خلیج فارس، مدیون سهند و مردانی که در روز خطر به آب زدند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

خلیج فارس، مدیون سهند و مردانی که در روز خطر به آب زدند

پست توسط hani1459 »

با آغاز درگیری ، ناوچه سبلان و 7 قایق ایرانی هم به کمک سهند رفتند . در مقابل ، نیروی دریایی آمریکا نیز چهار ناوشکن ، یک ناو موشک انداز و سه ناوچه به میدان نبرد فرستاد.
عصرایران ؛ جعفر محمدی - امروز روز ملی خلیج فارس است ؛ تلاشی برای تاکید بر یک نام تاریخی در برابر جاعلانی که حتی به هویت ایرانی هم چشمداشت دارند.

درباره روز ملی خلیج فارس ، تا کنون بسیار گفته ایم و بسیار گفته اند ، از قدمت این نام تاریخی تا دلارهایی که شیوخ عرب برای تحریف آن خرج می کنند و از نقشه های کهن تا توهمات جدید.

در این باره البته باید باز هم گفت و نوشت ، چه آن که نه فقط یک نام ، که هویت ملی ایرانیان از فارس و کرد و ترک گرفته تا بلوچ و لر و گیلک و ... آماج حملات برخی کشورهای تازه به دوران رسیده عربی است.

اما نوشتن از نام خلیج فارس ، هرگز تمام و کمال نخواهد بود اگر در چنین روزی ، یادی نکنیم از مردانی که نه فقط برای نام خلیج فارس ، که برای قطره قطره آب های این خلیج نیلگون ، قطره قطره خون شان را فدا کردند.


 [External Link Removed for Guests] 

اگر ما امروز ، پشت کیبوردهایمان ، زیر کولرهای گازی ، چایی مان را سر می کشیم و از نام خلیج فارس دفاع می کنیم ، به خاطر مردانی است که در روزگاری نزدیک ، از خود خلیج فارس دفاع کردند: مردان شجاع نیروی دریایی و شهیدان بزرگی که ما حتی نامشان را هم نمی دانیم و چقدر مدیونشان هستیم!

آنان اگر نبودند و نمی رفتند و ساحل امن را بر دریای خطر ترجیح می دادند ، اکنون ، نه خلیج مان خلیج فارس بود و نه ایران مان ایران و نه شاید من و تویی اکنون وجود خارجی داشتیم.

روز ملی خلیج فارس ، فرصتی است برای گرامی داشت کسانی که مرزهای دریایی سرزمین ما را نگاه داشتند و در حالی که از دریا به سمت آسمان پر می کشیدند ، آن را چونان امانتی سترگ به ما سپردند.

مگر می شود از خلیج فارس گفت اما از شهدایش ، از ناوچه سهندش و سربازان دریایی اش نگفت؟ همان ها که نه در مقابل ارتش عراق ، که در برابر نیروی دریایی آمریکا مردانه ایستادند و علم تسلیم بلند نکردند.
در همین خلیج فارس ، سهند ما که نامی است آذربایجانی ، غرق شد تا خلیج فارس همواره بماند ، تا نشانه ای باشد بر این که در این سرزمین و برای این سرزمین ، همه اقوام ایرانی ، برای هم و برای وطن و برای هویت مشترکشان ، جان می دهند.

سهند ، نام یکی از ناوچه های نیروی دریایی ارتش بود که در بهاری مانند اکنون در سال 1367 به مقابله با ناو امریکایی انترپرایز رفت . آن روز ، این ناو به همراهی دو ناو شکن ،به سکوی نفتی ایرانی "ساسان" هجوم برده بود.

با آغاز درگیری ، ناوچه سبلان و 7 قایق ایرانی هم به کمک سهند رفتند . در مقابل ، نیروی دریایی آمریکا نیز چهار ناوشکن ، یک ناو موشک انداز و سه ناوچه به میدان نبرد فرستاد و هواپیماهای آمریکایی نیز موشک باران و بمباران بی امان قایق ها و ناوچه های ایرانی را آغاز کردند.

در این جنگ نابرابر که نیروهای آمریکایی از موشک های هارپون و استاندارد و بمب های هدایت شونده لیزری اسکیپر استفاده می کردند ، ناوچه سهند تا لحظه آخر به تیراندازی و شلیک متقابل موشک ادامه داد تا این که یک فروند هلی کوپتر تهاجمی کبرای امریکایی سقوط کرد و خلبان و کمک خلبانش نیز کشته شدند... و در نهایت ، خود سهند نیز بر اثر کثرت بمب ها و موشک هایی که بدان اصابت کرده بودند و با رسیدن آتش به مخزن سوختش ، دچار انفجار شد و به آرامی و غرور در خلیج فارس غرق شد.


 [External Link Removed for Guests]
"سهند" و مردانش این گونه در آتش سوختند و در آب غرق شدند
تا خلیج فارس ، خلیج فارس بماند و ایران ، ایران 

آمریکایی ها که با ناو هواپیما بر و چندین فروند ناوشکن و ناو موشک انداز و هواپیما و هلی کوپتر توانسته بودند یک ناوچه و چند قایق را منهدم کنند ، آنقدر از این ماجرا ذوق زده شدند که این عملیات را یکی از 5 عملیات دریایی آمریکا دانستند که نشان دهنده برتری مطلق دریایی امریکاست.

