ساخت موشک‌های پدافندی برد بلند در دستور کار است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ساخت موشک‌های پدافندی برد بلند در دستور کار است

پست توسط hani1459 »

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که ساخت موشک پدافند هوایی بومی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایسنا، سردار احمد وحیدی در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: برنامه ساخت موشک دوربرد پدافند هوایی بومی را در دست داریم که زمان‌بر است، اما گام‌های رو به ‌رشدی در این راستا برداشته شده است.
وزیر دفاع درباره حمایت‌های وزارت دفاع از سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، سازمانی بسیار بزرگ و ارزشمند است و وظایف مهمی بر عهده دارد، از جمله تامین نیازمندی‌های اقتصادی و علمی که می‌تواند در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه تاثیرگذار باشد.
وحیدی اضافه کرد: حمایت از این سازمان اهمیت فراوانی دارد چرا که متعلق به همه نیروهای مسلح، سپاه، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های انتظامی کشور است.
وی درباره تاثیر همایش‌هایی که در حوزه انتظامی صورت می‌گیرد، همچنین یادآور شد: هر همایشی خاصیت خود را داشته و دارد، اما تلاش برای کاربردی کردن همایش‌ها و پرداختن به اولویت‌های کاری می‌تواند کارکرد این همایش‌ها را بیشتر کند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که دارایی‌های شخصی شما(ماشین، ملک)نسبت به قبل افزایش یافته یا خیر؟ پاسخ داد: مراجع قضایی لیست دارایی‌های ما را خواسته که ما نیز فرستادیم، باید طبق قانون عمل شود.
وحیدی ادامه داد: این‌که به لحاظ رسانه‌ای این موضوع چه اهمیتی داشته باشد، نظر خاصی ندارم، اما مراجع قانونی در جریان هستند.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که وضعیت دفاعی ایران به چه صورتی است و اگر اسرائیل صحبت‌هایی درباره ایران می‌کند، اگر اتفاقی بیفتد این وضعیت دفاعی به چه صورت است؟، پاسخ داد: امروز یکی از باثبات‌ترین و امن‌ترین کشورها جمهوری اسلامی ایران است، در حالی که در کشورهای دیگر بعضا مسوولان آن در حال فرار و در حال تنش فروان از درد و جامعه خود هستند، ما به هر کجا که سفر می‌کنیم بیشترین حجم استقبال مردمی را می‌بینیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: بین مردم و مسوولان پیوندهای عمیق وجود دارد به طوری که در زمان سفر رهبری به یکی از استان‌ها همه مشتاقانه به استقبال ایشان می‌آیند، همچنین در استقبال از رییس‌جمهور و سایر مسوولان نیز این‌گونه هستند و این نشان دهنده پیوند عمیق مردم با نظام است و این بزرگترین امنیتی است که برای نظام وجود دارد.
وحیدی تصریح کرد: دفاع نظامی کشور ما مبتنی بر همین پیوند محکم بین مردم، نیروهای مسلح و نظام است که این دفاع یک دفاع شکست‌ناپذیر و مستحکمی است و کسی نمی‌تواند نسبت به آن هیچگونه سوء تهدیدی داشته باشد.
وزیر دفاع با بیان این‌که سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از افرادی که سی سال در خدمت این نظام بودند، تشکیل شده و ارزش‌های این سازمان از طریق ارزش‌های فرهنگی آن‌ها خلق شده است، تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی قبل از این‌که یک سازمان خدماتی باشد سازمان فرهنگی است که می‌تواند بزرگترین جریان فرهنگی کشور را داشته باشد.
وحیدی تصریح کرد: زمانی که رهبر انقلاب پیام فرهنگی می‌دهند، مدیران این سازمان باید خود را مخاطب آن قرار دهند و با ایجاد شبکه‌سازی بین بازنشستگان ارتباط با آن‌ها تبدیل به یک ارتباط شبکه‌ای شود.
وی خطاب به مدیران سازمان‌های تامین اجتماعی ‌نیروهای مسلح استان‌ها گفت: شما می‌توانید بزرگترین شبکه اجتماعی را ایجاد کنید و وقتی که افراد وارد این شبکه شدند می‌توانید بهترین بهره را از حضور آنها داشته باشید.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این‌که امسال سال جهاد اقتصادی است، ادامه داد: در حلقه تمام جهادهایی که تاکنون صورت گرفته است جهاد اقتصادی حلقه تکمیلی است و به گفته رهبری جهاد فرهنگی در مقابله با هجوم فرهنگی و جهاد علمی در مقابله با عقب‌ماندگی‌های علمی صورت گرفت و امروز نیز جهاد اقتصادی باید شکل بگیرد که به فرمایش رهبری فقط تلاش اقتصادی نیست بلکه جهاد اقتصادی است.
وحیدی اظهار کرد: در جهاد اقتصادی ممکن است منافع شخصی حاصل شود، اما نیت و هدف منافع شخصی نیست. ضمن آن‌که جهاد پیگیر، مستمر و با به بکارگیری از همه تلاش‌ها اتفاق می‌افتد.
