*مسکو خواستار حق "دکمه ی قرمز" شد*

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

*مسکو خواستار حق "دکمه ی قرمز" شد*

پست توسط cheka »

تصویر
یک روزنامه انگلیسی از شرط جدید روسیه برای مشارکت در طرح سپر موشکی مشترک اروپا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه به تازگی به آمریکا سفر کرده و دیداری را با "هیلاری کلینتون" همتای آمریکایی خود انجام داده و درباره طرح سپر موشکی مشترک که قرار است در اروپا مستقر شود با وی رایزنی کرده است.

به نوشته این روزنامه، لاوروف در این دیدار شرط جدیدی را برای مشارکت روسیه در این طرح موشکی مطرح کرده و آن اینکه روسیه خواستار در اختیار داشتن "دکمه قرمز" است. یعنی آنکه هر اقدامی در این طرح انجام می شود باید با موافقت روسیه همراه باشد.

به گفته لاوروف، داشتن دکمه قرمز به آن معناست که روسیه یک دفتر در بروکسل داشته باشد و درباره تمامی امور از جمله اینکه یک موشک قرار است پرتاب شود مطلع باشد. این نکته که موشک از کجا پرتاب می شود مهم نیست اما مسکو باید از پرتاب آن و همچنین مقصد آن مطلع باشد.

در نشست سال گذشته سازمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) روسیه با طرح استقرار سپر موشکی مشترک اروپا موافقت کرد. در آن تاریخ نیز پیش بینی می شد که با توجه به تجربه شکست خورده بوش درباره طرح سپر موشکی، مسکو به این راحتی ها با استقرار موشک در نزدیکی مرزهای خود موافقت نمی کند و بر همین اساس شرط جدید روسیه برای مشارکت در طرح سپر موشکی نشان می دهد که کرملین در نقطه نظارت خود تغییر چندانی انجام نداده است.
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”