زیردریایی‌های جدیدی به نیروی دریایی اضافه می‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

زیردریایی‌های جدیدی به نیروی دریایی اضافه می‌شود

پست توسط hani1459 »

زیردریایی‌های جدیدی توسط وزارت دفاع در حال ساخت است و به نیروی دریایی اضافه می‌شود که به تجهیزات راهبردی نداجا مجهز خواهند بود.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، امیر کامران فرهنگ‌جاوید معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش در خصوص اقدامات و وضعیت این نیرو اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش در سال‌های اخیر گام‌های مؤثری در راستای انجام ماموریت محوله و تامین منافع نظام بویژه در دریاهای دور و خلیج عدن و مبارزه با پدیده شوم دزدان دریایی برداشته و همچنین این نیرو با حضور در عرصه دریاها و بویژه در اواخر سال 89 با حضور دوازدهمین ناو گروه خود در شمال اقیانوس هند و گذر از تنگه باب‌المندب و دریای سرخ و عبور از کانال سوئز و حضور در دریای مدیترانه توانست اقتدار خود را به رخ استکبار جهانی بکشاند.
وی در ادامه تصریح کرد: نیروی دریایی در چندین بعد از جمله نوسازی، تعمیر و نگه‌داری و زیرساخت‌ها بسیار فعال است، به طوریکه در سال‌های گذشته مقام معظم رهبری، نیروی دریایی ارتش را یک نیروی راهبردی نامیدند.
* سفر به مدیترانه در سال جاری ادامه خواهد یافت
فرهنگ‌جاوید با بیان اینکه نیروی دریایی راهبردی یعنی حضور در دریاها، اقیانوس‌ها و نقاطی که منافع نظام جمهوری اسلامی ایران دیکته می‌کند، خاطرنشان کرد: حضور در دریای مدیترانه هم در راستای ماموریت ما و صلح و دوستی و ارتباط و دید و بازدید از کشورهای دوست مثل سوریه بوده و این مناسبات در نیروی دریایی وجود دارد و این دیدارها ادامه خواهد یافت.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: در راستای ارتقای سطح آموزشی و توان رزمی خود و ارتقای مهارت کارکنان، سفر به مدیترانه در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت و ما سفرهای مختلفی داریم که با تصویب ستادهای بالاتر صورت خواهد گرفت.
* تاثیر حضور نیروی دریایی بر احیای مناطق جنوب شرق کشور
معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: سواحل جنوب شرق کشور یک حوزه کاملا محروم بوده و مقام معظم رهبری نظرشان به توسعه جنوب شرق کشور است و همچنین استفاده از دریای عمان مغفول واقع شده بود بنابراین نیروی دریایی با حضور پرصلابت خود در این منطقه آنجا را احیا می‌کند.
فرهنگ جاوید ادامه داد: حضور نیروی دریایی باعث پیشرفت جنوب شرق و سواحل عمان خواهد شد و ما باید با کمک سایر ارگان‌ها و دولت سطح آن جا را ارتقا و این خطه را توسعه دهیم.
* همکاری ارتش با نیروی دریایی سپاه توان رزمی دریایی کشور را چند برابر می‌کند
وی به حضور نیروی دریایی سپاه در سواحل جنوب کشور نیز اشاره و تصریح کرد: ما همکاری لازم را با نیروی دریایی سپاه داریم و همین ارتباط و هماهنگی خوب توان رزمی دریایی جمهوری اسلامی ایران را چند برابر می‌کند.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش با اشاره به حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در آبهای جنوب کشور، اظهار داشت: نیروی دریایی ایران بسیار قدرتمند است و ما می‌خواهیم اعلام کنیم برای تامین امنیت خلیج فارس و دریای عمان نیاز به حضور نیروی نظامی هیچ کشور فرامنطقه‌ای نیست.
* زیردریایی‌های جدیدی به نیروی دریایی اضافه می‌شود
وی همچنین در خصوص نوسازی تجهیزات در نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: یگان‌های جدید و ارزشمندی در حال ملحق شدن به نیروی دریایی در سطح شناورهای رزمی و شناورهای سطحی- پروازی است.
فرهنگ‌جاوید در ادامه سخنانش با بیان اینکه زیردریایی‌های نداجا با داشتن تجهیزات و کارکنان متخصص با قدرت آماده دفاع از کشور هستند، گفت: اگر منافع نظام ایجاب کند زیردریایی‌های ارتش در آب‌های دور دست حضور پیدا خواهند کرد و خیلی مقتدرتر و قوی‌تر حتی از ناوهایمان در آب‌های دور حضور خواهند یافت.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش در پایان با بیان اینکه ساخت زیردریایی‌ها در کشور بومی شده است، اظهار داشت: زیردریایی‌های جدیدی توسط وزارت دفاع در حال ساخت است و به نیروی دریایی اضافه می‌شود که به تجهیزات راهبردی نداجا مجهز خواهند بود.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: زیردریایی‌های جدیدی به نیروی دریایی اضافه می‌شود

پست توسط hani1459 »

