زيرسطحي‌هاي ارتش به آب‌هاي دوردست بين‌المللي اعزام شدند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

زيرسطحي‌هاي ارتش به آب‌هاي دوردست بين‌المللي اعزام شدند

پست توسط metal_korn »

خبرگزاري فارس: زيرسطحي‌هاي نيروي دريايي ارتش با هدف جمع‌آوري اطلاعات و شناسايي شناورهاي رزمي كشورهاي مختلف دنيا، وارد درياي سرخ شدند.

تصویر

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، پس از اعلام مقامات عاليرتبه ارتش جمهوري اسلامي ايران مبني بر آمادگي زيرسطحي‌هاي نيروي دريايي براي حضور در ماموريت‌هاي طولاني مدت در آب‌هاي بين‌المللي، زيرسطحي‌هاي نيروي دريايي ارتش به منظور دستيابي به اهداف از پيش تعيين شده، همراه با چهاردهمين ناوگروه اعزامي نداجا به آب‌هاي دوردست اعزام شدند.

يك مقام آگاه با اعلام اين خبر به فارس گفت: اين ناوگروه كه در ارديبهشت‌ماه به منطقه خليج عدن اعزام شده بود، در ادامه ماموريت خود وارد آب‌هاي درياي سرخ شده است.

بنا بر اين گزارش، شناسايي شناورهاي رزمي كشورهاي مختلف دنيا و جمع‌آوري اطلاعات مربوط به بستر آبهاي آزاد و بين‌المللي از جمله وظايف زيرسطحي‌هاي اعزامي است.
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: زيرسطحي‌هاي ارتش به آب‌هاي دوردست بين‌المللي اعزام شدند

پست توسط cheka »

تصویر

دیروز عبور ناوهای ارتش جمهوری اسلامی از کانال سوئز ، امروز استقرار زیردریایی های جمع آوری اطلاعات در دریای سرخ

پس از عبور اخیر دو ناو ایرانی از کانال سوئز در گرماگرم انقلاب مصر ، امروز نوبت زیردریایی های ارتش جمهوری اسلامی است که برای اولین بار در قالب یک ناوگروه با همراهی واحدهای روسطحی با اعزام به دریای سرخ بار دیگر تن دشمنان ایران در منطقه را به لرزه در آورد .

به گزارش [External Link Removed for Guests]، این زیردریایی ها که تاکنون کلاس آنها فاش نشده در ماه مه امسال با هدف "جمع آوری اطلاعات و شناسایی ناوهای کشورهای دیگر" به ماموریت دوربرد دریایی اعزام شده بودند ، امروز وارد دریای سرخ شدند .

احتمال میرود این زیردریایی ها از کلاس زیردریایی های نیمه سنگین "قائم" که در اگوست سال گذشته به بهره برداری رسیدند و قابلیت انجام ماموریت های دوربرد را دارند ، باشند .

مسیر خلیج عدن و دریای سرخ به سبب آنکه یکی از سریعترین مسیرهای دریایی میان آسیا ، آفریقا و اروپا است ، سالیانه میزبان بیش از 20 هزار کشتی از جمله کشتی های نظامی و ترابری است .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: زيرسطحي‌هاي ارتش به آب‌هاي دوردست بين‌المللي اعزام شدند

پست توسط interceptor »

[HIGHLIGHT=#d8d8d8]زیردریایی‌های سبک ایران برای اولین مرتبه، چند زیردریایی را با ناوگانی متشکل از ۱۴ قایق به دریای سرخ فرستاده است. خبرگزاری نیمه رسمی فارس، هدف از این اقدام را گردآوری اطلاعات و شناسایی کشتی‌های جنگی کشورهای دیگر اعلام کرده است.  

این زیردریایی‌ها به همراه ۱۴ فروند قایق از ماه گذشته رهسپار خلیج عدن شده و اینک به دریای سرخ رسیده‌اند. فارس نوشته که این ماموریت به منظور شناسایی کشتی‌های جنگی خارجی و اندازه‌گیری ژرفای آب در آب‌های بین‌المللی است.پیش از این و در ماه مه، تلویزیون دولتی “پرس‌تی‌وی” گزارش داده بود که ۱۴ قایق ایرانی به منظور مقابله با دزدان دریایی وارد خلیج عدن شده‌‌اند. خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری فارس هنوز از سوی منبع رسمی دیگری تایید نشده است.ادامه…


