تست موفقیت آمیز سامانه مرصاد و دو موشک شاهین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

تست موفقیت آمیز سامانه مرصاد و دو موشک شاهین

پست توسط hani1459 »

  است سامانه مرصاد به همراه موشک شاهین دستاورد کاملا بومی است و به منظور ارتقا توان رزم پدافند هوایی کشور از امروز در یگانهای پدافند هوایی ارتش به طور کامل عملیاتی شد.  
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) از آزمایش موفقیت آمیز سامانه مرصاد خبر داد و گفت: دو موشک شاهین نیز با موفقیت با اهداف مورد نظر اثبات کردند.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) در گفتگو با خبرنگار مهر از پرتاب موفقیت آمیز دو موشک شاهین در میدان تیر سمنان خبر داد و افزود: این موشک ها با موفقیت به اهداف مورد نظر اثبات کردند.

وی با تبریک این موفقیت بزرگ به ملت شریف ایران آزمایش موفقیت آمیز سامانه مرصاد و موشک شاهین را گوشه ای توانمندی متخصصان صنایع داخلی و کارکنان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) دانست و گفت: متخصصان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) با بکارگیری علوم و فنون روز جهانی جهت دفاع از آسمان میهن اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

گفتنی است سامانه مرصاد به همراه موشک شاهین دستاورد کاملا بومی است و به منظور ارتقا توان رزم پدافند هوایی کشور از امروز در یگانهای پدافند هوایی ارتش به طور کامل عملیاتی شد.

سامانه مرصاد با موشک شاهین قابلیت کشف، رهگیری و انهدام هرگونه هدف پرنده را در ارتفاع 70 تا 150 کیلومتری دارد و از سامانه های ارتفاع متوسط پدافند هوایی کشور به شمار می رود.   
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: تست موفقیت آمیز سامانه مرصاد و دو موشک شاهین

پست توسط Shahbaz »

[External Link Removed for Guests]تصویر


تصویرتصویر


تصویر

تصویر

تصویر
تصویر
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 117
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۹, ۷:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 49 بار
سپاس‌های دریافتی: 539 بار

Re: تست موفقیت آمیز سامانه مرصاد و دو موشک شاهین

پست توسط Corporal »

hani1459 نوشته شده: سامانه مرصاد با موشک شاهین قابلیت کشف، رهگیری و انهدام هرگونه هدف پرنده را در ارتفاع 70 تا 150 کیلومتری دارد و از سامانه های ارتفاع متوسط پدافند هوایی کشور به شمار می رود.

منظورشون از ارتفاع همون برده.ماهواره که نمیخوان بزنن! :grin:
البته در مورد بردم شک دارم.چون قبلا برد 40 کیلومتر که همون برد موشکای هاگه ذکر شده بود.
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
جامیست که عقل آفرین میزندش صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف میسازد و باز بر زمین میزندش

Junior Poster
Junior Poster
پست: 132
تاریخ عضویت: جمعه ۵ شهریور ۱۳۸۹, ۳:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 57 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: تست موفقیت آمیز سامانه مرصاد و دو موشک شاهین

پست توسط jas_gholami_1347 »

