طراحی نسل جدید موشک های قاره پیمای روسیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

طراحی نسل جدید موشک های قاره پیمای روسیه

پست توسط hani1459 »

رئیس سابق ستاد نیروهای موشک های راهبردی روسیه از آغاز طراحی موشک راهبردی قاره پیمای جدید این کشور خبر داد.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از واحد مرکزی خبر ، ویکتور یسین گفت : وزارت دفاع روسیه طراح نسل جدید موشک بالستیک قاره پیمای سنیگن این کشور را تعیین کرد. این موشک جدید قرار است جایگزین موشک قاره پیمای بالستیکی ساتانا ss-18 شود.
ویکتور یسین افزود : موشک ساتانا پایه اصلی نیروهای راهبردی روسیه محسوب می شود و هم اکنون 58 موشک ساتانا با 580 کلاهک هسته ای در آمادگی همیشگی این نیروها قرار دارد.
به گفته وی ؛ اگر چه موشک ساتانا قابلیت های تخریبی بالایی از جمله عبور از هرگونه سامانه دفاع موشکی و منفجر شدن در نزدیکی کلاهک هسته ای دشمن را دارد اما مدت کاربرد آن تا سال 2020 است و سپس نسل جدید باید جایگزین آن شود .
رییس سابق ستاد نیروهای موشک های راهبردی روسیه گفت: نسل جدید موشک قاره پیمای بالستیک روسیه پس از هماهنگی های لازم با تولید کنندگان ؛ تا سال 2018 آزمایش و به ارتش تحویل می شود.
یسین افزود : مرکز دولتی موشک سازی ماکییف در شهر میاس در استان چلیابیسک مجری طرح تولید موشک بالستیک خواهد بود . به گفته کارشناسان ؛ موشک جدید روسی باید به طور کامل بتواند از هر گونه سامانه دفاعی از جمله سامانه های دفاعی فضایی عبور کند .
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”