عملیاتی شدن اف 35با وجود پرواز آزمایشی نخستین نمونه به 2018

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

عملیاتی شدن اف 35با وجود پرواز آزمایشی نخستین نمونه به 2018

پست توسط Mr.Amirhessam »

 نیروی هوایی ایالات متحده نخستین نمونه از 1763 جنگنده رادارگریز اف 35 مدل صاعقه 2 سفارش داده شده به لاکهید مارتین را وارد ناوگان هوایی خود کرد. پس از مراسم رسمی ورود این هواپیما در 5 می، اف 35 A موسوم به AF-7 روز جمعه به پایگاه هوایی ادواردز (کالیفرنیا) پرواز کرد تا برنامه آزمایشات پروازی خود را آغاز کند.    گزارش سرویس خبری میلیتاری پارسی ، هواپیماهای اف 35 از زمان آغاز ارزیابی پرواز در اواخر 2006 بیش از 865 پرواز انجام داده اند. علاوه بر AF-7، تولید 8 مدل دیگر اف 35 به اتمام رسیده و در حال آماده سازی برای تحویل اند. لَری داوسون، معاون اجرایی لاکهید مارتین و مدیرکل برنامه اف 35، می گوید: «تحویل نخستین اف 35 آغاز نوسازی نیروهای هوایی، تفنگداران دریایی و نیروی دریایی و همچنین نیروهای نظامی متحدین ما در سراسر جهان است.» پروژه اف 35 شاهد 300 اُمین پرواز آزمایشی ارزیابی سامانه ها در 6 می 2011 بود که تعداد پروازهای آزمایشی سال جاری را به 331 مورد می رساند.      آمادگی برای تولید اف 35 مدل صاعقه 

 
مرکز آموزش توأم اف 35 (ITC) پایگاه هوایی اگلین در حال آماده سازی و برنامه ریزی آموزشی برای پاییز است. این مرکز خلبانان و متخصصان نگهداری و تعمیرات اف 35 را برای پشتیبانی از کلیه کشورهای متحد و مشتریان بین المللی آموزش خواهد داد. نخستین نمونه اف 35 A روز 6 می با اولین پرواز خود به نخستین واحد عملیاتی خود در پایگاه اگلین پیوست. اف 35 AF-8 جهت آموزش خلبانان و متخصصین تعمیرات و نگهداری مورد استفاده قرار می گیرد. AF-8 نخستین هواپیمای عملیاتی تولید شده در مقیاس آزمایشی است. لاکهید مارتین ماه گذشته نخستین شبیه ساز کامل ماموریت اف 35 (FMS) را به گروه پروازی سی و سوم پایگاه اگلین تحویل داد. این شبیه ساز از دید 360 درجه و کابین با قابلیت تغییر وضعیت برخوردار بوده و ماموریت های هر سه مدل را برای ایالات متحده و متحدین آن را شبیه سازی می کند.        
 
تصویر
 
 نخستین اف 35 مدل صاعقه 2 موسوم به AF-7 برای آغاز برنامه ارزیابی پروازی خود روز جمعه در پایگاه هوایی ادواردز (کالیفرنیا) فرود می آید. سرگرد خلبان اسکات مک لارن «Shark»Shark [به معنای کوسه احتمالا نام رمز پروازی این خلبان است-م] جمعی 461 اُمین دسته پروازی نیروی هوایی ایالات متحده در پایگاه ادواردز. عکس از شرکت لاکهید مارتین 
       آغاز فعالیت های پایگاه هوایی اگلین در سال جاری بنظر نمی رسد که واحدهای عملیاتی تا پیش از 2018 آماده اجرای ماموریت باشند. اجرای این پروژه از زمان عقد قرارداد اولیه در حدود ده سال پیش تا کنون بارها به تعویق افتاده است که علت آن بازمهندسی پر هزینه و بالتبع روند کند ارزیابی پرواز از همان مراحل اولیه تولید و تاخیرهای طولانی بود که آخرین مورد آن در فوریه 2011 اعلام شد. تغییر اخیر زمان عملیاتی شدن نخستین دست پروازی اف 35 A نیروی هوایی را بیش از یک سال به تاخیر انداخته است. با این تاخیر، تولید مدل صاعقه 2 این هواپیما گران تر تمام می شود. افزایش هزینه تولید سه مدل نخست تولید آزمایشی (LRIP) 15% برآورد می شود.   
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][SIZE=85]
تصویر
 