این نخستین بار است که ایران زیردریایی به آب‌های بین‌المللی می‌فرستد. جمهوری اسلامی در ماه فوریه گذشته نیز دو ناو جنگی از مسیر دریای سرخ و کانال سوئز به سوریه اعزام کرد. این دو کشتی که “الوند” و “خارک” نام داشتند، نخستین کشتی‌های جنگی ایران بودند که از زمان روی کار آمدن جمهوری اسلامی، از کانال سوئز به مقصد سوریه حرکت می‌کردند.
ناو “خارک” قادر به حمل سه ‌هلی‌کوپتر بر روی عرشه خود بود و رزمناو تدارکاتی “الوند” هم تجهیزاتی چون موشک‌های ضد کشتی داشت.

[HIGHLIGHT=#c6d9f0]روزنامه Bildunterschrift : [HIGHLIGHT=#c6d9f0] به آب انداخته شدن ۴ زیردریایی ایران در تابستان سال ۲۰۱۰  
حرکت این کشتی‌ها از خلیج فارس به سوی سوریه، تبدیل به جنجالی خبری شد. گفته می‌شد که مقامات مصری مجوز عبور از کانال سوئز را تنها زمانی صادر کرده‌اند که ایران تضمین کرد که این دو کشتی حامل تسلیحات، مواد هسته‌ای یا شیمیایی نیستند. اما دولت مصر بعد اعلام کرد که اساسا مجوزی برای عبور این کشتی‌ها به ایران داده نشده است.
دولت اسراییل این اقدام را “تحریک سیاسی” نامید و نیروی دریایی خود در مسیر ناوهای ایرانی را به حالت آماده‌‌‌‌باش کامل درآورد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، از جمله ایران را متهم به بهره‌برداری از وضعیت بحرانی کشورهای منطقه و تلاش برای افزایش نفوذ خود در این کشورها کرد.
دولت جمهوری اسلامی اما درآن زمان گفت که هدف از پهلو گرفتن این دو کشتی در بندر “لاذقیه” سوریه یک بازدید معمولی نیروی دریایی و ارسال پیام صلح و دوستی به کشورهای جهان است.

[HIGHLIGHT=#c6d9f0] [HIGHLIGHT=#c6d9f0]گان گسترده زیردریایی‌های ایران
  اسلامی ایران دارای انواع زیردریایی‌هاست. نیروی دریایی ایران افزون بر زیردریایی ساخته شده در داخل که “نهنگ” نام دارد و وزن آن تنها ۵۰۰ تن است، سه نوع زیردریایی سنگین دیگر هم دارد که ساخت روسیه‌اند و در دهه ۱۹۹۰ خریداری شده‌اند.
به این فهرست باید ۱۱ زیردریایی کوچک دیگر را افزود که “غدیر” نام دارند و وزن‌شان ۱۲۰ تن است. زیردریایی‌های “غدیر” از سال ۲۰۰۷ تاکنون در سواحل اطراف ایران به گشت‌زنی مشغول بوده‌اند.
ایران در سال ۲۰۰۸ اقدام به ساخت زیردریایی جدیدی به نام “قائم” کرد که نیمه‌‌سنگین است و توان گشت‌زنی در آب‌های آزاد را دارد.
نخستین زیردریایی‌های ایرانی ساخت روسیه، در سال ۱۹۹۶ وارد خلیج فارس شدند و این اعتراض آمریکا را به دنبال داشت که چنین حضوری را تهدیدی برای توان استراتژیک خلیج فارس می‌دید.
ایران مدعی است که در تولید سلاح‌های جنگی به خودکفایی رسیده، اما تاکید می‌کند که این سلاح‌ها تنها به منظور حفظ صلح و امنیت خلیج فارس و خلیج عمان به‌کار خواهند رفت.


=================
deutsche welle
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: زيرسطحي‌هاي ارتش به آب‌هاي دوردست بين‌المللي اعزام شدند

پست توسط cheka »

تصویر

زیردریایی فرستاده شده ی ایرانی به دریای سرخ از نوع Kilo است

وبسایت [External Link Removed for Guests] گزارش داد ، زیردریایی که ایران ماه گذشته با ماموریت "جمع آوری اطلاعات" به دریای سرخ اعزام کرده یکی از زیردریایی های دیزل الکتریکی Project 877/636 موسوم به Kilo نیروی دریایی ایران است .

