رمزگشایی از نامه ۱۴۷ ساله یک فرمانده ارتش آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

رمزگشایی از نامه ۱۴۷ ساله یک فرمانده ارتش آمریکا

پست توسط HORLIKAN »

این بطری در موزه‌ای در آمریکا نگهداری می‌شد تا اینکه ماموران اطلاعاتی توانستند رمز آن را بخوانند و در جریان درخواست کمک فرماندهان آمریکایی در زمان آبراهام لینکلن قرار بگیرند.
وطن امروز: کارشناسان باستان‌شناسی در منطقه رودخانه می‌سی‌سی‌پی به بطری عجیبی برخوردند که بسیار کوچک بود و با درپوش چوب‌پنبه‌ای بسته شده بود. کاغذ کوچک و تاخورده‌ای داخل بطری بود که حکایت از راز فاش نشده‌ای داشت.

از همان لحظه پیدا شدن این بطری مرموز تیمی از کارشناسان وارد عمل شدند تا پرده از حروف رمزی این نامه قدیمی بردارند. نامه‌ای کوتاه که تنها ۶ سطر بود همه کارشناسان خط و باستان‌شناسان را سردرگم کرده بود.

وقتی پس از ۴۹ سال همه اطلاعات به بن‌بست رسید این بطری کوچک به همراه نامه کوچک تا شده در سال ۱۸۹۶ به موزه‌ کنفدراسیون در ریچموند آمریکا فرستاده شد. ۱۱۳ سال از پیدا شدن بطری مرموز می‌گذشت که کارشناسان نامه کوچک قدیمی را در موزه به نمایش گذاشتند و بار دیگر تیمی از کارشناسان و ماموران اطلاعات وارد عمل شدند تا این پیام بطری ناشناس را رمز‌گشایی کنند.

وقتی گروه خط‌شناسان و ماموران اطلاعاتی روی کلمات نامه بطری تمرکز کردند، متوجه شدند که این نامه ۴ جولای سال ۱۸۶۳ نوشته شده است. این نامه خطاب به یکی از ایالت‌های شمالی به رهبری آبراهام لینکلن که با ۱۱ ایالت جنوبی به فرمانروایی جفرسون و دیویس در جنگ بودند، نوشته شده است.

این نامه ۲۳ کلمه‌ای وقتی رمز‌گشایی شد، مشخص شد که رهبر ارتش آمریکایی پاسخ ناامید‌کننده به یک فرمانده آمریکایی فرستاده است. این فرمانده ارتش برای ارسال پیام خود نامه کوچکی را داخل بطری شیشه‌ای گذاشته و در رودخانه می‌سی‌سی‌پی انداخته است تا به دست فرمانده جنگ برسد.

فرمانده ارتش با دادن نامه ناامید‌کننده‌‌ای گفته بود: من نمی‌توانم هیچ کمکی به شما بکنم، هیچ سربازی ندارم. نیروی کمکی ندارم، ما راهی برای پیروزی نداریم.

با وجودی که کارشناسان خط سال‌ها به دنبال رمزگشایی این نامه سر به مهر بودند ولی متن نامه تنها اعلام کمبود نیرو از سوی یک فرمانده به مقام‌های ارتش بوده است. ماموران اطلاعات این رمزگشایی را یکی از بزرگ‌ترین کشف خط‌شناسی در تاریخ آمریکا می‌دانند.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۳۱ ق.ظ
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

Re: رمزگشایی از نامه ۱۴۷ ساله یک فرمانده ارتش آمریکا

پست توسط airplane »

اره دیگه مملکتی که کلا 4 قرن بیشتر پیشینه نداره همین میشه دیگه یه نامه صد ساله میشه بزرگ‌ترین کشف خط‌شناسی در تاریخ آمریکا
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 225
تاریخ عضویت: جمعه ۲۲ تیر ۱۳۸۶, ۹:۳۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3045 بار
سپاس‌های دریافتی: 1123 بار

Re: رمزگشایی از نامه ۱۴۷ ساله یک فرمانده ارتش آمریکا

پست توسط shaman »

دوست عزیز چه فرقی‌ می‌کنه چند قرن تاریخ داشته باشی‌ ؟ مملکت خودمونو ببین با چند هزار سال تاریخ ،هر کدوم از آثار تاریخیش که هرکدومش اگه جایی‌ بود با بهترین تجهیزات نگهداری میشد اما الان همشو آدمهای غیر مسول از بین میبرن، در ضمن اون ادمایی که تو اونجا زندگی‌ می‌کنن هیچفرقی با منو شما ندران همشون از یجا اومدن و تاریخ کشور ما یا همسایه متعلق به تمام مردم جهان همونطوری که مال اونام مال ما هست اگه یبار بشینید فکر کنید میفهمی که سوار هواپیمایی‌ میشید که همین کشور با ۴ قرن تاریخ درست کرده، همین تجهیزات این کشور بود که کمک کرد جلوی تجاوز خیلیا وایسیم پس زیاد ربطی‌ به تاریخ نداره، این درست نیست که الکی‌ به هر ملتی توهین کرد
ways of the West
wisdom of the East
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”