  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]

 
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]
شبیه ساز کامل ماموریت های اف 35 شامل صفحه نمایش 360 درجه و کابین با طراحی قابل تغییر که ماموریت های سه مدل اف 35 را برای نیروهای ایالات متحده و متحدین آن شبیه سازی می کند. عکس از شرکت لاکهید مارتین
 
این تاخیرها روابط تجاری را با مشتریان آمریکایی و بین المللی تحت الشعاع خود قرار داده و موجب گشایش مجدد باب مباحثات و مناظرات تند در خصوص گزینه های جایگزین شده است. رژیم صهیونیستی که بشدت علاقمند به خرید 20 هواپیمای اف 35 است همچنان بشدت از برنامه حمایت می کند. سال گذشته وزیر دفاع این رژیم 75/2 میلیارد دلار برای خرید نخستین دسته پروازی متشکل از 20 هواپیمای اف 35 اختصاص داد که در 2016 یا 2017 تحویل داده خواهند شد. برغم عملیاتی نشدن این هواپیما تا پیش از 2018 نیروی هوایی صهیونیستی و وزارت دفاع این رژیم همچنان اطمینان دارند که اندکی پس از طرف آمریکایی این هواپیماها را دریافت خواهند کرد و بقیه هواپیماها نیز با افزایش حجم تولید با سرعت بیشتری به این رژیم تحویل داده خواهند شد. وزارت دفاع رژیم صهیونیستی همچنین امیدوار است تا برنامه ریزی مجدد و کاهش هزینه ها امکان بهره گیری از محصولات نظامی این رژیم را در این هواپیما فراهم کند. در حال حاضر، تنها از سامانه ساخت شرکت های IAI و Elbit در برنامه اف 35 استفاده شده است که Elbit کلاه خلبانی مجهز به سامانه دید ویژه و IAI تقریبا 900 بال هواپیما را تحت قراردادی چند ساله بر اساس توافقنامه همکاری های صنعتی امضا شده پس از سفارش رژیم صهیونیستی طراحی و تولید کرده اند.
  

دیگر تحول این برنامه فسخ قرارداد ساخت موتور جایگزین اف-136 جنرال الکتریک- رولز رویس برای اف 35 در پی مخالفت وزارت دفاع ایالات متحده با تولید دو موتور برای این جنگنده بود که مدت ها بود انتظار آن می رفت. جنرال الکتریک و رولز رویس پس از اعلام رسمی فسخ قرارداد توسط نیروی هوایی ایالات متحده و برغم عدم پشتیبانی کنگره سرمایه گذاری یکساله خود را در این برنامه اعلام کردند. باک مک کوئن، نماینده جمهوریخواه و رییس کمیته نیروهای مسلح سنا، با ابراز خشنودی از تصمیم جنرال الکتریک گفت: «جنرال الکتریک بجای لابی کردن برای بردن بیست درصد کار باقیمانده از تولید موتور به تعهد خود برای سرمایه گذاری در تولید این موتور در سال دوازدهم پروژه پایبند ماند که این رویکرد مورد رضایت و حمایت ماست. جنرال الکتریک به کار خود و رقابت در این عرصه اعتقاد دارد. به لطف عزم راسخ تولیدکنندگان می توانیم حرف اول را در این خصوص بزنیم و میلیاردها دلار صرفه جویی کنیم و در عین حال از جنگنده ای قدرتمندتر و برتر با هزینه ای اندک برای مالیات دهندگان آمریکایی برخوردار شویم.»
سه مدل متفاوت اف 35 جایگزین اف 10 و اف 16 در نیروی هوایی ایالات متحده و همینطور اف 18 در نیروی دریایی و همچنین اف 18 و AV-8B Harrier در نیروی تفنگداران دریایی و نیز انواع جنگنده ها در نیروی هوایی دست کم 9 کشور خواهند شد. جدیدترین جنگنده نسل 5، اف 35 مدل صاعقه 2، از سطح مقطع راداری بسیار اندک و سرعت و مانورپذیری بسیار بالا، حسگرهای اطلاعاتی پیچیده، قابلیت عملیاتی مبتنی بر شبکه و هزینه های نگهداری اندک برخوردار است. اف 35 قادر به شلیک فراصوت تسلیحات خود از جمله شلیک موشک های هوا به هوای با سرعت 6/1 برابر صوت است.

[External Link Removed for Guests]
 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”