روسيه ادعاي همكاري موشكي ايران و كره شمالي را بي اساس خواند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

روسيه ادعاي همكاري موشكي ايران و كره شمالي را بي اساس خواند

پست توسط cheka »

تصویر

  - 'آلكساندر لوكاشويچ' سخنگوي وزارت خارجه روسيه اعلام كرد: ادعاي همكاري موشكي ايران و كره شمالي كه در گزارش اخير سازمان ملل منعكس شده ، بي اساس است.     
به گزارش خبرنگار ايرنا، لوكاشويچ روز جمعه در كنفرانس مطبوعاتي در مسكو ، با اشاره به گزارش اخير سازمان ملل گفت: اين گزارش كه بر اساس آن گويا ايران و كره شمالي در زمينه فناوري هاي نظامي و موشكي همكاري كرده اند، را بررسي كرديم.
وي افزود: هر دو كشور زير تحريم سازمان ملل قرار دارند و فروش برخي مواد و فناوري ها به اين كشورها با ممنوعيت سازمان ملل مواجه است و اين ممنوعيت شامل فعاليت هاي موشكي نيز مي شود.
سخنگوي وزارت خارجه روسيه در باره ادعاي افراد موسوم به كارشناسان سازمان ملل درباره همكاري موشكي ايران و كره شمالي خاطرنشان كرد: اين نوع اطلاعات بويژه ادعاي در زمينه همكاري منظم ايران و كره شمالي در زمينه موشكي را موثق نمي دانيم.
لوكاشويچ گفت: اطلاعات اين گزارش را در رديف حدسيات كارشناسان مي دانيم كه مطالب خود را به صورت سطحي مي نويسند و اين نوع گزارشات اثبات موثق ندارند.
وي از كساني كه اين گونه مطالب محرمانه را در رسانه هاي خبري منتشر كرده اند،انتقاد كرد و اين گونه اقدامات را غيرقابل قبول دانست و افزود: چون اين گزارش ها اطلاعات حساس است، انتشار آنها در مطبوعات ممنوع است.
سخنگوي وزارت خارجه روسيه همچنين به وجود مواردي اشاره كرد كه كارشناسان سازمان ملل در باره موضوعات مربوط به نقض تحريم ها اطلاعات نادرست و كذبي داده اند.
وي در پاسخ به سووالي در باره روابط اتحاديه اروپا و ايران در زمينه هسته اي گفت: در كنفرانس مطبوعاتي قبلي در اين زمينه بصورت مفصل صحبت كرديم و موضوع جديدي در حال حاضر در اين زمينه مطرح نيست.  
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”