سامانه موشکی S 400 می تواند اهداف فضایی راهدف قرار دهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

سامانه موشکی S 400 می تواند اهداف فضایی راهدف قرار دهد

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]  


 :اس ـ 400 می تواند حتی به اهداف فضایی ضربه وارد کند 

سیستم موشکی پدافند هوایی"اس ـ 400" می تواند در آینده نزدیک به اهداف واقع در فضای کیهانی نزدیک اصابت کند. این مطلب را "یوری سالاویوف" معاون مدیر دفتر طراحی "آلماز آنتی"در شهر "سوفرینو" به روزنامه نگاران اظهار داشت.سالاویوف گفت:"در آینده نزدیک موشک تازه دوربرد برای اس ـ 400 که در فضای کیهانی نزدیک کار می کند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت".

به گفته وی اکنون آزمایش های دولتی موشک دوربرد تازه جریان دارد. سالاویوف اظهر داشت:"این آزمایش ها با موفقیت جریان دارد".
یادآور می شود از سیستم های پدافند موشکی اس-400 می توان در هر ساعت شبانه روز و هر شرایط جوی و جغرافیایی حتی در وضعیت جنگ الکترونیک استفاده کرد. اس-400 سیستم دفاع ضد هوایی غیر استراتژیک برای مقابله با هواپیماها با جدیدترین نرم افزارهاست.
تفاوت این سیستم ها با نمونه های قبلی "اس-300" گسترش محدوده استفاده نظامی بوده و می توان در آنها از موشک های موجود جدید استفاده کرد. مجموعه های پدافند موشکی جدید برای انهدام اهدافی در مسافت تا 400 کیلومتری در نظر گرفته شده اند. هدف با ترکش هایی که در اثر انفجار کلاهک بوجود می آیند، منهدم می شود.مجموعه های پدافند موشکی اس ـ 400 طی 30-40 سال آینده بخش اصلی دفاع ضد هوایی نیروی هوایی روسیه را تشکیل خواهند داد. با تلاش مهندسین دفاتر طراحی روسیه چنان موشک های جدیدی طراحی شده اند که از نظر ماهیت فنی-تاکتیکی نسبت به نمونه های مشابه غربی خود از جمله نمونه های آمریکایی و فرانسوی برتری هایی دارند.روز 6 اوت سال 2007 اولین لشکر مجهز به "اس-400" در شهر "الکترواستال" حومه مسکو مستقر شد. [External Link Removed for Guests]  


هنگ دوم سیستم های "اس ـ 400" درماه مه کشیک رزمی خود را آغاز می کند


هنگ دوم سیستم های موشکی پدافند هوایی "اس ـ 400"در ماه مه امسال کشیک رزمی خود را در حومه مسکو آغاز می کند. این مطلب را سرهنگ "ایگوروایوودسکی"فرمانده هنگ به خبرنگاران اطلاع داد.
وی گفت:" امروز تدارکات برای استقرار هنگ و آغاز نگهبانی بپایان رسیده و در اواسط ماه مه مراسم رسمی آغاز کشیک رسمی برگزار خواهد شد".

سومین هنگ "اس ـ 400" در خاور دور مستقر خواهد شد


نیروهای مسلح در خاور دور روسیه پس از حومه مسکو به سیستم های "اس ـ 400" مسلح خواهند شد. این مطلب را سرلشگر"والری ایوانوف" (Valeriy Ivanov) فرمانده عملیاتی ـ استراتژیک پدافند هوا ـ فضایی روسیه روز جمعه در میدان تیر"کاپوستین یار"(استان آستراخان) به خبرنگاران اطلاع داد.
در حال حاضر یک هنگ سیستم موشکی پدافند هوایی "اس ـ 400" در شهر"الکترواستال" در حومه مسکو مستقر است و هنگ دوم در ماه مارس در شهر "دمیتریوف"در کشیک نظامی قرار خواهد گرفت.
ایوانوف گفت:"این سیستم ها(اس ـ 400) طبق برنامه برای تجدید تسلیح و اعزام به خاور دور آماده می شوند. این سلاح بسیار نوین جای نمونه های کهنه شده تجهیزات و تسلیحات را خواهند گرفت".
به گفته وی، صلاح بودن استقرار هنگ سوم سیستم موشکی پدافند هوایی "اس ـ 400" در خاور دور از اوضاع بغرنج نظامی ـ سیاسی در این منطقه ناشی شده است.
سرلشگر روسی گفت: سیستم موشکی پدافند هوایی "اس ـ 400" سلاح دفاعی و نه تهاجمی است و دفاع از سرزمین ما در مرزهای شرقی را تامین می کند".
محل استقرار هنگ بطور مشخص ذکر نمی شود.
پیشتر مقامات روسیه تجدید تسلیح "جزایر کوریل" یکی از نواحی روسیه را اعلام کرده بودند که با واکنش منفی ژاپن روبرو شد که این سرزمین را متعلق به خود می داند. [External Link Removed for Guests]
 
 

ریانووستی  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”