با سلام
دوستان عزیزم من اصلا قصد اعصاب خردن کردن کسی را ندارم ولی باید قبول کرد که این وعده ها که برای نمایش دادن توانمندی ها داده میشود همه و همه جنگ روانی علیه دشمن است باید قبول کرد این سامانه ها در مقابل هوا پیمای امریکا کارایی چندانی ندارنددر بحث توانمدی فرزندان ایران زمین ما فقط لطف حضرت حق و دعای حضرت حجت را داریم برادران عزیزم همه خوب میدانیم از لحاظ تجهیزات نیروی هو ایی در منطقه بعد از رژیم غاصب و کشور ترکیه و ال سعود ویک دو کشور دیگر در مرتبه پنجم یا ششم هستیم شما یک نگاه به جنگ لیبی عراق صربستان بیندازید چند تا هوا پیما را ساقط کردند در مقابل پس از نزدیک یک هفته تمامی سامانه ها ی پدافندی شان از بین رفت بدون غرض ما در نیروی زمینی در جهان حر فهای زیادی برای گفتن داریم در نیروی دریایی در خلیج همیشه فارس ما میتوانیم با توجه به تجهیزاتمان خسارات فراوان و عمده ای به دشمنان فرا منطقه ای وارد کنیم در بحث موشکی الحمد الله خوبیم ولی دوستان بایدقبول کرد با حدود دویست هوا پیمای عمدتا قدیمی مادر مقابل نیروی هوایی حتی یکی دو تا کشور منطقه شانسی نداریم دوستان رده بالای نیروی هوایی فقط وعده وعید بی پایه میدهند مادر زمان جنگ تحمیلی در مقابل هوا پیماهای عراقی مشکلات فراوانی داشتیم من خودم با توجه به سنم و اینکه در نوار مرزی ساکنم این مشکل را از نزدیک لمس کرده ام امیدوارم روزی مملکتمان دارای پدافندی قوی و نیروی هوایی پیشرفته باشیم فقط امیدوارم وسلام
New Member
پست: 14
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ مهر ۱۳۸۹, ۹:۲۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

Re: تست موفقیت آمیز سامانه مرصاد و دو موشک شاهین

پست توسط tornado1 »

این موشک به طرف چه هدفی شلیک شده ؟
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 41
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 474 بار
سپاس‌های دریافتی: 217 بار

Re: تست موفقیت آمیز سامانه مرصاد و دو موشک شاهین

پست توسط joiber »

سلام صرفاٌجهت تکمیل:
امير اسماعيلي در گفتگو با فارس عنوان كرد:
"افزايش برد " و "هدايت پيشرفته " دو ويژگي مهم سامانه موشكي مرصاد
خبرگزاري فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) افزايش برد و سيستم هدايت بهينه تا اصابت به هدف را دو ويژگي مهم سامانه موشكي مرصاد عنوان كرد.

امير فرزاد اسماعيلي فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اشاره به افزايش توان پدافندي كشور با بكارگيري سامانه موشكي ارتفاع متوسط مرصاد، افزايش برد و هدايت‌پذيري بهتر تا لحظه اصابت به هدف را دو ويژگي مهم اين سامانه پدافندي دانست كه آن را از سامانه موشكي هاگ متمايز مي‌كند.

سامانه پدافندي مرصاد با موشك شاهين در 28 فروردين در آستانه روز ارتش در منطقه سمنان با موفقيت شليك و مورد ارزيابي قرار گرفت و در يگان‌هاي پدافند هوايي ارتش به طور كامل عملياتي شده است.

اين سامانه پدافندي ساخت متخصصان صنايع دفاعي و كاركنان قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) قابليت كشف، رهگيري و انهدام هرگونه هدف پرنده را در ارتفاع هفتاد تا صد و پنجاه كيلومتري داراست.

امير اسماعيلي همچنين با اشاره به استقرار سامانه‌هاي پدافند هوايي در طول مرزها و در مراكز حساس كشور، تاكيد كرد: ما با هيچ كشوري دشمني نداريم، ولي اگر كسي بخواهد تهديدي را عليه جمهوري اسلامي ايران عملي كند، جواب سختي به او خواهيم داد


تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

جالب دقیقاً دوباره بر برد این موشک تاکید شد نمیدونم ولی فکر نکنم باتوجه به اطلاعات برد این موشک بیش از 70کیلومتر باشه!؟


منبع:http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9001294035
يک روز دروغ به حقيقت گفت:مياي بريم دريا شنا کنيم؟حقيقت ساده و زود باور پذيرفت.وقتي به کنار دريا رسيدن تا حقيقت لباس حياي خود را درآورد دروغ آنهارا دزديد و فرار کرد.از آنروز به بعد حقيقت عريان و زشت است...ولي دروغ در لباس حقيقت زيبا است .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”