تشکیل سامانه امنیتی منطقه ای با مشارکت ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

تشکیل سامانه امنیتی منطقه ای با مشارکت ایران

پست توسط hani1459 »

رئیس ستاد مشترک ارتش عراق با تاکید بر نقش مثبت ایران در منطقه، ایجاد یک سامانه امنیتی منطقه‌ای با حضور ایران برای جلوگیری از مداخله‌های خارجی در منطقه را پیشنهاد کرد.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، از پایگاه خبری "السومریة نیوز " نوشت: "بابکر زیباری " رئیس ستاد مشترک ارتش عراق امروز پیشنهاد تشکیل یک سامانه امنیتی منطقه‌ای با حضور ایران برای حفظ امنیت منطقه را ارائه کرد.
وی تاکید کرد که به وجود آمدن هرگونه بحران، بهانه‌ای برای دخالت خارجی خواهد بود. ضمن این‌که ایران تلاش دارد تا روابط محترمانه متبادلی میان دو کشور که ضامن منافع هر دو طرف باشد را ایجاد کند.
بر اساس بیانیه وزارت دفاع عراق، سپهبد "بابکر زیباری " در استقبال از "حسن دانائی فر " سفیر ایران در عراق در دفترش در بغداد گفت: منطقه ما یک منطقه مهم و حیاتی است و نیازمند همسو کردن تلاشها در راستای تحقق ثبات و امنیت در منطقه است. عراق نیز بر سیاست ایجاد روابط بهتر با کشورهای همسایه به دور از هرگونه تنش و بحرانی تاکید دارد و خواستار روابط محترمانه متبادل در خدمت دولت‌های منطقه است.
زیباری در ادامه درباره هرگونه تنش و بحران در منطقه که زمینه را برای دخالت خارجی فراهم می‌کند و اوضاع منطقه را پیچیده‌تر خواهد کرد، هشدار داد و گفت: این چیزی است که ما آن را نمی‌خواهیم.
وی در ادامه خواستار ایجاد یک سامانه امنیتی منطقه‌ای که امنیت تمام دولتها را تامین می‌کند و امنیت و ثبات را برای تمام ملتهای منطقه به ارمغان آورد، شد.
دانائی فر نیز ابراز امیدواری کرد که در عراق، امنیت و ثبات برقرار شود و بر تلاش تهران برای ایجاد روابط محترمانه و متبادل تاکید کرد.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”