کابوس رویارویی مجدد روسیه و آمریکا بر سر سپر موشکی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

کابوس رویارویی مجدد روسیه و آمریکا بر سر سپر موشکی

پست توسط cheka »

تصویر

توافق روز گذشته ی رومانی و آمریکا برای استقرار المان های سیستم دفاع موشکی جدید آمریکا بار دیگر زنگ خطر را در مسکو به صدا در آورد .

به گزارش صدای روسیه ، وزارت امور خارجه ی روسیه دیروز و بلافاصله پس از انتشار خبر استقرار سیستم دفاع موشکی آمریکا در رومانی خواستار تضمین قانونی برای اینکه این سیستم توان اتمی بازدارنده ی روسیه را هدف قرار نمیدهد شد .

از طرفی دیگر این استقرار بار دیگر روسیه و آمریکا را در تنش نظامی مشابه تنش سالهای 2007 و 2008 قرار داد بطوریکه نماینده ی مجلس روسیه امروز هشدار داد آمریکا برای این کار خود منتظر واکنش و تدابیر مناسب از طرف روسیه باشد .

آلکساندر کوساچف ، رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس دوما افزود "کارشناسان نظامی ناتو و آمریکا به خوبی آگاهی دارند که هر کنشی واکنش به دنبال خواهد داشت"
وی گفت تدابیر مذکور تنها با هدف حفاظت از روسیه صورت میگیرد و به طرف کشوری نشانه گرفته نشده است .

کوساچف افزود :سناریوی ایده آل من اینست که آمریکا تضمینهای مناسبی برای هدف قرار ندادن روسیه با این سیستم ارایه دهد ، اما احتمال این کار توسط آنها (آمریکایی ها) کم است"

ویکتور زاوارزین ، رییس کمیسیون دفاع مجلس دوما نیز در شدیدترین انتقاد این اقدام آمریکا را "بر هم زننده ی توازن قوا و منافع در اروپا" و "باعث بالاگرفتن شدید تنشها" دانست و اعلام کرد "روسیه سپر دفاع موشکی در رومانی را تحمل نخواهد کرد" .

پیش از این نیز دولت بوش قصد داشت در سال 2008 سیستم دفاع موشکی آمریکا موسوم به NMD را در چک و لهستان مستقر کند که این موضوع باعث بالا گرفتن شدید روابط روسیه و آمریکا شد بطوریکه تا تهدید اتمی لهستان توسط مقامات روس و استقرار موشکهای اتمی اسکندر در مرزهای غربی روسیه پیش رفت اما با روی کار آمدن اوباما این طرح لغو شد.

حال پس از 3 سال ، توافق دیروز رومانی و آمریکا موج جدیدی از تنشها بین روسیه و آمریکا را برانگیخته و کابوس رویارویی مجدد این دو کشور را دوباره زنده کرده است .

[External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۹, ۶:۴۵ ب.ظ
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

Re: کابوس رویارویی مجدد روسیه و آمریکا بر سر سپر موشکی

پست توسط wild-bear »

سلام و تشکر :razz:
البته میشد حدس زد که خبرایی هست.مدت زمان زیادی نمیگذره که روسها در مرزهای غربی به تجهیز و استقرار موشکهای تاکتیکی و استراتژیک مشغول شدند .الان در شمالغربی خودشون در پایگاه TEKOVO موشکهای یارس مستقر کردند که این خود نشان از یک برقراری توازن قوا میدهد.حال باید نشستو دید که چه میشود.
خوشحال میشوم نظر دوستان را بدانم :D
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”