حضور دائمی نیروی دریایی ارتش در اقیانوس هند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

حضور دائمی نیروی دریایی ارتش در اقیانوس هند

پست توسط hani1459 »

امیر موسوی گفت: هم اکنون حضور ناوگروه های ارتش جمهوری اسلامی در اقیانوس هند حضوری دائمی است
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از برنا، امیر عبدالرحیم موسوی، جانشین فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره مأموریت‌های فرا منطقه‌ای ارتش جمهوری اسلامی به ویژه نیروی دریایی ارتش گفت: فرماندهی معظم کل قوا فرمانی را به عنوان "نیروی دریایی راهبردی" صادر فرمودند و دستور دادند که این نیروی دریایی باید در شأن ملت ایران باشد.
وی ادامه داد: یکی از کارهایی که نیروی دریایی انجام می‌دهد، سفرهای دریایی با مسافت‌های طولانی است. آموزش‌ها و رزمایش‌های این نیرو با شرکت در آب و هوا و مناطق مختلف دریایی جهان انجام می‌شود.
جانشین فرمانده ارتش با یادآوری حادثه دزدی دریایی در سواحل سومانی خاطرنشان کرد: با آغاز این دزدی‌های دریایی برای نخستین‌بار ناوگروهای ارتش جمهوری اسلامی به تنگه باب‌المندب اعزام و تا به حال نیز ماموریت‌های موفقی انجام شده است.
امیر موسوی تصریح کرد: سال گذشته نیز موفق شدیم ناوگروه خود را از کانال سوئز عبور داده و به بندر لاذقیه سوریه اعزام کنیم.
وی با بیان اینکه هم اکنون حضور ناوگروه های ارتش جمهوری اسلامی در اقیانوس هند حضوری دائمی است، تأکید کرد: برای اینکه به فرامین فرماندهی کل قوا مبنی بر نیروی دریایی راهبردی عمل کنیم، در سال 90 این برنامه‌ها را ادامه داده و تنوع تجهیزات اعزامی را نیز افزایش می‌دهیم.
وی خاطرنشان کرد: تا الان شناورهای سطحی ما به مأموریت‌های فرا منطقه‌ای اعزام می‌شدند، ولی تصمیم داریم که تجهیزات زیر سطحی مانند زیر دریایی و فوق سطحی نظیر بالگرد را نیز به مأموریت‌های فرا منطقه‌ای اعزام کنیم.
امیر موسوی در پایان افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران این برنامه‌ها را ادامه خواهد داد تا به فرمان فرماندهی کل قوا نزدیک شود.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”