عدم پذیرش درخواست ایران برای عضویت در پیمان شانگهای: اول بای

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1930
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7632 بار
تماس:

عدم پذیرش درخواست ایران برای عضویت در پیمان شانگهای: اول بای

پست توسط HORLIKAN »

وزیر امور خارجه روسیه گفت که لغو تحریم های سازمان ملل متحد علیه ایران می تواند به برداشتن موانع در مقابل بررسی درخواست ایران برای عضویت در سازمان همکاری شانگهای منجر شود.


تصویر

به گزارش عصر ایران به نقل از سایت خبری "روسیا الیوم"، سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیروز جمعه در پایان گفت وگو با همتای قزاقستانی خود در شهر آلماتی در پاسخ به سوالی درباره افق عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای اظهار داشت:در صورت تعلیق و لغو تحریم های ضد ایرانی در سازمان ملل متحد، هیچ مانعی در برابر بررسی عضویت ایران در این سازمان بین المللی وجود ندارد.

ایران تاکنون در چند مرحله از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل برنامه هسته ای خود، تحت تحریم هایی قرار گرفت. روسیه تاکنون به تمامی این تحریم ها ، رای مثبت داه بود.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: اصول سازمان همکاری های شانگهای تاکید می کند که کشور خواهان عضویت در این سازمان نباید تحت تحریم های بین المللی باشد.

کشورهای روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیسکتان و ازبکستان عضو سازمان بین المللی همکاری های شانگهای هستند. همچنین کشورهای هند، ایران ، مغولستان و پاکستان هم اکنون به عنوان عضو ناظر در این سازمان بین المللی حضور دارند.

لاوروف همچنین از ایران خواست تا از مذاکرات هسته ای با غرب دوری نکند.

وی افزود: روسیه با این موضوع موافق است که گفت وگوها با ایران شامل مسئله مشارکت کامل تهران در حل بسیاری از مشکلات منطقه ای شود به شرط اینکه این گفت وگو ها نباید به دوری از انجام گفت وگو های جدی درباره برنامه هسته ای تهران بینجامد.

وزیر خارجه روسیه افزود: جامعه بین الملل باید از مسالمت آمیز بودن روند فعالیت های هسته ای ایران اطمینان کسب کند. همه می خواهند صددرصد اطمینان داشته باشند که برنامه هسته ای ایران عاری از هر گونه شکل نظامی است.

وی ادامه داد: روسیه از همسایه خود ایران می خواهد تا تصمیمات آژانس بین المللی انرژی هسته ای را که مورد تایید شورای امنیت است را اجرایی کند.

در همین حال دمتری کوسریف تحلیلگر سیاسی در خبرگزاری ریانووستی روسیه نیز گفت که کابینه آینده ایران تمام تلاش خود را برای عضویت اینت کشور در سازمان همکاری های شانگهای به کار خواهد بست.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”