الحاق يگان‌هاي جديد سطحي-پروازي به نيروي دريايي ارتش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 56
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۲:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 199 بار
سپاس‌های دریافتی: 149 بار

الحاق يگان‌هاي جديد سطحي-پروازي به نيروي دريايي ارتش

پست توسط MIG-29 301 »

امير كامران فرهنگ‌جاويد معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش ، در خصوص اقدامات و وضعيت اين نيرو اظهار داشت: نيروي دريايي ارتش در سال‌هاي اخير گام‌هاي مؤثري در راستاي انجام ماموريت محوله و تامين منافع نظام بويژه در درياهاي دور و خليج عدن و مبارزه با پديده شوم دزدان دريايي برداشته و همچنين اين نيرو با حضور در عرصه درياها و بويژه در اواخر سال 89 با حضور دوازدهمين ناو گروه خود در شمال اقيانوس هند و گذر از تنگه باب‌المندب و درياي سرخ و عبور از كانال سوئز و حضور در درياي مديترانه توانست اقتدار خود را به رخ استكبار جهاني بكشاند.

وي در ادامه تصريح كرد: نيروي دريايي در چندين بعد از جمله نوسازي، تعمير و نگه‌داري و زيرساخت‌ها بسيار فعال است، به طوريكه در سال‌هاي گذشته مقام معظم رهبري، نيروي دريايي ارتش را يك نيروي راهبردي ناميدند.

* سفر به مديترانه در سال جاري ادامه خواهد يافت

فرهنگ‌جاويد با بيان اينكه نيروي دريايي راهبردي يعني حضور در درياها، اقيانوس‌ها و نقاطي كه منافع نظام جمهوري اسلامي ايران ديكته مي‌كند، خاطرنشان كرد: حضور در درياي مديترانه هم در راستاي ماموريت ما و صلح و دوستي و ارتباط و ديد و بازديد از كشورهاي دوست مثل سوريه بوده و اين مناسبات در نيروي دريايي وجود دارد و اين ديدارها ادامه خواهد يافت.

معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش ادامه داد: در راستاي ارتقاي سطح آموزشي و توان رزمي خود و ارتقاي مهارت كاركنان، سفر به مديترانه در سال جاري نيز ادامه خواهد يافت و ما سفرهاي مختلفي داريم كه با تصويب ستادهاي بالاتر صورت خواهد گرفت.

* تاثير حضور نيروي دريايي بر احياي مناطق جنوب شرق كشور

معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش تاكيد كرد: سواحل جنوب شرق كشور يك حوزه كاملا محروم بوده و مقام معظم رهبري نظرشان به توسعه جنوب شرق كشور است و همچنين استفاده از درياي عمان مغفول واقع شده بود بنابراين نيروي دريايي با حضور پرصلابت خود در اين منطقه آنجا را احيا مي‌كند.

فرهنگ جاويد ادامه داد: حضور نيروي دريايي باعث پيشرفت جنوب شرق و سواحل عمان خواهد شد و ما بايد با كمك ساير ارگان‌ها و دولت سطح آن جا را ارتقا و اين خطه را توسعه دهيم.

* همكاري ارتش با نيروي دريايي سپاه توان رزمي دريايي كشور را چند برابر مي‌كند

وي به حضور نيروي دريايي سپاه در سواحل جنوب كشور نيز اشاره و تصريح كرد: ما همكاري لازم را با نيروي دريايي سپاه داريم و همين ارتباط و هماهنگي خوب توان رزمي دريايي جمهوري اسلامي ايران را چند برابر مي‌كند.

معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش با اشاره به حضور نيروهاي فرامنطقه‌اي در آبهاي جنوب كشور، اظهار داشت: نيروي دريايي ايران بسيار قدرتمند است و ما مي‌خواهيم اعلام كنيم براي تامين امنيت خليج فارس و درياي عمان نياز به حضور نيروي نظامي هيچ كشور فرامنطقه‌اي نيست.

* زيردريايي‌هاي جديدي به نيروي دريايي اضافه مي‌شود

وي همچنين در خصوص نوسازي تجهيزات در نيروي دريايي ارتش خاطرنشان كرد: يگان‌هاي جديد و ارزشمندي در حال ملحق شدن به نيروي دريايي در سطح شناورهاي رزمي و شناورهاي سطحي- پروازي است.

فرهنگ‌جاويد در ادامه سخنانش با بيان اينكه زيردريايي‌هاي نداجا با داشتن تجهيزات و كاركنان متخصص با قدرت آماده دفاع از كشور هستند، گفت: اگر منافع نظام ايجاب كند زيردريايي‌هاي ارتش در آب‌هاي دور دست حضور پيدا خواهند كرد و خيلي مقتدرتر و قوي‌تر حتي از ناوهايمان در آب‌هاي دور حضور خواهند يافت.

معاون هماهنگ‌كننده نيروي دريايي ارتش در پايان با بيان اينكه ساخت زيردريايي‌ها در كشور بومي شده است، اظهار داشت: زيردريايي‌هاي جديدي توسط وزارت دفاع در حال ساخت است و به نيروي دريايي اضافه مي‌شود كه به تجهيزات راهبردي نداجا مجهز خواهند بود.

\Fars
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 389
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۰, ۹:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: _̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز
سپاس‌های ارسالی: 5009 بار
سپاس‌های دریافتی: 2658 بار

Re: الحاق يگان‌هاي جديد سطحي-پروازي به نيروي دريايي ارتش

پست توسط HESAM-007 »

از کل این متن فقط نصف خط در مورد تیتر خبرتون (یگان سطحی-پروازی) بود اون هم سربسته.تصویر
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”