تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط hani1459 »

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس را اقدامی با هدف جنگ روانی خواند و گفت: در صورت نیاز و اگر مجبور باشیم اقدام به بستن تنگه هرمز می کنیم.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از مهر، حجت الاسلام علی شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه در خصوص افزایش تعداد ناوهای آمریکایی در منطقه اظهار داشت: آن روزهایی که امت‌های اسلامی قیام نکرده بودند، آمریکا هیچ غلطی نمی توانست بکند چه برسد به امروز که همه ملتهای مسلمان و آزادیخواه جهان علیه استکبار به پا خاسته اند.
وی اضافه کرد: برخی از اقدامات آمریکا در خاورمیانه مانند حضور ناوهایش در آبهای منطقه بیشتر برای ایجاد جنگ روانی است و شاید بتوان گفت که این اقدامات آمریکا بنوعی دست و پا زدن در باتلاق خاورمیانه است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: آمریکا برای اینکه نمی تواند اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهد با به راه انداختن هیاهو و تبلیغات رسانه ای پوشالی صرفا قصد ایجاد جنگ روانی را دارد تا از این رهگذر بتواند در دل ملتهای دیگر رعب و وحشت ایجاد کند، درحالیکه امروز به لطف خدا ترس ملتها از آمریکا ریخته است همانطور که ملت ایران سالهاست که از آمریکا نمی ترسد.
وی اضافه کرد: قطعا طرح ها و برنامه های آمریکا در منطقه نه تنها موجب افزایش قدرتش نمی شود، بلکه از قدرت آن می کاهد و بیش از پیش دشمنان ما را در منطقه رسوا می کند.
حجت الاسلام شیرازی در خصوص میزان آمادگی نیروی دریایی سپاه پاسداران، عنوان کرد: امروز به حول و قوه الهی نیروی دریایی ما در همه عرصه ها از آمادگی صد در صد برخوردار است بطوریکه اگر دشمنان ما بخواهند کوچکترین حرکتی را علیه کشورمان انجام دهند با اقدام عملی شدید نیروی دریایی سپاه مواجه خواهند شد.
وی در این رابطه تصریح کرد: در صورت نیاز اگر مجبور باشیم اقدام به بستن تنگه هرمز می کنیم، زیرا توانایی انجام این کار را داریم.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 325
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۹, ۱:۴۰ ب.ظ
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط امیر جمالی »

سلام به همه دوستان عزیز

از اینکه نیروی دریایی ما در منطقه حرف هایی برای گفتن دارد شکی نیست و توانایی زیادی به حول قوه الهی در این زمینه کسب کرده ایم اما
بستن تنگه استراتژیک هرمز کار چندان سختی نیست و براحتی میشود از عبور و مرور دریایی در آنجا جلوگیری کرد ولی آیا کشور خودمان چقدر نیاز اساسی به این تنگه دارد ؟ آیا به نظر شما خودمان بیشترین زیان را در این استراتژی متحمل نمیشویم؟ آیا نیازهای خودمان از دیگر کشور ها به این تنگه بیشتر نیست؟
من از آن میترسم که دشمنان ما قبل از ما اقدام به بستن تنگه هرمز برای ضربه زدن به ما بکنند که اگر چنین باشد حتما" و حتما" باید در فکر تاکتیک های بهتری باشیم .

موفق باشید
اللهم عجل لولیک الفرج
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 56
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۲:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 199 بار
سپاس‌های دریافتی: 149 بار

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط MIG-29 301 »

خالا با چی می بندیم ؟
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 389
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۰, ۹:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: _̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز
سپاس‌های ارسالی: 5009 بار
سپاس‌های دریافتی: 2658 بار

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط HESAM-007 »

امیر جمالی نوشته شده:من از آن میترسم که دشمنان ما قبل از ما اقدام به بستن تنگه هرمز برای ضربه زدن به ما بکنند که اگر چنین باشد حتما" و حتما" باید در فکر تاکتیک های بهتری باشیم .