 [External Link Removed for Guests]
گلباران محل شهادت 

روز ملی خلیج فارس ، اگر امروز در تقویم های ما ایرانیان جای گرفته است ، به خاطر مردان سهند و سبلان است، به خاطر مردان جوشن و پیکان است که در دل آب های خلیج فارس آرمیدند ، به خاطر مردان گمنامی است که در روزی که نیروی دریایی مان تجهیزات چندانی نداشت ، با قایق به جنگ ناوهای امریکایی رفتند، به خاطر مردانی است که در سکوهای نفتی خلیج فارس ، در برابر حملات امریکایی ها و عراقی ها ایستادند و الا اکنون ایران ، نه کشوری مستقل که یکی از مستعمرات مشترک اعراب و آمریکا بود.
نه خلیج فارس ، که همه ایران و همه ایرانی ها مدیون آن مردان بزرگ هستند ؛ به احترامشان ، چه آنان که در میان ما هستند و چه آنان که با شهادت رفتند ، از جای بر می خیزیم و بهترین درودها را نثارشان می کنیم.

عصر ایران
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Junior Poster
Junior Poster
پست: 123
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

Re: خلیج فارس، مدیون سهند و مردانی که در روز خطر به آب زدند

پست توسط farhadiannn »

به لینک زیر مراجعه کنید و درباره این عملیات و پیش زمینه های ان و عواقب سرنوشت ساز ان برای ایران بیشتر مطالعه کنید.علت سقوط هلیکوپتر امریکایی نیز برخورد با اب به دلیل پرواز در ارتفاع بسیار پایین اعلام شد و نه مورد اصابت قرار گرفتن توسط موشک ایرانی.
آخوندک عملیات سرنوشت ساز topic-t64310.html
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 325
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۹, ۱:۴۰ ب.ظ
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

Re: خلیج فارس، مدیون سهند و مردانی که در روز خطر به آب زدند

پست توسط امیر جمالی »

با سلام به همه دوستان عزیز

با تشکر از دوست عزیزمhani1359 بخاطر این پست که ما را یاد حماسه دریادلان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرز و بوم کشور عزیزمان و خلیج همیشه فارسمان انداخت .
جادارد فرصت را غنیمت شمرده و یادی هم از دریادلان همیشه قهرمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دلاورمردیهای آنان در خلیج فارس و جنگ مستقیم آنان با شیطان بزرگ ، کنیم و یاد آنان را که آمیخته با خلیج فارس است را زنده نگهداریم.
در پنج شنبه شب 1366/7/16 هنگامی که سرزمینمان داشت آماج تهاجم شیطان بزرگ قرار میگرفت ، دریادلانی بودند که تاب این خونخوارگی آنان را نداشتند ، برخروشیدند و بر سینه سپاه تا به دندان مسلح دشمن زدند و دنیا را از این همه شجاعت و مردانگی شگفت زده نمودند.
باری در این شب فراموش ناشدنی ، دریادلان نیروی دریایی سپاه با فرماندهی دلاوری همچون شهید نادر مهدوی از دیار رییس علی دلواری _که هم او نیز اسوه دفاع از خلیج همیشه فارس در برابر تهاجم بریتانیای جنایتکار است _ با یارانی اندک ولی شجاع و مقاوم و نستوه به تلافی جنایتکار های امریکاییان در خلیج فارس ، بر پهنه دریا دل نهادند و حماسه جاویدشان تا ابد در دل دشمنان ترس افکنده است .
درگیریهای این جوانمردان در آن شب با چند شناور کوچک تندرو (یک ناوگروه کوچک) در برابر ماشین جنگی دریایی امریکا عملا" نشان از اقتدار ایران اسلامی در دفاع از آب و خاک این مرز و بوم است .
شهید مهدوی به همراه عزیزانی چون غلامحسین توسلی ، بیژن گرد ، نصرالله شفیعی ،مجید مبارکی ، آبسالانی و محمدیها که همگی در آن نبرد علی اکبر وار شهید شدند و نگذاشتند برای لحظه ای جنایتکاران در آبهای خلیج فارس طعم آسودگی را بچشند.
در این نبرد یکی از بالگرد های MS6 امریگا توسط یک موشک استینگر که توسط شهید مهدوی بسویش شلیک شد منهدم گردید و خلیج فارس مدفنش گردید.
یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

سخنان شهید سید مرتضی آوینی در مورد سرداران شهید خلیج فارس:
(...کجاست آن شجاعت و توکل و عشقی که مثل <مهدوی> یا <بیژن گرد> بر یک قایق موتوری بنشیند و به قلب ناوگان الکترونیکی شیطان در خلیح فارس حمله برد؟می پرسید : این شجاعت و توکل و عشق به چه درد می خوردد؟ هیچ! به درد دنیا داران نمی خورد. اما به کار آخرت عشاق می آید که آنجاست دار حاکمیت جاودانه عشاق)
اللهم عجل لولیک الفرج
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”