قطر در پی انعقاد بزرگترین قرارداد گازی با تل آویو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 389
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۰, ۹:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: _̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز
سپاس‌های ارسالی: 5009 بار
سپاس‌های دریافتی: 2658 بار

قطر در پی انعقاد بزرگترین قرارداد گازی با تل آویو

پست توسط HESAM-007 »

حکومت قطر که این روزها تلاش دارد رهبری جهان عرب را از سعودی ها ربوده و از حوادث اخیر بیشترین بهره برداری را نماید در تازه ترین اقدام خود به صهیونست ها قول داده تا جای مصر را برای صادرات گاز به تل آویو پر کند.

به گزارش «تابناک»، رسانه های عربی از تماس «حسن بن عبداله»، وزیر تجارت و صنعت قطر با همتای صهیونیستی خود خبر داده اند که طی آن «بن عبداله» آمادگی کشورش را برای امضای بزرگترین پیمان فروش گاز به اسرائیل اعلام کرده است.

پایگاه خبری «المحیط» در این باره نوشت: «بن عبداله» رسما اعلام کرده میزان حجم گاز ارسالی به اسرائیل بدون سقف بوده و قیمت آن نیز از قیمت کف جهانی کمتر خواهد بود.

گفتنی است، با آغاز انقلاب های عربی و پیروزی برخی از این انقلاب ها بویژه در مصر و انفجارهای پی در پی در مسیر لوله انتقال گاز به تل آویو، رژیم صهیونیستی با چالش تامین سوخت مورد نیاز مواجه شده است و اکنون قطر وارد میدان شده و متعهد شده که به هر میزان گازی که اسرائیل نیاز داشته باشد، می تواند از قطر خریداری کند و البته ارزانتر از بازار رسمی!

«المحیط» می افزاید: در سال 2008 وزیر امور خارجه اسرائیل چندین بار به قطر سفر کرده بود تا قرارداد فروش گاز را امضا کند اما هر بار مقامات قطری از امضای این پیمان سرباز زده بودند اما، اکنون قطر پیشتاز فروش گاز به رزیم صهیونیستی شده است.

شایان ذکر است قطر تنها 15 درصد ذخایر گاز جهانی را داراست اما با امضای قراردادهای بسیار بزرگ با کشورهای همسایه بویژه ایران تبدیل به غول گازی جهان شده و مدعی است که به تمام کشورهای جهان گاز صادر می کند.

امیر قطر تنها 3 ماه پس از کودتا علیه پدر خود به «ان.بی.سی» گفته بود که پیمان سه جانبه قطر - اردن و اسرائیل برای واردات و صادرات گاز را اجرایی خواهد کرد که در آن زمان از سوی برخی کشورهای عربی مورد مواخذه قرار گرفت و این پیمان هیچگاه اجرایی نشد.

«المحیط» در تحلیل این خبر می نویسد: اکنون انتظار می رود که پیمان فروش گاز قطر به اسرائیل با مخالفت جدی عربستان و ایران واقع شود.

اما در همین حال، يک ديپلمات بلندپايه اروپايي که اخيرا به دوحه پايتخت قطر سفر کرده بود فاش کرد: نخست‌وزیر قطر به دنبال تبديل شدن به خليفه جهان عرب است.

پايگاه اطلاع رساني شبکه خبري «العالم»، با انتشار این خبر نوشت: مقام بلندپايه اروپايي خاطر نشان کرد که، شيخ «حمد بن جاسم آل ثاني»، نخست‌وزیر قطر به من گفت: "نقشي که من در خدمت به آمريکا و رابطه اي که با اسراييل دارم و اموال و رسانه هايي که در اختيار دارم به اضافه هرج و مرج حاکم بر کشورهاي عربي همگي عواملي هستند که سبب خواهد شد، من روزي خليفه جهان عرب شوم."

همچنین پایگاه اينترنتي هفته‌ نامه «المنار» به نقل از سازمان ها و ادارات آگاه با اعلام خبری مشابه افزود: نخست‌وزیر قطر وعده‌هايي دريافت کرده است که وي را براي رسيدن به اين خواسته، ياري و پشتيباني خواهد کرد. این مسوول بلندپايه اروپايي تاکيد کرد که، شيخ «حمد» زمام مطلق حاکميت را در قطر در دست دارد و اين مساله موجب نگراني خاندان حاکم قطر به ويژه وليعهد و دختر امير قطر شده است.

منبع مذکور همچنين فاش کرد: نخست وزير قطر به او خبر داده است که به سبب حوادث جاري در کشورهاي عربي، نوعي آتش بس موقت رسانه‌اي ميان قطر و عربستان سعودي اعلام شده است. اين آتش بس به درخواست آمريکا برقرار شده است و هدف از آن يکدست کردن تلاش رسانه هاي تبليغاتي اين کشورها براي دستيابي به اهدافي مشخص به ويژه ضربه زدن به نقش مصر و مشغول کردن اين کشور تا 10 سال آينده است.

این گزارش می افزاید: يکي ديگر از اهداف اين آتش بس ضربه زدن به ثبات سوريه و همچنين ضربه زدن به مقاومت در غزه و لبنان است.

شيخ «حمد» همچنين به ديپلمات اروپايي خبر داد: به زودي دشمني پنهان با رياض را از سر خواهد گرفت و قصد دارد با استفاده از سلطه‌اي که بر شبکه «الجزيره» دارد، گستره سلطه خود را توسعه دهد و خود را به عنوان خليفه امت عربي قلمداد کند و در اين مجال در خدمت آمريکا و برنامه‌هاي راهبردي ايالات متحده باشد.


گفتنی است، قطر از چند سال پیش و با راه اندازی شبکه خبری «الجزیره»، وساطت در بحران های عربی چون لبنان و یمن نقش پررنگ تری را در تحولات عربی ایفا نماید و به نوعی جای سعودی ها را به عنوان محور کشورهای غربی بگیرد.

.
[External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 389
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۰, ۹:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: _̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز
سپاس‌های ارسالی: 5009 بار
سپاس‌های دریافتی: 2658 بار

Re: قطر در پی انعقاد بزرگترین قرارداد گازی با تل آویو

پست توسط HESAM-007 »

خدایا از دست این عربها دلم میخواد سرمو بزنم تو دیوار


[img]http://fa.parsiteb.com/images/normall/عصبانی.jpg[/img]

.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”