ایران رادار رهگیر هواپیماهای رادارگریز می سازد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ایران رادار رهگیر هواپیماهای رادارگریز می سازد

پست توسط hani1459 »

منصوریان گفت: پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیا (ص) هم اینک راداری را در دست تولید دارد که قابلیت رهگیری این نوع هواپیماها را نیز دارد.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایرنا، سردار محمدحسن منصوریان روز سه شنبه تاکید کرد: پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران با کسب تجارب ارزنده خود در طی سه دهه گذشته و دفاع مقدس، از قدرت بازدارندگی بالایی در برابر هر گونه تهاجم احتمالی دشمنان برخوردار است.
سردار منصوریان با اشاره به پیشرفتهای کسب شده توسط متخصصان متعهد ایرانی در عرصه صنایع دفاعی یاد آور شد: امروز حرکت پدافند هوایی بیش از پیش رو به پیشرفت است.
وی اظهارداشت: امروز قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) توانسته است متناسب با ابعاد تهدیدات نیازمندیهای خود را تامین و بدین ترتیب بر قابلیتهای بازدارندگی خود بیفزاید.
این مقام نظامی با بیان اینکه تعامل سپاه و ارتش در دفاع از حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران در بهترین شرایط است، گفت: ارتباط بین پدافند ارتش و سپاه در بالاترین وضع است.
** تولید رادار رهگیری هواپیماهای رادار گریز
معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در ادامه در پاسخ به سوالی در باره تدابیر اندیشیده شده برای رهگیری هواپیماهای رادارگریز توسط این نیرو، گفت: پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیا (ص) هم اینک راداری را در دست تولید دارد که قابلیت رهگیری این نوع هواپیماها را نیز دارد.
سردار منصوریان در مورد خصوصیات این رادار که در دست تولید است مطلبی بیان نکرد.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”