پرتاب موفقیت آمیز نسل جدید ماهواره های هشدار حمله موشکی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 41
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 474 بار
سپاس‌های دریافتی: 217 بار

پرتاب موفقیت آمیز نسل جدید ماهواره های هشدار حمله موشکی

پست توسط joiber »

 
 تصویر


 


اولین سیستم فضایی ژئوسنکرون بر پایه امواج مادون قرمز (SBIRS) در یک فضاپیما توسط لاکیدمارتین برای نیروی هوایی آمریکا ساخته شد و با موفقیت پرتاب گردید. این تست در Cape Canaveral در محل نیروی هوایی انجام شد و به وسیله راکت Atlas V پرتاب گردید.

   ماهواره با فناوری مادون قرمز می باشد که در حد وسیعی ظرفیت هشدار حمله موشکی را بهبود و توسعه می دهد. همچنین باعث بهبود دفاع موشکی کشورها و هوشمندی تکنیکی منطقه هوایی تحت پوشش هشدار می گردد.
به بیان دیگر SBIRS آغاز نسل جدیدی از سیستم های فضایی مادون قرمز حفاظتی است که در سطح گسترده می تواند امنیت کشورها را افزایش دهد. SBIRS شامل یک اسکنر پیشرفته و حسگر ستاره ای می باشد که حساسیت آن نسبت به امواج مادون قرمز افزایش یافته و زمان مشاهده مجدد ((Revisit time آن نسبت به ماهواره های فعلی کاهش یافته است.
حسگر اسکن کننده آن منطقه وسیعی از سطح زمین را برای پرتاب موشک ها و اثرات طبیعی تحت پوشش قرار می دهد در حالیکه حسگر ستاره ای آن با حساسیت بالا نواحی کوچکتر را مورد مراقبت و پوشش قرار می دهد. این دو حسگر که مستقل از هم عمل می کنند، باعث بالا بردن سرعت هشدار در پرتاب موشکها در سطح جهان، حمایت سیستم های دفاعی در برابر موشک های بالستیک، افزایش ظرفیت هوشمندی تکنیکی و تقویت موقعیت هشدار در وضعیت جنگی شده اند.
تیم SBIRS بوسیله مدیریت سیستم های مادون قرمز فضایی در مرکز سیستم های موشکی و نیروی هوایی آمریکا هدایت می شود. لاکهید مارتین اولین پیمانکار آنها در این طرح می باشد. همچنین نورثروپ گرومن وظیفه یکپارچه سازی محموله را در این پروژه بر عهده داشته است. همکاری لاکیدمارتین در این پروژه شامل محموله های HEO ، دو ماهواره با مدار ژئوسنکرون همچنین حمایت زمینی جهت دریافت و پردازش داده های مادون قرمز می باشد. این تیم همچنین در حال کار بر روی حمل محموله اضافی HEO و ساخت سومین و چهارمین ماهواره برای قرار گرفتن در مدار GEO و همچنین پشتیبانی زمینی از آن می باشند.

چهل و پنجمین پرتاب موفقیت آمیز با اولین ماهواره SBIRS GEO-1
نیروی هوایی چهل و پنجمین پرتاب موفقیت آمیز ماهواره بر Atlas V را جمعه در مرکز فضایی Complex 41 انجام داد. Atlas V در حالی SBIRS را به مدار GEO برد که این سیستم جانشینی برای برنامه حمایت دفاعی (DSP) می باشد که از سال 1960 در حال کار است. SBIRS در چهار حوزه دفاعی می تواندبه نیروی هوایی آمریکا کمک کند که عبارتند از: هشدار موشکی (MW)، دفاع موشکی (MD)، هشدار در میدان جنگ (BA) و هوشمندی تکنیکی (TL) می باشد.   
 

منبع : [External Link Removed for Guests]
 
يک روز دروغ به حقيقت گفت:مياي بريم دريا شنا کنيم؟حقيقت ساده و زود باور پذيرفت.وقتي به کنار دريا رسيدن تا حقيقت لباس حياي خود را درآورد دروغ آنهارا دزديد و فرار کرد.از آنروز به بعد حقيقت عريان و زشت است...ولي دروغ در لباس حقيقت زيبا است .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”