MIG-29 301 نوشته شده:خالا با چی می بندیم ؟


عزیز من اینجوری نیست که یه طناب از این سر تا اون سر بکشن که دیگه کسی نتونه رد بشه!!! میگن هر کشتی که خواست رد بشه با موشک میزنیمش، این میشه بستن.
[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط interceptor »

ما می بندیم و آمریکایی ها بازش می کنند ! معلوم نیست ما می خوایم به دشمنامون ضربه بزنیم یا به خودمون ؟؟ دوست دارم بدونم این تصمیمات رو کی می گیره. سی ساله می گیم اگه فلان شد تنگه رو می بندیم، پشتیبانی هوایی که نداریم ، جند تا قایق جنگی و موشک انداز داریم که حتی تعدادشون هم از ناوهای غربی کمتره ، حالا اگه تعدادشون از ناوها بیشتر بودند حرفی بود ولی ما چه از لحاظ کیفیت و چه کمیت از دشمنان عقب تریم. بهتره بجای عنوان کردن ادعاهای غیرعملی روی برنامه های عملی تر سرمایه گذاری کرد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط HORLIKAN »

interceptor نوشته شده:ما می بندیم و آمریکایی ها بازش می کنند ! معلوم نیست ما می خوایم به دشمنامون ضربه بزنیم یا به خودمون ؟؟ دوست دارم بدونم این تصمیمات رو کی می گیره. سی ساله می گیم اگه فلان شد تنگه رو می بندیم، پشتیبانی هوایی که نداریم ، جند تا قایق جنگی و موشک انداز داریم که حتی تعدادشون هم از ناوهای غربی کمتره ، حالا اگه تعدادشون از ناوها بیشتر بودند حرفی بود ولی ما چه از لحاظ کیفیت و چه کمیت از دشمنان عقب تریم. بهتره بجای عنوان کردن ادعاهای غیرعملی روی برنامه های عملی تر سرمایه گذاری کرد.
دوست عزيز بستن تنگه بسيار بسيار راحته . مشكل اساسي براي خوده ايرانه .

اگر بسته شه نفت رو با هواپيما ميخايم صادر كنيم؟؟؟

مشكل اينه وگرنه كاري نداره بستنش

ويك چيزه ديگه شما يه سرباز ايراني رو از لحاظ روحيه با يه سرباز امريكايي مقايسه كن.

امريكايي ها همشون يا مس يا تو نخ يه بنده خدايين يا ...

و يك چيزه ديگه از من به شما نصيحت كه اصلا درگير اين مسائل نشو چون هيچ جنگي عليه ايران حداقل تا 10 ساله ديگه اتفاق نميفته

يا حق
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط metal_korn »

بستن تنگه هرمز عمدتا با مین های دریایی صورت میگیره برای ایران تنها راه خلیج فارس نیست دریای عمان هم هست همین طور با قرار دان ردیاب در مینها برای برخورد نکردن نفت کش ها میشه استفاده کرد
تعداد قایقهای تندرو و موشک انداز ایران طبق اخرین خبرها بالای 1000 تا بوده شما منظورتون از تعداد ناوهای غربی در کل یا در خلیج پارسه در خلیج فارس که فقط 6 ناو هواپیما بر هست؟؟؟؟!!!!
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط interceptor »

HORLIKAN نوشته شده:
interceptor نوشته شده:ما می بندیم و آمریکایی ها بازش می کنند ! معلوم نیست ما می خوایم به دشمنامون ضربه بزنیم یا به خودمون ؟؟ دوست دارم بدونم این تصمیمات رو کی می گیره. سی ساله می گیم اگه فلان شد تنگه رو می بندیم، پشتیبانی هوایی که نداریم ، جند تا قایق جنگی و موشک انداز داریم که حتی تعدادشون هم از ناوهای غربی کمتره ، حالا اگه تعدادشون از ناوها بیشتر بودند حرفی بود ولی ما چه از لحاظ کیفیت و چه کمیت از دشمنان عقب تریم. بهتره بجای عنوان کردن ادعاهای غیرعملی روی برنامه های عملی تر سرمایه گذاری کرد.دوست عزيز بستن تنگه بسيار بسيار راحته . مشكل اساسي براي خوده ايرانه .