وی ادامه داد: باید شرایطی فراهم شود تا در سایه جهادهای چندگانه کشورمان به پرواز بلند، متعادل و متوازن برسد و در بخش‌هایی که ضعفی وجود دارد با جهاد اقتصادی آن را جبران کنیم.
وزیر دفاع در ادامه گفت: بخشی از وظایف سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در حوزه جهاد اقتصادی باید اشتغالزایی فرزندان نیروهای مسلح با اولویت فرزندان بازنشستگان و شاغلین باشد.
وحیدی تاکید کرد: باید سهمیه‌ای را بر عهده بگیرید تا در سال جاری حداقل برای 50 تا 100 هزار نفرشغل ایجاد کنید که یکی از مسیرهای این اشتغالزایی مسیر تعاونی‌هاست.
وی با تاکید بر جایگاه مهم تعاونی‌ها در کشور گفت: پیش‌بینی شده که 25 درصد از اقتصاد کشور مبتنی بر تعاونی‌ها شکل بگیرد و رهبر معظم انقلاب نیز تاکید فراوانی بر توسعه تعاونی‌ها در کشور دارند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این‌که یکی از راه‌های حرکت اقتصادی صحیح در جامعه شکل‌گیری تعاونی‌هاست، گفت: در تعاونی توازن ثروت مدنظر است و افراد علاوه بر آن‌که خود را صاحب کار می‌دانند درآمدها نیز به صورت صحیح توزیع می‌شود.
وحیدی عنوان کرد: برای تسریع زمینه‌های اشتغالزایی افراد چنانچه نیاز باشد معاونت اشتغال نیز در سازمان تامین اجتماعی پیش‌بینی می‌شود تا اقدامات لازم انجام شده و خواسته‌ها به نحو احسن پاسخ داده شود.
وی با تاکید بر این‌که باید سازوکارهای تشکیل تعاونی‌ها و در راستای آن اشتغالزایی برای حداقل 50 هزار نفر تعریف و تدوین شود، یادآور شد: ظرفیت سازمان تامین اجتماعی ظرفیت گسترده‌ای است و با پوشش دادن چند میلیون‌ نفر می‌تواند از ظرفیت‌های خود در ابعاد مختلف استفاده کند.
وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود کاهش هزینه‌ها را یکی از مهمترین موارد تحقق جهاد اقتصادی عنوان و تصریح کرد: باید هزینه‌ها را اصلاح کنیم. همچنین در حوزه خدمات درمانی نیز باید نظارت دقیق بر هزینه‌ها داشته باشیم.
وحیدی گفت: باید بتوانیم حداقل هزینه‌های درمان را به 30 درصد کاهش دهیم و به جای آن خدمات بیشتری ارائه کنیم ضمن آن‌که باید فرهنگ غلط مراجعات مکرر به پزشک با تدوین نظام پیشگیری و کاهش هزینه‌ها در دستور کار قرار بگیرد.
وی یکی از راه‌های اصلاح هزینه‌ها را اصلاح نظام پیشگیری و نظام ارجاع منطقی عنوان و تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح باید یک سازمان عمیق باشد که درباره مسائل فکر می‌کند نه یک سازمان صوری.
به گفته وزیر دفاع سالیانه 6 هزار میلیارد تومان هزینه مستقیم درمان در بخش تامین اجتماعی نیروهای مسلح هزینه می‌شود، این در حالی است که باید به افرادی که فاقد نیازمندی‌های اولیه زندگی هستند توجه بیشتری شود و شعارهای سازمان عملیاتی شود تا ضمن شناسایی گسترده در رابطه با آن چاره‌جویی‌های لازم اعمال شود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: چنانچه بناست که سازمان تامین اجتماعی مستقلی در نیروهای مسلح وجود داشته باشد باید مستقل بودن آن در عمق‌بخشی به نوع خدمات بهبود دائمی و مستمر مسایل فرهنگی و ارزشی نمایان شود، اگر چنین نگاهی نباشد فلسفه وجودی نیز نخواهد داشت.
وحیدی ادامه داد: در حوزه علمی نیز سازمان تامین اجتماعی باید به دنبال بهترین نیروهای علمی باشد و بتواند شرکت‌های دانش‌بنیان را متکلف شود.
وی افزود: بازنشستگان صاحبان علم و دانش هستند که در بخش‌های مختلفی از جمله نیروی هوایی، نیروی دریایی و زمینی تجربه‌های علمی و ارزشمند بسیاری دارند که با ایجاد شبکه بزرگ علمی می‌توانند از ظرفیت و توان علمی آن‌ها استفاده کرد و چنانچه لازم باشد برای شناسایی این افراد معاونت علمی نیز در درون سازمان تشکیل داد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی باید یک سازمان عمیق، پرمحتوا و اهل کارهای زیربنایی و ریشه‌ای باشد و در شکل‌دهی به نظام استخدامی کشور و در راستای آن نظام بازنشستگی نقش موثری را ایفا کند.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”