گزارشی از تشکیل تیم عملیاتی جنگ سایبری چین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

گزارشی از تشکیل تیم عملیاتی جنگ سایبری چین

پست توسط Mr.Amirhessam »

 تصویرپکن- خبرگزاری دولتی چین روز 27 می گزارش داد که مقامات نظامی این کشور نیروی امنیتی ویژه ای را برای دفع حملات سایبری در اینترنت تشکیل داده اند؛ این خبرگزاری در عین حال هر گونه ارتباط این تصمیم را با تشکیل «ارتش هکرها» مردود دانست. بنا به گزارشات سرمایه گذاری ده ها میلیون دلاری ارتش آزادیبخش خلق چین در این پروژه دولت ها و محافل اقتصادی جهان را در خصوص مقاصد پشت پرده پکن بشدت نگران کرده است.  
  گزارش سرویس خبری میلیتاری پارسی ، روزنامه چینی Global Times به نقل از جِنگ یانشنگ، سخنگوی وزارت دفاع چین، در نشست رسانه ای هفته جاری نقل می نویسد: «حملات سایبری معضلی جهانی و تاثیرگذار بر حوزه های نظامی و مدنی است. چین در حوزه امنیت سایبری نسبتا آسیب پذیر است و اغلب هدف این گونه حملات قرار می گیرد. هدف این برنامه آزمایشی ارتقای توان دفاعی مان در برابر چنین حملاتی است.» بنا به گزارش این روزنامه تیم مخفی 30 نفره سایبری، هسته مرکزی نیروی ویژه امنیت سایبری ارتش آزادیبخش خلق، تحت فرماندهی قرارگاه نظامی گوآنگ دونگ در جنوب چین قرار داشته و اقدام به برگزاری رزمایش های سایبری می کند. ایالات متحده، استرالیا، آلمان و سایر کشورهای غربی مدت هاست که هکرهای چینی را متهم ردیف اول تدارک و انجام حملات سایبری گسترده بر ضد دولت ها و شبکه های رایانه ای در سراسر جهان می دانند. اما Global Times در تفسیر خود «برخی رسانه های بیگانه» را بسبب آنکه این برنامه را زمینه ساز تشکیل «ارتش هکرها» دانسته اند بشدت مورد انتقاد قرار داد. این روزنامه می نویسد: «درباره توانمندی های چین اغلب بزرگنمایی می شود. رسانه های بیگانه با طرح ادعاهای واهی و بی اساس چین را به حمله سایبری علیه ایالات متحده و اروپا متهم می سازند. 
  چین باید قدرت دفاع سایبری خود را ارتقا بخشد چه در غیر این صورت این کشور در معرض تهدید سایر کشورها قرار خواهد گرفت.» چین طی دو دهه اخیر به منظور ایجاد ارتشی مدرن و قدرتمند برای رویارویی با روند رو به گسترش جنگ های مبتنی بر فناوری های پیشرفته بودجه نظامی سالانه اش را دو برابر کرده است. در 2007، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در خصوص آزمایش انهدام ماهواره با موشک بالیستیک چین ابراز نگرانی کرد. چین قادر است از این سلاح برای نابودی شبکه ارتباطی پیشرفته طرف های متخاصم بهره گیرد. همچنین شرکت آمریکایی McAfee در فوریه اعلام کرد که هکرهای چینی در شبکه های رایانه ای شرکت های بین المللی نفتی نفوذ و اسناد مالی مناقصات و سایر اطلاعات محرمانه آنها را بسرقت برده اند. بر اساس اسناد دیپلماتیک منتشر شده در ویکی لیکس، ایالات متحده اعتقاد دارد که حکومت چین هدایت عملیات هکرها را بر ضد منافع ایالات متحده، غول اینترنتی گوگل و سایر دول غربی بر عهده دارد. در یکی از این اسناد سفارت آمریکا در پکن به نقل از یک منبع اطلاعاتی چینی گفته است که کمیته اجرایی حزب کمونیست چین سال هاست که به هک کردن شبکه های رایانه ای آمریکا و متحدانش و رهبر معنوی تبعیدی تبت، دالایی لاما، اهتمام می ورزد. 

[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”