ ب.ظ
محل اقامت: مرکز انجمنهاي تخصصي
سپاس‌های ارسالی: 415 بار
سپاس‌های دریافتی: 344 بار

Re: افشاي طرح حمله برق‌آساي اسرائيل به سوريه و واكنش ايران

پست توسط kimia 55 »

hani1459 نوشته شده: اين ديپلمات با توجه به اطلاعات خود در حوزه ماموريت‌هاي ميداني منطقه‌اي خودافزود: اين دو كشتي جنگي مجهز، در شرايط خاص به عنوان مقر فرماندهي موشكيايران به شمار مي‌روند، اين دو ناو جنگي همچنين توانايي ورود به هر جنگالكترونيك را داشته و در برابر هر حمله هوايي نيز قادر به دفاع از خودمي‌باشد كه اين مزيت نيز به دليل در اختيار داشتن سيستم دفاع موشكي مشابهاس300 است كه ايران پس از امتناع روسيه از فروش اين سيستم‌ها، آن را ازطرف سومي خريداري كرده است.
fars

این دیپلمات غربی یا اصلا وجود خارجی‌ نداره و یا اینکه خیلی‌ از مرحله پرته و تا حالا پاش رو از دفتر کارش بیرون نگذاشته! یکی‌ نبوده به این بنده خدا بگه آخه اجبار بوده که اظهار نظر کنی تصویر
بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید تصویر
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 44
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۸, ۹:۰۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 97 بار

Re: افشاي طرح حمله برق‌آساي اسرائيل به سوريه و واكنش ايران

پست توسط chahzool »

airplane نوشته شده:من هم موافقم
همین اعتماد به نفس ما بود که تو جنگ تحمیلی کار دست عراقی ها داد


كاملا با شما موافقم...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”