ظهور نشانه‌هاي پذيرش ايران هسته‌اي در اسرائيل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ظهور نشانه‌هاي پذيرش ايران هسته‌اي در اسرائيل

پست توسط hani1459 »

خبرگزاري فارس: وزير جنگ رژيم صهيونيستي در عقب‌نشني آشكار از سياست چندساله، اعلام كرد اگر ايران به سلاح اتمي هم دست پيدا كند، با آن نه به اسرائيل حمله مي‌كند نه به هيچ كشور همسايه ديگر بنابراين نبايد دنيا را از ايران هسته‌اي بترسانيم.
به گزارش فارس، «ايهود باراك» در مصاحبه‌اي با روزنامه صهيونيستي هاآرتص، كه نشان از بروز پذيرش ايران هسته‌اي دارد، اعلام كرد كه اگر ايران به سلاح اتمي هم برسد، به هيچ كشوري حمله نمي‌كند.

باراك در اين گفت‌وگو بر خلاف سياست چند سال گذشته آمريكا، اسرائيل و كشورهاي غربي و در چرخشي كاملا آشكار، اعلام كرد شايسته نيست اسرائيل به دليل برنامه هسته‌اي ايران در دنيا ايجاد رعب و وحشت كند.

هاآرتص گزيده‌اي از اين مصاحبه را امروز (پنجشنبه) منتشر و متن كامل آن را فردا منتشر خواهد كرد.

* موضع سوال‌برانگيز باراك: ايران در صورت داشتن سلاح اتمي هم به اسرائيل حمله نمي‌كند

باراك در ادامه در پاسخ به اين سوال كه آيا ايران بمب اتمي بر اسرائيل خواهد انداخت گفت: ايران نه روي اسرائيل بمب مي‌اندازد نه روي هيچ كشور همسايه ديگري. نيازي به ترسيدن و نگران بودن نيست. هنوز اسرائيل قدرتمندترين است در خاورميانه.

هاآرتص اعلام كرد كه البته موضع ايهود باراك با بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل كاملا متفاوت است زيرا نتانياهو در سال‌هاي اخير تلاش ايران براي پيشبرد برنامه هسته‌اي را با آلمان نازي مقايسه كرده است.

* باراك: اگر ايران را به نازي‌ها تشبيه كنيم بايد از اسرائيل فرار كنيم

باراك گفت: من دوست ندارم ايران را با سال 1938 مقايسه كنم و فكر نمي‌كنم اين دو (ايران و آلمان نازي) شبيه به هم باشند، زيرا اگر اينگونه باشد اسرائيلي‌ها بايد اسرائيل را ترك كنند و بروند.

وزير جنگ اسرائيل افزود: من به كلمات و اصطلاحات ترس‌آور فكر نمي‌كنم. آنچه در پاكستان در حال روي دادن است نوعي از فروپاشي سياسي است و چهار بمب (اتمي) اگر به ايران برسد، اين چه معنايي دارد؟ آيا ما براي فرار بايد به سوي فرودگاه برويم؟ يا اينكه درهاي اسرائيل را ببنديم [وتعطيلش كنيم] فقط به اين دليل كه راه ايران [براي رسيدن به بمب] كوتاه‌تر شده است؟ خير، ما هنوز در خاورميانه قدرتمندترين هستيم.

وزير جنگ اسرائيل در حالي اين سخنان را بر زبان مي‌آورد كه در سال‌هاي اخير شديدترين جنجال را اسرائيلي‌ها عليه ايران در خصوص برنامه هسته‌اي به راه انداختند و رسيدن ايران به سلاح اتمي را (كه ايران بارها آن را تكذيب كرد و گزارش‌هاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي آن را رد مي‌كند) به معناي پايان موجوديت اسرائيل مي‌دانستند اما اكنون به گونه‌اي از ايران هسته‌اي سخن مي‌گويند كه ظاهرا در حال پذيرش آن هستند و حاضر نيستند به صراحت آن را اعلام كنند بنابراين به جهانيان اعلام مي‌كنند كه نيازي نيست از ايران هسته‌اي ترسيد.

باراك در ادامه بار ديگر مدعي شد كه نظام ايران نيز دير يا زور از بين مي‌رود و افزود: به نظرم ما شاهد پايان ديكتاتوري‌ها در جهان عرب هستيم و هر چند ايران از اين ماجرا در امان مانده است ولي ممكن است ايران را نيز در بر بگيرد.

وي در خصوص مصر نيز اعلام كرد كه خطري فوري در اين خصوص اسرائيل را تهديد نمي‌كند و افزود: فكر نمي‌كنم توافق صلح اسرائيل و مصر با خطري فوري روبه‌رو باشد يا اينكه شاهد تجربه ديگري شبيه [جنگ اكتبر] سال 1973 باشيم. اين خيلي بعيد است.

وي در خصوص سوريه نيز به مانند بسياري ديگر از كارشناسان و مسئولان در اسرائيل اعلام بي‌اطلاعي كرد و گفت: من نمي‌دانم در سوريه چه مي‌گذرد و فكر مي‌كنم كه اين كشور با خطر فقدان قدرتي براي كنترل بر امور روبه‌روست
فارس
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”