اجرای استراتژی«دژهای پدافندی»در سراسر کشور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

اجرای استراتژی«دژهای پدافندی»در سراسر کشور

پست توسط hani1459 »

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) از اجرای استراتژی «دژهای پدافندی» توسط این قرارگاه در سراسر کشور خبر داد.
امیر فرزاد اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار گروه دفاع و امنیت مشرق به مهمترین برنامه های قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در سال 90 اشاره کرد و گفت: ما در سال جدید بر اساس برنامه های ابلاغی و دستورالعمل های مصوبی که به تایید نهادهای ذی ربط رسیده عمل خواهیم کرد و تلاش داریم سرعت عمل و قدرت پدافندی یگانها را بیش از پیش ارتقاء بخشیم.
وی اجرای استراتژی «دژهای پدافندی» در سراسر کشور را از جمله این برنامه ها دانست و افزود: باید با هر نوع تهدید، به تناسب نوع و عملکرد آن، پاسخی قاطع داد و بر این اساس تلاش می کنیم در لایه های مختلف از مرز تا عمق، آرایشی مقتدرانه داشته باشیم.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) همچنین استفاده از انبوه سلاح های مدرن برای مقابله با تهدیدات ارتفاع پست را از جمله اقدامات این قرارگاه برای تامین امنیت پایدار آسمان کشور دانست.
امیر اسماعیلی در پاسخ به سوال دیگر مشرق درباره کنار گذاشتن سامانه های هاگ پس از ورود «مرصاد» به یگانهای پدافندی نیز گفت: ما با تهدیدات متنوعی مواجهیم که هرکدام از این تهدیدات، نیازمند تجهیزات خاص خود است، لذا همه سامانه های موجود در یگانها برای اجرای طرح های مدنظر ما لازم هستند.
مشرق نیوز
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: اجرای استراتژی«دژهای پدافندی»در سراسر کشور

پست توسط hani1459 »

اولویت ارتش؛ تحقق پدافند جامع کشور
دریادار فرهاد امیری با تاکید بر ضرورت تحقق پدافند جامع کشور اظهار داشت: قدرت و توانمندی ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مانع حمله دشمنان است.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از واحد مرکزی خبر، امیر فرهاد امیری معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش با تبیین اهداف و برنامه های ارتش در حوزه علم و فن اوری پرداخت و گفت : فرماندهی معظم کل قوا تاکید بسیاری بر پدافند دارند و در این زمینه ما نیازمند رادارهای بسیار توانمند و نیز سیستم موشکی هستیم که بتواند هدف را از راه دور منهدم کند.

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش با تاکید بر اینکه تمامی بستر تحقق پدافند جامع کشور تامین شده است، گفت: در زمینه رادارها دو اقدام اساسی انجام شده که یک موضوع بهینه سازی تجهیزات است.

وی افزود: ارتش خود را محدود نکرده و مجهز به سیستمهای پیشرفته از جمله لامپ های مایکروویو است که ایران در این زمینه تحریم بوده است اما متخصصان داخلی در این زمینه به فناوریهای کافی رسیده اند.

امیر دریادار فرهاد امیری ادامه داد: این موضوع ، قدرت ارتش را می رساند و اینکه ما این قدرت را داریم و ارتش و نیروهای مسلح این امکان را دارند که مانع حمله آمریکا به ایران شوند.

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش خاطرنشان کرد: در سال گذشته فرمانده معظم کل قوا فرمودند نیروی دریایی ما یک نیروی راهبردی است و این نیرو می کوشد تا منویات رهبر معظم انقلاب را با دقت عملی کند.

امیر فرهاد امیری تصریح کرد: در آینده با رزمایشهایی با کشورهای دوست حضور امنیتی ایران در منطقه بیشتر خواهد شد و در راه پشتیبانی از نیروی هوایی ما باید تمامی ارکان ارتش را به افزایش توانایی های نظامی سوق دهیم.


مشرق نیوز
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
پست: 465
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۷, ۹:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

Re: اجرای استراتژی«دژهای پدافندی»در سراسر کشور

پست توسط shadro »

درسته که پدافند هوایی خط مقدم کشور ماست ولی پس آفند ونهاجا وهواپیما چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”