تدابیر ارتش برای مقابله با حملات 'دور ایستا'

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

تدابیر ارتش برای مقابله با حملات 'دور ایستا'

پست توسط hani1459 »

امیر علی آراسته گفت: نیروی زمینی ارتش ایران همانند دیگر نیروهای مسلح تدابیر لازم برای مقابله با حملات احتمالی دور ایستای دشمنان به خاک مقدس ایران اسلامی را نیز اندیشیده است.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایرنا، امیر علی آراسته معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش اظهارداشت: نیروهای فرامنطقه ای هم اینک به این نتیجه رسیده اند که ادامه حضور در منطقه برای آنها هیچ سود و منفعتی به دنبال نخواهد داشت.
امیر آراسته خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط منطقه نیروهای فرامنطقه ای متوجه این موضوع نیز شده اند که به اهدافی که پیش بینی کرده بودند دست نخواهند یافت.
وی یاد آور شد: بر اساس اخبار و گزارشهای منتشر شده نیروهای فرامنطقه ای حاضر در عراق و افغانستان اعم از افسران، درجه داران و یا سربازان این نیروها هیچ روحیه و یا انگیزه ای برای ماندن در منطقه ندارند و در دستیابی به اهدافشان نیز موفق نبوده اند.
به گفته امیر آراسته، نیروهای فرامنطقه ای از جمله آمریکا به دنبال راهی هستند برای این که عراق و افغانستان را ترک کنند و بازگشت نیروهای خود از این کشورها را توجیه نمایند زیرا برای سیاستمداران این کشورها پذیرش این موضوع خیلی سنگین است.
وی گفت: از دیدگاه نظامی نیز نیروهای فرامنطقه ای به رهبری آمریکا در منطقه امروز به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند دیدگاههای نظامی خود را بر علیه ایران عملی کنند .
** پروژه ایران هراسی شکست خورده است
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به پروژه ایران هراسی که غرب و در راس آن آمریکا در منطقه به راه انداخته است، تاکید کرد که پروژه ایران هراسی حربه ای شکست خورده است.
امیر آراسته گفت: تاریخ بیش از سه دهه گذشته جمهوری اسلامی ایران نشان داده که آمریکا همواره به دنبال تحت فشار قراردادن جمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی بوده و اعلام کرده است که دکترین این کشور تدافعی است.
وی با بیان این که تهدیدات آمریکا و کشورهای غربی مربوط به امروز و دیروز نیست و همچنان ادامه خواهد داشت، افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر اساس دکترین خود که دفاعی است، همواره در بهترین شرایط برای دفاع از این کشور بسر می برد.
به گفته آراسته، بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه غرب و در راس آنها آمریکا را به هراس انداخته و از جمله اهداف این کشور از ایران هراسی در منطقه انحراف افکار عمومی از این تحولات است.
** ایران با بررسی دکترین دشمن، توانمندیهای خود را افزایش داده است
امیر آراسته در ادامه خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با رصدی که در سطح منطقه دارد و بررسی جنگهایی نظیر جنگ افغانستان و عراق که در این منطقه اتفاق افتاده و مطالعه دکترین دشمن توانسته است توانمندیهای خود را در عرصه های مختلف دفاعی و بازدارندگی افزایش دهد.
وی با بیان این که نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بدین ترتیب توانسته است از این بررسی ها به بهترین وجه بهره برداری کند، اظهارداشت: این نیرو به دنبال این بررسیها با تکمیل آموزشهای مورد نیاز، توانمندیهای خود را حفظ و تقویت کرده و هم اینک در اوج قدرت و توانمندی قرار دارد و در بین ارتش کشورهای منطقه حرف اول را می زند.
به گفته آراسته، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین با بهره گیری از تجربیات هشت سال دفاع مقدس و رصد دقیق حوادث منطقه، جنگ سی و سه روزه لبنان و اتفاقات دیگر با مطالعه دقیقی که روی دکترین نیروهای ائتلاف داشته ، در دکترین خودش که دفاعی است تجدید نظر کرده و توانسته برنامه ریزیهای بسیار خوب و قابل اجرایی را داشته باشد و بر همین مبنا رزمایشهای بسیار خوبی را نیز برنامه ریزی کرده که پس از آموزش آنها را اجرا می کند.
* نیروی زمینی با اقتدار با هرگونه تجاوزی مقابله می کند