و يك چيزه ديگه از من به شما نصيحت كه اصلا درگير اين مسائل نشو چون هيچ جنگي عليه ايران حداقل تا 10 ساله ديگه اتفاق نميفته


[HIGHLIGHT=#dbeef3]دوست عزیز ، جناب HORLIKANتصویر  

باز که تند رفتی رفیق !
واقعن اینقدر راحته ؟؟ همه فکر می کنند دنیا پر از کارهای راحته !!
اجازه رد شدن نمی دیم اون ها هم وایمیستن تشویق می کنند؟!
در مورد اینکه تا 10 سال جنگ نمی شه میشه ثابت کنید؟ اصلن گیرم شما درست می گید نباید خودمون رو برای اون روز یا هر زمانی تقویت کنیم ؟؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۸, ۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط ASHKAN95 »

ایران اگه ببنده تنگه هرمز رو
در نتیجه
1.فقط نفت کش های ایرانی میتونن عبور کنن و قیمت نفت سر به اسمون میذاره.
2.در مقابل واردات هم ادامه پیدا میکنه.به طوری که شرط صادرات نفت ایران باشه.
تنها مشکل اینه که امریکا ذخایر خودشو داره.مثلا اگه 30 روز بتونه از اینا استفاده کنه و ما 30 روز صادرات نداشته باشیم و واردات یه جورایی فلج نمیشه کشور؟ :-(
ولی خودم فکر میکنم به این سادگیم که من گفتم نباشه :grin: :shock:
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 78
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۲ دی ۱۳۸۸, ۵:۱۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط Hashashin »

1.فقط نفت کش های ایرانی میتونن عبور کنن و قیمت نفت سر به اسمون میذاره.


آمریکایها هم می ایستن و از دور کشتی های ایرانی که رد می شوند را تماشا می کنند ؟

تصویر تصویر
فقط 6 ناو هواپیما بر هست
تصویر تصویر

یک جوری می گویید فقط 6 عدد انگار در مورد دوچرخه صحبت می کنید !!!!
هر ناو هواپیما بر آمریکایی دارای تعداد بسیار زیادی اسکورت است این ها هم منهای نزدیک به 48 فروند اف 18 سوپر هورنت در بهترین شرایط عملیاتی برای هر ناو آمریکایی است

بستن تنگه هرمز مانند تیر خلاص به سر خودمان است با اینکار تقریبا تمامی کشور های دارای اقتصاد و ارتش مناسبی هستند را بر علیه خودمان می شورانیم اونوقت ما میمانیم و چندین ازتش با بن دندان مسلح !


تعداد قایقهای تندرو و موشک انداز ایران طبق اخرین خبرها بالای 1000 تا بوده


متاسفانه دوستان تعریفات اشتباهی از تجهیزات نظامی دارند البته بیشتر این اشتباهات ناشی از متفاوت بودن نگاه سپاه پاسداران به تجهیزات نظامی است که بنا به وظیفه رزمی سپاه بسیار مناسب این نیرو است

دوست عزیز به قایق های ساخته شده از فایبر گلاس یا چوب که یک عدد دوشکا یا یکی - دو پرتابه آر پی جی یا مینی کاتیوشا نسب است قایق موشک انداز نمی گویند به قایق های چند تنی که قابلیت لانچ موشک های هدایت شونده و تحرک سریع در آب دارند قایق تندرو موشک انداز می گوند که فکر نمی کنم ایران 1000 عدد از آنها را در اختیار داشته باشه
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط CAPTAIN PILOT »

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی تصویر

در فضای کنونی و هنگامیکه سایر کشورهای منطقه, با اظهار نظرهای مقرضانه خود, سعی در تحریف افکار عمومی دارند, بیان چنین مطالبی چندان غیر محتملانه نمیباشد.

  کشتی که خواست رد بشه با موشک میزنیمش، این میشه بستن.
 
