نصرالله اسرائیل را لرزاند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

نصرالله اسرائیل را لرزاند

پست توسط HORLIKAN »

فارس نوشت:
رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی خواستار بالا نگه‌داشتن آمادگی این رژیم برای مقابله نظامی با ایران شد و با اذعان به ناتوانی در مقابل موشک‌های حزب‌الله، تصریح کرد که حزب‌الله بزرگ‌ترین مانع ارتش اسرائیل است.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس اینترنشنال، گابی اشکنازی در جدیدترین اظهارنظر درباره ایران، حزب‌الله و سوریه به لفاظی‌های همیشگی پرداخت و از آمریکا خواست تا تهدید اقدام نظامی را برای ایران زنده نگاه دارد.

اشکنازی که فوریه گذشته از ریاست ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی خداحافظی کرد در سخنرانی خود در دانشگاه بارایلان رژیم صهیونیستی تاکید کرد که اسرائیل باید آمادگی خود برای رویارویی نظامی با ایران آمادگی خود را حفظ کند.

وی حزب‌الله را بزرگ‌ترین مانع در راه این رژیم دانست و با بیان این ادعا که سوریه بزرگ‌ترین زرادخانه سلاح در خاورمیانه را دارد، مدعی شد که این کشور سلاح‌های شیمیایی زیادی دارد.


اسرائیل باید آمادگی خود را برای مقابله با ایران حفظ کند

گابی اشکنازی در خصوص ایران گفت: ما به ادامه بالا بردن آمادگی اسرائیل برای گزینه نظامی [مقابل ایران] پایبندیم و جمع نظام ایران با سلاح اتمی چیزی است که اسرائیل نمی‌تواند با آن موافقت کند.

وی در حالی سخن از آماده نگاه داشتن رژیم صهیونیستی برای مقابله نظامی با ایران می‌راند، که چندی پیش مئیر داگان رئیس سابق موساد ایده حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را ایده‌ای کاملا احمقانه توصیف کرده بود.

اشکنازی مدعی شد که احتمال آغاز حمله نظامی به ایران، چیزی بود که غرب را به تحریم ایران وادار کرد و خسارت‌های اقتصادی موجب توقف برنامه هسته‌ای ایران در سال 2003 شد.

وی به قدرت ایران در منطقه اذعان کرد و گفت: برنامه‌های خاورمیانه را در زمان کنونی دو کشور غیر عرب یعنی ایران و ترکیه تعیین می‌کنند در حالی که اگر حمایت‌های ایران از حزب الله و حماس نبود، این دو الان در این حال نبودند بنابراین خوب است که ارتش اسرائیل برای رویارویی با چالش ایرانی آماده باشد.

رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی به این واقعیت اشاره کرد که حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران تاوانی بسیار بزرگ دارد. وی در ادامه هراس رژیم صهیونیستی را از قدرت ایران هسته‌ای به نمایش گذاشت و افزود «ولی باید همه تلاش خود را به کار گرفت تا خاورمیانه زیر پرچم هسته‌ای ایران نرود».

سوریه بر خلاف مصر است

اشکنازی در اشاره به تحولات سوریه، اعلام کرد که «مدت انقلاب در سوریه طولانی خواهد بود و بر خلاف مصر، [بشار] اسد از مراکز قدرتی که در اختیار اوست صرف‌نظر نخواهد کرد.

وی در ادامه فضاسازی علیه سوریه مدعی شد که «سوریه بزرگ‌ترین زرادخانه سلاح را در خاورمیانه بخصوص سلاح‌های شیمیایی دارد و اگر سوریه به آشوب کشیده شود نمی‌توان دریافت که امور به کجا ختم می‌شود».

حزب‌الله بزرگ‌ترین مانع در برابر ارتش اسرائیل است

این مقام بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی به حزب الله نیز پرداخت و آن را بزرگ‌ترین مانع در برابر ارتش اسرائیل دانست و گفت: بر خلاف انتقادهایی که از جنگ دوم لبنان می‌شود، بازدارندگی (اسرائیل پس از این جنگ) افزایش یافت و من زمانی طولانی مانند این برای آرامش با حزب‌الله را به یاد ندارم و اکنون ما بچه‌هایی از نسل جدید در کریات شمونه (در شمال اسرائیل) داریم و اکنون در حال پا گذاشتن به کلاس اول ابتدایی هستند ولی تاکنون صدای آژیر خطر را نشنیده‌اند.

وی اعلام کرد: حزب‌الله اگر بخواهد می‌تواند تعداد زیادی موشک به هر نقطه‌ای از اسرائیل شلیک کند ولی حزب الله قدرت اشغال کردن الجلیل را ندارد یا حماس قادر نیست صحرای نقب را اشغال کند بنابراین ما باید تاکتیکی در پیش بگیریم که اجازه شلیک موشک را به آنان ندهیم و تا حد امکان مدت زمان جنگ را کاهش بدهیم.

بحران کمبود نیرو در ارتش اسرائیل

اشکنازی در ادامه به مشکل داخلی ارتش این رژیم پرداخت و از کاهش پیوستن جوانان اسرائیل به خدمت سربازی انتقاد کرد و گفت این وضعیت در آینده به «مشکلی خطرناک» برای اسرائیل تبدیل می‌شود بخصوص اینکه 48 درصد کودکان کلاس اول ابتدایی در اسرائیل (یعنی سن 6 سال) صهیونیست نیستند (و از اعراب و حریدی هستند) و این آمار رو به افزایش است.

سیطره بر منابع آبی کم‌اهمیت‌تر از کنترل بر یک منطقه اشغال شده نیست

اشکنازی به موضوع مرزهای فلسطین اشغالی و اهمیت آن پرداخت و با بیان این سوال که آیا اسرائیل باید مناطقی را به موازات مرزهای خود در اختیار خود [در اشغال] داشته باشد یا خیر، گفت: مسئله مرزها مهم است ولی مهم‌تر کنترل آن چیزی است که از این کشور همسایه به سوی اسرائیل خارج می‌شود برای نمونه حضور نظامی اسرائیل در رود اردن اهمیت دارد... روشن است که فقط حاکمیت داشتن بر خاک [یک مکان] اهمیت ندارد.

اشکنازی گفت: ترتیبات امنیتی، قدرت نظامی اسرائیل را بهبود می‌بخشد ولی نباید به وضعی برسیم که در آن وضع بر سر بازگرداندن [خاک اشغالی] توافق نداشته باشیم و بعد وارد جنگ شویم و در نهایت وارد مذاکراتی شویم که در نهایت به سازشی منطقه‌ای منجر شود.


وی اهمیت سیطره بر منابع آبی را با اهمیت دانست و گفت: اهمیت کنترل بر عرصه هوایی و منابع آبی و حفاری برای رسیدن به منابع آبی کم اهمیت‌تر از کنترل میدانی [اشغال خاک] نیست
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”