بزودی قرارگاه سایبری ایران راه اندازی می شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

بزودی قرارگاه سایبری ایران راه اندازی می شود

پست توسط hani1459 »

رئیس کمیته تبلیغات دفاعی کشور با اعلام پایان فاز مطالعاتی قرارگاه سایبری و تهیه اسناد بالا دستی این قرارگاه گفت: بزودی شاهد راه‌اندازی فاز اجرایی قرارگاه سایبری در کشور خواهیم بود.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، سردار سید مسعود جزایری معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص راه اندازی قرارگاه جنگ سایبری در کشورگفت: اسناد بالا دستی در این رابطه تهیه شده و در شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجموعه رده های مختلف نیروهای مسلح مورد تبیین قرار گرفته و بزودی شاهد راه اندازی فاز اجرایی قرارگاه سایبری در کشورخواهیم بود.
گفتنی است چندی پیش"رابرت گیتس" وزیر دفاع آمریکا طی نامه‌ای رسمی به فرماندهی قرارگاه استراتژیک این کشور دستور داد تا قرارگاه سایبری آمریکا را به منظور عملیات‌های سایبری نظامی همه جانبه تأسیس کنند.
فرماندهی سایبری ایالات متحده آمریکا موسوم به سایبرکام (CYBERCOM) در ژوئن 2009 تصویب شد و 11 ماه پس از آن تاریخ به مرحله‌ای رسید که پنتاگون آن را قابلیت اولیه انجام عملیات می‌نامد. ارتش آمریکا با دارا بودن شبکه‌های رایانه‌ای پیشرفته و گروه‌های نظامی متخصص در همه حوزه‌های سایبری، اولین فرماندهی سایبری را تاسیس کرده است.
علاوه بر ایالات متحده آمریکا، چند کشور اروپایی نیز طی چند ماه گذشته اقدام به راه اندازی سازمان های مشابه برای مقابله با تهاجم سایبری علیه منافع خود کرده اند.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۲۸ ق.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شیری پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 650 بار
سپاس‌های دریافتی: 1785 بار
تماس:

Re: بزودی قرارگاه سایبری ایران راه اندازی می شود

پست توسط kalafe2006 »

تشکیل کارگروه ویژه مبارزه با حملات سایبری در اسراییل

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل از تشکیل یک کارگروه ویژه ملی برای جلوگیری از "حملات سایبری تروریستی" توسط کشورهای متخاصم علیه شبکه های کامپیوتری حساس و بعضی از زیر ساخت های اسراییل خبر داده است.
نخست وزیر اسراییل به خبرنگاران گفت یکی دیگر از دلایل راه اندازی چنین گروهی، تقویت رقابت در میان صنایع داخلی اسراییل که در زمینه امنیت سیستم های کامپیوتری و اینترنتی فعالیت دارند، بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این گروه ویژه متشکل از ۸۰ کارشناس و متخصص امور کامپیوتری است که نظارت بر عملکرد آنها را اسحاق بن اسراییل، یکی از ژنرال های بازنشسته ارتش اسراییل بر عهده دارد.
آقای نتانیاهو در تشریح دلایل راه اندازی این گروه گفت: "اسراییل در معرض حملات سایبری قرار دارد که می توانند تمامی سیستم های حیاتی اداره امور کشور را فلج کنند. سیستم های برق، آب، کارت های اعتباری، حمل و نقل و حتی چراغ های راهنمایی و رانندگی همه و همه به نوعی کامپیوتری شده اند و بنابراین در معرض خطر حملات سایبری قرار دارند".
البته نخست وزیر اسراییل اشاره ای به وقوع حملات سایبری علیه شبکه های کامپیوتری کشورش نکرده است، اما به نظر می رسد اقدام برای راه اندازی چنین گروهی در امتداد تلاش های مشابه در کشورهای غربی برای حفاظت از امنیت سیستم های حساس کامپیوتری این کشورها صورت گرفته است.
هدف کار گروه ویژه؛ حمله یا دفاع؟
روزنامه اسراییلی هاآرتص به نقل از ژنرال نیتزان نوریل، از اداره مبارزه با تروریسم وابسته به شورای امنیت ملی اسراییل، نوشته است که اسراییل در طول جنگ ۲۱ روزه با گروه حماس در نوار غره (دسامبر ۲۰۰۸ و ژانویه ۲۰۰۹) و همچنین پس از حمله کماندوهای اسراییلی به کشتی های حامل کمک های بشر دوستانه برای ساکنان غزه، در چندین مورد هدف حملات سایبری هکرها از چندین نقطه جهان قرار گرفته است.
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”