در ابتدا باید به این نکته اشاره داشت که مالکیت تنگه هرمز بطور کامل تحت اختیار کشورمان نمیباشد و ما نمیتوانیم بصورت خودسرانه اقدام به بستن آن نماییم. در صورت انجام این عمل, اولین واکنش از جانب ناوگان نیروی دریایی کشورهای عضو پیمان GCC و احتمالا" پاکستان خواهد بود و حتی با صرف نظر از قوای کل این ناوگان, تنها مقابله با نیروهای نظامی عربستان سعودی و امارات میتواند تا حد بسیار زیادی خسارات جبران ناپذیر را بر پیکره نظامی ما وارد سازد.

 [External Link Removed for Guests] 
بستن تنگه هرمز عمدتا با مین های دریایی صورت میگیره برای ایران تنها راه خلیج فارس نیست دریای عمان هم هست

چنانچه ما با انجام مین گذاری دریایی, امنیت هریک از کشتی های تجاری بین المللی و حاضر در منطقه را تهدید نمائیم, سازمان ملل با همکاری شورای امنیت اقدام به صدور قطعنامه و فراخوان از کشورهای عضو پیمان امنیتی و در جهت دفاع از امنیت کشتی های تجاری مینماید و در این هنگام سیر عظیمی از پیشرفته ترین ناوگان های دریایی جهان و
به جهت آزمایش تسلیحات و آموزش نیروهای جدید, وارد منطقه میشود (همچون وضعیت فعلی و موجود در خلیج عدن).

فراموش نکنیم, یکی از دلایل حمله ناو آمریکایی USS Jarrett به Landing Craft اجر و بازداشت ملوانان و انهدام آن در خلل سال های 1987 میلادی و 1366 شمسی به دلیل انجام عملیات مین گذاری دریایی از جانب ایران در خلیج فارس بود.

 [External Link Removed for Guests]
Ajr
 
 [External Link Removed for Guests] 
 [External Link Removed for Guests]

 ==============================  
نگاهی به آمار تلفات و خسارات نیروی دریایی ایران در خلل جنگ های پیشین:

DJ Dani نوشته شده:ناوچه مهران و تیران --- ابتدای جنگ --- پایگاه دریایی خرمشهر --- عدم توانایی خروج به دلیل بسته شدن مسیر اروند رود و هدف قرار گرفتن به وسیله توپخانه زمینی عراق و در نتیجه نابودی.
ناوچه پیکان --- ابتدای جنگ --- خلیج فارس --- پس از درگیری و نابودی نیروی دریایی عراق و هدف قرار گرفتن با موشک کرم ابریشم.
ناو توپدار دریادار کهنمویی --- اواسط جنگ --- پایگاه دریایی بوشهر --- بمباران به وسیله Mirage F-1 های عراقی و در غافلگیری کامل علیرغم تلاش حماسه آفرین پرسنل ناو.
ناو توپدار دریادار میلانیان --- اواسط جنگ --- اطراف جزیره خارک --- برخورد به خطوط لوله نفتی.
ناو ایران اجر --- اواسط جنگ --- خلیج فارس --- نابودی به وسیله ایالات متحده ( به دلیل سوء ظن به مین گذاری)
ناوچه جوشن --- اواخر جنگ --- خلیج فارس --- درگیری با نیروی دریایی ایالات متحده و هدف قرار گرفتن با موشک هارپون
ناو محافظ سهند --- اواخر جنگ --- تنگه هرمز --- درگیری با نیروی دریایی ایالات متحده و هدف قرار گرفتن با موشک هارپون , بمب لیزری A-6 توپخانه دریایی
ناو محافظ سبلان --- اواخر جنگ --- تنگه هرمز --- درگیری با نیروی دریایی ایالات متحده و هدف قرار گرفتن با بمب لیزری A-6 که البته بعدها تعمیر گشت.موفق باشید
تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: تنگه‌هرمز را درصورت نیاز می‌بندیم

پست توسط Mr.Amirhessam »

interceptor نوشته شده:ما می بندیم و آمریکایی ها بازش می کنند ! معلوم نیست ما می خوایم به دشمنامون ضربه بزنیم یا به خودمون ؟؟ دوست دارم بدونم این تصمیمات رو کی می گیره. سی ساله می گیم اگه فلان شد تنگه رو می بندیم، پشتیبانی هوایی که نداریم ، جند تا قایق جنگی و موشک انداز داریم که حتی تعدادشون هم از ناوهای غربی کمتره ، حالا اگه تعدادشون از ناوها بیشتر بودند حرفی بود ولی ما چه از لحاظ کیفیت و چه کمیت از دشمنان عقب تریم. بهتره بجای عنوان کردن ادعاهای غیرعملی روی برنامه های عملی تر سرمایه گذاری کرد.