الحاق يگان‌هاي جديد سطحي-پروازي به نيروي دريايي ارتش
خبرگزاري فارس: معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش گفت: يگان‌هاي جديد و ارزشمندي در حال ملحق شدن به نيروي دريايي در سطح شناورهاي رزمي و شناورهاي سطحي- پروازي است.
امير كامران فرهنگ‌جاويد معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، در خصوص اقدامات و وضعيت اين نيرو اظهار داشت: نيروي دريايي ارتش در سال‌هاي اخير گام‌هاي مؤثري در راستاي انجام ماموريت محوله و تامين منافع نظام بويژه در درياهاي دور و خليج عدن و مبارزه با پديده شوم دزدان دريايي برداشته و همچنين اين نيرو با حضور در عرصه درياها و بويژه در اواخر سال 89 با حضور دوازدهمين ناو گروه خود در شمال اقيانوس هند و گذر از تنگه باب‌المندب و درياي سرخ و عبور از كانال سوئز و حضور در درياي مديترانه توانست اقتدار خود را به رخ استكبار جهاني بكشاند.

وي در ادامه تصريح كرد: نيروي دريايي در چندين بعد از جمله نوسازي، تعمير و نگه‌داري و زيرساخت‌ها بسيار فعال است، به طوريكه در سال‌هاي گذشته مقام معظم رهبري، نيروي دريايي ارتش را يك نيروي راهبردي ناميدند.

* سفر به مديترانه در سال جاري ادامه خواهد يافت

فرهنگ‌جاويد با بيان اينكه نيروي دريايي راهبردي يعني حضور در درياها، اقيانوس‌ها و نقاطي كه منافع نظام جمهوري اسلامي ايران ديكته مي‌كند، خاطرنشان كرد: حضور در درياي مديترانه هم در راستاي ماموريت ما و صلح و دوستي و ارتباط و ديد و بازديد از كشورهاي دوست مثل سوريه بوده و اين مناسبات در نيروي دريايي وجود دارد و اين ديدارها ادامه خواهد يافت.

معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش ادامه داد: در راستاي ارتقاي سطح آموزشي و توان رزمي خود و ارتقاي مهارت كاركنان، سفر به مديترانه در سال جاري نيز ادامه خواهد يافت و ما سفرهاي مختلفي داريم كه با تصويب ستادهاي بالاتر صورت خواهد گرفت.

* تاثير حضور نيروي دريايي بر احياي مناطق جنوب شرق كشور

معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش تاكيد كرد: سواحل جنوب شرق كشور يك حوزه كاملا محروم بوده و مقام معظم رهبري نظرشان به توسعه جنوب شرق كشور است و همچنين استفاده از درياي عمان مغفول واقع شده بود بنابراين نيروي دريايي با حضور پرصلابت خود در اين منطقه آنجا را احيا مي‌كند.

فرهنگ جاويد ادامه داد: حضور نيروي دريايي باعث پيشرفت جنوب شرق و سواحل عمان خواهد شد و ما بايد با كمك ساير ارگان‌ها و دولت سطح آن جا را ارتقا و اين خطه را توسعه دهيم.

* همكاري ارتش با نيروي دريايي سپاه توان رزمي دريايي كشور را چند برابر مي‌كند

وي به حضور نيروي دريايي سپاه در سواحل جنوب كشور نيز اشاره و تصريح كرد: ما همكاري لازم را با نيروي دريايي سپاه داريم و همين ارتباط و هماهنگي خوب توان رزمي دريايي جمهوري اسلامي ايران را چند برابر مي‌كند.

معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش با اشاره به حضور نيروهاي فرامنطقه‌اي در آبهاي جنوب كشور، اظهار داشت: نيروي دريايي ايران بسيار قدرتمند است و ما مي‌خواهيم اعلام كنيم براي تامين امنيت خليج فارس و درياي عمان نياز به حضور نيروي نظامي هيچ كشور فرامنطقه‌اي نيست.

* زيردريايي‌هاي جديدي به نيروي دريايي اضافه مي‌شود

وي همچنين در خصوص نوسازي تجهيزات در نيروي دريايي ارتش خاطرنشان كرد: يگان‌هاي جديد و ارزشمندي در حال ملحق شدن به نيروي دريايي در سطح شناورهاي رزمي و شناورهاي سطحي- پروازي است.

فرهنگ‌جاويد در ادامه سخنانش با بيان اينكه زيردريايي‌هاي نداجا با داشتن تجهيزات و كاركنان متخصص با قدرت آماده دفاع از كشور هستند، گفت: اگر منافع نظام ايجاب كند زيردريايي‌هاي ارتش در آب‌هاي دور دست حضور پيدا خواهند كرد و خيلي مقتدرتر و قوي‌تر حتي از ناوهايمان در آب‌هاي دور حضور خواهند يافت.

معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش در پايان با بيان اينكه ساخت زيردريايي‌ها در كشور بومي شده است، اظهار داشت: زيردريايي‌هاي جديدي توسط وزارت دفاع در حال ساخت است و به نيروي دريايي اضافه مي‌شود كه به تجهيزات راهبردي نداجا مجهز خواهند بود.
فارس
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”