بازتاب دومین حمله سایبری به ایران در رسانه‌های دنیا/ استارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

بازتاب دومین حمله سایبری به ایران در رسانه‌های دنیا/ استارس

پست توسط hani1459 »

بازتاب دومین حمله سایبری به ایران در رسانه‌های دنیا/ استارس ناکام ماند

خبر تهاجم سایبری جدید به ایران پس از ویروس مخرب استاکس نت که توسط غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل برای اولین بار در مهر اعلام و منتشر شد بازتاب بسیار وسیعی در رسانه های دنیا داشته است که در این گزارش به آنها اشاره می شود.غلامرضا جلالی
رئیس سازمان پدافند غیر عامل در گفتگو با خبرنگار مر از شناسایی بد افزاری به نام "استارس" خبر داد که پس از بد افزار استاکس نت توسط محققان ایرانی شناسایی شده است و به گفته وی بررسی و تحقیق بر روی این ویروس همچنان ادامه دارد.

وی در توضیح دلیل تاخیر در شناسایی کامل بدافزار "استارس" گفت: ویژگیهای خاصی در مورد ویروس "استارس" شناسایی شده است بطوریکه مشخص شده این ویروس با سیستم هماهنگ بوده و تخریب آن در مرحله اول بسیار کم است به شکلی که ممکن است گاه با فایلهای اجرایی دستگاههای دولتی اشتباه گرفته شود بنابراین باید زوایای مختلف این ویروس مورد ارزیابی قرار گیرد تا همه ابهامات و اشکالات نسبت به آن برطرف شود و سپس اقدام لازم برای مقابله با آن انجام شود.

در پی انتشار این خبر رسانه های متعددی در سرتاسر جهان که خبر ویروس استاکس نت را نیز پیگیری می کردند با انتشار گزارشی از حمله سایبری جدید به ایران به نقل از خبرگزاری مهر این خبر را در سطح جهان بازتاب داده اند.

"بلومبرگ" با انتشار سخنان جلالی درباره کشف ویروس جدید به حمله سایبری سال گذشته اشاره کرده است که بر اساس گزارش ماه نوامبر شرکت امنیتی سایمنتک، این ویروس برای تخریب فعالیتهای غنی سازی اورانیوم در ایران ساخته شده بود.

وب سایت "ایندین اکسپرس" نیز با انتشار این خبر به نقل از خبرگزاری مهر از دومین حمله سایبری به ایران خبر داده و به نقل از جلالی، اسرائیل و آمریکا را مسئول حمله سایبری سال گذشته به نیروگاههای اتمی ایران دانسته است.

"رجیستر" به نقل از AP نیز به این ویروس اشاره کرده است ولی در ادامه مدعی شده است که هنوز هیچ یک از دانشمندان در دیگر کشورهای جهان این ویروس جدید را مورد مطالعه قرار نداده اند و از این رو هنوز نمی توان این حمله سایبری را مشابه حمله پیشین که به آمریکا و اسرائیل نسبت داده شد، به کشور مشخصی نسبت داد.

وب سایت فناورانه و غیر سیاسی ComputerWorld نیز این خبر را از زاویه دید حمله سایبری مورد بررسی قرار داده و اعلام کرده از این حمله ویروسی جزئیات زیادی در دست نیست اما به گفته غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل ایران ویژگی های خاصی از این ویروس از قبیل سازگاری آن با سیستمهای هدف شناسایی شده است. به گزارش ComputerWorld ایران پس از مواجه شدن با حمله سایبری ویروس استاکس نت تلاش گسترده ای را برای تقویت دفاع سایبری خود انجام داده است. استاکس نت یکی از پیچیده ترین ویروسهای رایانه ای در جهان شناخته شده و گفته می شود جهت ایجاد اختلال در عملکرد تاسیسات اتمی نوشته شده بوده است.

شناسایی دومین حمله سایبری به ایران در وب سایت فوربس نیز بازتاب داشته است، این وب سایت با اشاره به حمله سایبری سال گذشته، سخنان جلالی درباره ویروس استارس را منتشر و تاکید کرده است که دانشمندان ایرانی هنوز در حال مطالعه بر روی این ویروس هستند.


بی بی سی نیز با انتشار سخنان جلالی و با اشاره به حمله سال گذشته ویروس استاکس نت اعلام کرده در صورت دقیق بودن این گزارش، این دومین حمله سایبری بزرگ به ایران در طول یک سال خواهد بود.

از جمله دیگر رسانه هایی که خبر دومین حمله سایبری به ایران را پوشش داده اند می توان به لوموند، الجزیره، العربیه، وب سایتهای خبری ایتالیایی blitzquotidiano و adnkronos، ریانووستی، رویترز، هافینگتون پست، نیویورک تایمز و دویچه وله اشاره کرد.

به گزارش مهر، ویروس استاکس نت سال گذشته به منظور خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران تولید شد که با تلاش محققان و متخصصان کشور ناکام ماند.مهر
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”