سلام و خسته نباشید

دوست خوبم ما میبندیم امریکا هم هیچ غلطی نمی تواند بکند!
دلیلی برای توضیح نمیبینم راجب این موضوع بارها در انجمن بحض شده با اندکی سرچ میتونید پاسخ خودتون رو پیدا بکنید اما قبل از اون راجب عرض تنگه،عرض محل قابل عبور برای کشتی ها،عمق تنگه کمی مطالعه داشته باشید بد نیست! " برخی دوستان امریکا رو قدرت مطلق میدونن در حالی که اصلا اینگونه نیست حداقل در خاورمیانه اینگونه نیست"


* رزمایش شبیه‌سازی‌شده پنتاگون برای قایق‌های کوچک تندرو:
ساینس مانیتور نوشت: "روزنامه نیویورک تایمز" در ژانویه گذشته نوشت که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در رزمایشی شبیه‌سازی شده و محرمانه‌ای که آن را در سال 2002 اجرا کرد، مشخص شد که در جنگ احتمالی آمریکا حداقل 16 کشتی جنگی اصلی خود را از دست خواهد داد.
بنا بر این گزارش، در رزمایش شبیه‌سازی شده قایق‌های کوچک و تندرو مسلح از جهات مختلف و هم‌زمان به کشتی‌های جنگی(ناو) نزدیک شدند و روشن شد که در جنگ این‌چنینی ناوگان دریایی آمریکا 16 بخش خود را از دست می‌دهد.
ژنرال بازنشسته "کی. وان رایبر" که در این رزمایش شبیه‌سازی شده فرماندهی نیروهای[فرضی] ایرانی را بر عهده داشته است می‌گوید: قدرت این تعداد قایق که اطراف کشتی‌ها تجمع کرد، بسیار بیش از قدرت عقلانی و الکترونیکی [کشتی‌ها] برای مقابله با آنها بود.
وان رایبر افزود: بسیار روشن است که تعداد زیاد قایق‌ها کار را بسیار دشوار می‌کند چون کل ماموریت شبیه‌سازی شده قایق‌ها بیش از 5 تا 10 دقیقه به طول نینجامید.*

دوستانی که علاقمند هستن تا در مورد درگیری ایران و امریکا از دید امریکایی ها بدونن در این لینک میتونن اطلاعات کسب کنند :
[External Link Removed for Guests]


این به قول شما در اواخر جنگ که ما توان دریایی ما کم شده بود و فرسودگی نیروها رو فراگرفته بود به صورت نصفه و نیمه انجام شد،حال که دیگر جای خود دارد...!
=====================================
مثلی داریم که در دعوا حلوا خیرات نمی کنند،اگر قرار به این باشد که با امریکا درگیر شویم،فروش نفتی تقریبا وجود نخواهد داشت که ما نگران باشیم!!
به نظر شما در یک درگیری احتمالی با امریکا یا کشورهای حاشیه خلیج فارس +امریکا در دریا سکوی نفتی سالم خواهد ماند؟؟

اگر روزی جنگ شود،برای ما فرقی نمی کند که نفت رد بشود یا نه! استراتژی سپاه تقریبا این است اگر قرار باشد اوضاع بر ما تنگ بیایید و ما تحت فشار باشیم،باید این برای همه وجود داشت باشد!
ما وقتی تنگه رو میبندیم که جنگ بالا گرفته باشد و کار از کار گذشته باشد...
نگاهی به آمار تلفات و خسارات نیروی دریایی ایران در خلل جنگ های پیشین:


DJ Dani نوشته است:
ناوچه مهران و تیران --- ابتدای جنگ --- پایگاه دریایی خرمشهر --- عدم توانایی خروج به دلیل بسته شدن مسیر اروند رود و هدف قرار گرفتن به وسیله توپخانه زمینی عراق و در نتیجه نابودی.
ناوچه پیکان --- ابتدای جنگ --- خلیج فارس --- پس از درگیری و نابودی نیروی دریایی عراق و هدف قرار گرفتن با موشک کرم ابریشم.
ناو توپدار دریادار کهنمویی --- اواسط جنگ --- پایگاه دریایی بوشهر --- بمباران به وسیله Mirage F-1 های عراقی و در غافلگیری کامل علیرغم تلاش حماسه آفرین پرسنل ناو.
ناو توپدار دریادار میلانیان --- اواسط جنگ --- اطراف جزیره خارک --- برخورد به خطوط لوله نفتی.
ناو ایران اجر --- اواسط جنگ --- خلیج فارس --- نابودی به وسیله ایالات متحده ( به دلیل سوء ظن به مین گذاری)
ناوچه جوشن --- اواخر جنگ --- خلیج فارس --- درگیری با نیروی دریایی ایالات متحده و هدف قرار گرفتن با موشک هارپون
ناو محافظ سهند --- اواخر جنگ --- تنگه هرمز --- درگیری با نیروی دریایی ایالات متحده و هدف قرار گرفتن با موشک هارپون , بمب لیزری A-6 توپخانه دریایی
ناو محافظ سبلان --- اواخر جنگ --- تنگه هرمز --- درگیری با نیروی دریایی ایالات متحده و هدف قرار گرفتن با بمب لیزری A-6 که البته بعدها تعمیر گشت.


کاپیتان عزیز سلام

بهتر بود ذکر می کردید که تلفات به چه دلیل بود! این کلی گویی باعث شبهه است...

======================================
شاید برای برخی دوستان قابل قبول نباشد ولی در حال حاضر نیروی دریایی ایران سپاه و ارتش قوی ترین نیروی خلیج فارس و دریایی عمان هستند،قایق های تندرو،ناو ها،ناوشکن ها و موشک های کروز دریایی و موشک ضدکشتی خلیج فارس رو هم در نظر بگیرید...

برخی دوستان یا تحلیل های کارشناسان غربی را مطالعه نمی کنند یا برای این مقالات ارزشی قائل نیستند چون با نظرات ایشان متفاوت است،با ساخت موشک ضد کشتی چین با برد 1700 کیلومتر اکثر کارشناسان غربی بر این باورند که در صورت جنگ احتمالی ناوگان امریکا تا شعاع 1700 کیلومتری توان نزدیک شدن به چین را نخواهد داشت اما دوستان توان موشکی مثل خلیج فارس را نمی بنند...!

موشک های کروز نور و کوثر ،نصر و .... با قدرت دفاعی 15 تا 400 کیلومتری
زیر دریایی های غدیر که مخصوص اب های کم عمق ساخته شده اند! و این بزرگترین برتری غدیر است!
اژدر حوت یا به تعبیر برخی اشکوال که یکی از دو اژدر قدرتمند دنیاست!
موشک خلیج فارس با برد 300 کیلومتر که 99% غیر قابل رهگیری است،اگر احتمال نصب چنین کلاهکی را روی موشک های دیگر مد نظر قرار ندهیم که دور از ذهن نیست!!
قایق ها تندرو که کابوس امریکایی ها هستند و قادر به حمل انواع موشک و اژدر هستند...
ناو ها و ناوشکن ها و ... که بهینه سازی شده اند و تغییرات اساسی کرده اند تا حوادث سال های اخر جنگ تکرار نشود!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
و مهمترین مسئله جزایر استراتژیک ایران در خلیج فارس است که توان مانور فوق العاده ای را به نیروهای دریایی ایران میبخشد...!

با تشکرتصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Mr.Amirhessam, ويرايش شده در 0.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
قفل شده

بازگشت به “اخبار نظامي”