زیردریایی500تنی ایران به آب انداخته میشود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

زیردریایی500تنی ایران به آب انداخته میشود

پست توسط hani1459 »

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش با تاکید به اینکه ایران به دانش کامل طراحی و ساخت زیردریایی های متوسط دست یافته است، گفت: مراحل ساخت زیردریایی 500 تنی ایران بسرعت پیش می رود و به آب انداخته می شود
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایرنا، امیر دریادار فرهاد امیری معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش روز یکشنبه و در آستانه 29 فروردین روز ارتش گفت: به دنبال رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیروی راهبردی می باشد، طبیعی است که برای حضور قدرتمندانه در آبهای بین المللی و حفظ و حراست از منافع ایران علاوه بر بهینه سازی و دادن عمر بیشتر به تجهیزات موجود، نیاز است که تجهیزات جدیدی هم داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین این تجهیزات که جزو راهبردهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است، یگان های زیردریایی می باشد.
معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش تصریح کرد: در زمان گذشته یکسری یگانهای زیردریایی را از روسیه خریداری کردیم ولی بعد از اینکه فرهنگ استفاده از زیردریایی وارد کشور شد، تعمیرات اساسی و تولید را در دستور کار قراردادیم و در زمان حاضر به دانش طراحی و ساخت زیردریایی ها دست یافته ایم.
دریادار امیری افزود: از جمله این زیردریایی ها، زیردریایی کلاس غدیر است که در هر سال شاهد هستیم تعدادی از آنها توسط صنایع دفاع ساخته و به آب اندخته می شود.
وی اظهارداشت: ما بین زیردریایی غدیر که از نوع زیردریایی ها کلاس سبک است و کلاس طارق که از نوع زیردریایی های سنگین است، زیردریایی های متوسط هم وجود دارد که طراحی و ساخت کامل آن توسط صنعتگران ایرانی در حال انجام است.
معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش ابراز امیدواری کرد که این زیر دریایی 500 تنی ساخت ایران در شهریور ماه سال آینده (91) به آب انداخته شود.
دریادار امیری با اشاره به حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آبهای محدوده تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند، خاطرنشان کرد: برای حضور در هر یک از این مناطق نیاز به زیردریایی با یک ماموریت و تناژ خاص داریم.
وی تصریح کرد: زیردریایی که بتواند در نزدیکی تنگه هرمز عمل کند یک سری ویژگی ها و خصوصیات دارد و زیردریایی که بتواند در اقیانوس عمل کند نیز دارای ویژگی های خاص خود است.
معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش ابراز امیدواری کرد که با بکارگیری این زیردریایی 500 تنی، حلقه پدافندی جمهوری اسلامی در زیردریا کامل شود.
mashreghnews
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”