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه یادآور شد: این نیرو هم اینک با یک انعطاف پذیری بسیار عالی و به روز آماده است تا با هرگونه تجاوزی از سوی بیگانگان در هر نقطه ای از مرزهای کشور با قدرت و اقتدار هرچه تمامتر مقابله کند.
امیر آراسته افزود: نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای ماموریت های محوله در این زمینه از تجهیزات پیشرفته ای استفاده می کند که اکثرآنها توسط جوانان متعهد و متخصص ایرانی طراحی و ساخته شده که برخی از این تجهیزات نیز در مراسم رژه روز 29 فروردین روز ارتش به نمایش عمومی گذاشته شد.
** برای مقابله با حملات دور ایستا تدابیر لازم اندیشیده شده
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران همانند دیگر نیروهای مسلح تدابیر لازم برای مقابله با حملات احتمالی دور ایستای دشمنان به خاک مقدس ایران اسلامی را نیز اندیشیده است.
امیر آراسته گفت: هر چند در جنگها و عملیات مختلف ممکن است هواپیما ها شروع کننده حملات باشند و اهداف را بمباران کنند و یا با توپخانه و موشک حمله کنند اما حرف آخر را نیروی زمینی می زند.
وی افزود: با برنامه ریزهای بسیار عالی که در ارتباط با جنگهای ناهمطراز شده است، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای حملات دور ایستای دشمنان نیز تدابیری اندیشیده و سلاحهای مورد نیاز برای مقابله با چنین حملاتی را نیز تولید کرده و هم اینک در اختیار این نیرو است و با اقتدار کامل آماده دفع هرگونه تجاوزی هستیم.
** تحریمها تاثیری بر نیروی زمینی نداشته است
امیر آراسته با تاکید بر این که تحریمها بر سیستم دفاعی جمهوری اسلامی ایران از جمله نیروی زمینی ارتش تاثیری نداشته است، گفت: تخصصی ترین و مهمترین بخشی که تحریمها می توانست در آن تاثیر داشته باشد، نیروی هوایی و هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (هوانیروز) بود، اما در طول بیش از سه دهه گذشته و بویژه هشت سال دفاع مقدس نشان داد که این تحریمها هیچ تاثیری در این نیروها نداشته است.
وی افزود: هواپیماهای جنگنده بمب افکن نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و بالگردهای هوانیروز بویژه در تمامی عملیات هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند و توانستند افتخارات بزرگی را برای ایران اسلامی کسب کنند.
وی یاد آور شد: با توجه به این که هواپیماهای جنگنده بمب افکن نیروی هوایی و بالگردهای هوانیروز در هشت سال دفاع مقدس حضور فعالی داشتند، تجارب و توانمندیهای این نیروها در مقایسه با ابتدای انقلاب به مراتب در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و این موضوع نشان دهنده آن است که کارکنان فنی نیروی هوایی ارتش و هوانیروز قهرمان در این مدت حضور فعالانه ای در صحنه داشته اند.
امیر آراسته در ادامه تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن بومی سازی تجهیزات مورد نیاز این نیرو، تجهیزات لازم برای جنگهای آینده را طراحی کرده و در حال تکمیل آنها است.
** رزمایشهای جدید نیروی زمینی در راه است
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه یادآور شد که رزمایشهای جدید این نیرو در آینده نزدیک انجام خواهد شد.
امیر آراسته با بیان این که زمان دقیق این رزمایشها پس از مصوب شدن برگزاری آنها اعلام می شود، گفت: در این رزمایش ها آن بخش از سلاحهای نوینی که توسط متخصصان متعهد ایرانی طراحی و ساخته شده و قابل ارایه است را به نمایش می گذاریم.
* عربستان سعودی با حضور نظامی در بحرین جایگاه خود را از دست داد
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه اقدام نظامی عربستان سعودی در بحرین را فاقد ارزش نظامی ارزیابی کرد .
امیر آراسته، افزود: بیداری اسلامی در کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا که دامنه آن در حال گسترش است، کشورهای غربی و از جمله آمریکا را به هراس انداخته است .
وی اظهارداشت: حضور نظامی عربستان سعودی در بحرین نیز که با حمایت آمریکا صورت می گیرد، در راستای تلاشهای کشورهای غربی برای پیشگیری از گسترش این بیداری اسلامی در منطقه است.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”