زیردریایی های دوربرد 2300 تنی کیلو ساخت روسیه که سه فروند از آنها در ارتش ایران در حال خدمت است با استفاده از فناوری پیشرانه ی دیزل الکتریک و ملخهای بی صدا از ساکت ترین زیردریایی های جهان هستند که برای ماموریتهای جاسوسی و جمع آوری اطلاعات بسیار مناسب هستند .

زیردریایی های کیلو با بهره گیری از پیشرانه ی دیزل الکتریکی با مجموع توان 2000 کیلووات میتوانند تا 45 روز بدون نیاز به اکسیژن زیر سطح آب بمانند !
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: زيرسطحي‌هاي ارتش به آب‌هاي دوردست بين‌المللي اعزام شدند

پست توسط metal_korn »

تاثیر حضور ایران دردریای سرخ به روایت دشمن
تقويت حضور نظامي ايران در درياي سرخ و منطقه مديترانه در پي اعزام زيردريايي‌هاي اين كشور منجر به افزايش قدرت منطقه‌اي ايران و همچنين مهار فعاليت‌هاي عملياتي و جاسوسي نيروي دريايي اسرائيل مي‌شود.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، روزنامه صهيونيستي يديعوت آحارونوت در گزارشي با عنوان "جبهه جديد جنگي اسرائيل: زيردريايي‌هاي ايراني " به قلم "رون ييشاي " به تاثير حضور فزاينده ايران در درياي سرخ و منطقه مديترانه بر فعاليت نيروي دريايي اسرائيل اشاره كرد.

* موج اخير قيام‌ها در جهان عرب فرصت‌هاي متعدد راهبردي و تاكتيكي را براي بهبود وضعيت ايران به عنوان يك سلطه منطقه‌اي فراهم كرد

گزارشات مبني بر اينكه تهران زيردريايي‌هاي خود را به درياي سرخ اعزام كرده كه اولين اقدام در نوع خود از سوي نيروي دريايي ايران در آب‌هاي بين‌المللي محسوب مي‌شود، تازه‌ترين دور از اقداماتي است كه جمهوري اسلامي براي حفظ قدرت خود در منطقه انجام داده است.موج اخير قيام‌ها در جهان عرب فرصت‌هاي متعدد راهبردي و تاكتيكي را براي بهبود وضعيت ايران به عنوان يك سلطه منطقه‌اي فراهم كرد.

* ايران با حضور نظامي در درياي سرخ بر فعاليت‌هاي نيروي دريايي اسرائيل نظارت مي‌كند

حضور دائمي كشتي‌هاي جنگي و زيردريايي‌هاي ايران در خليج عدن و درياي سرخ به تهران فرصت نظارت بر فعاليت‌هاي نيروي دريايي اسرائيل كه به گفته منابع خارجي در درياي سرخ و بخش شرقي درياي مديترانه در حال انجام است را مي‌دهد.

حضور نيروي دريايي ايران در درياي سرخ به سپاه پاسداران اين فرصت را مي‌دهد كه فعاليت‌هاي اسرائيل را دنبال كرده و انتقال تسليحات را با هشدار به كشتي‌هايي كه آن‌ها را حمل مي‌كنند و يا افرادي كه در ساحل در انتظار هستند و احتمالا در آينده با درگيري مستقيم با نيروي دريايي اسرائيل ممكن سازد.

* حضور ايران در درياي سرخ فعاليت‌هاي جاسوسي اسرائيل از سواحل ايران را خنثي مي‌كند

گزارشات خارجي همچنين مي‌گويند كه اسرائيل كشتي‌هاي مختلف از جمله زيردريايي‌هايي را براي گشت زني در اطراف ساحل ايران مستقر كرده تا اطلاعاتي را درباره برنامه‌هاي هسته‌اي و موشك بالستيك ايران بدست آورده و براي رويارويي‌هاي آينده آماده شوند.
اين زيردريايي‌هاي اسرائيلي مجهز به مدرن‌ترين موشك‌هاي كروزي هستند كه مي‌توانند كلاهك‌هاي هسته‌اي نيز حمل كنند. اگر اين گزارشات درست باشند، حضور ايران در درياي سرخ ممكن است منجر به رهگيري و خنثي كردن اين فعاليت‌ها نيز شود.
اما ايران در اينجا متوقف نشده است. اين كشور مايل است حضور نظامي دريايي خود را در بخش شرقي درياي مديترانه با اعزام ناوگروه خود از طريق كانال سوئز تثبيت كند.
تهران به اين مسئله به عنوان گامي مهم مي‌نگرد كه به جهان عرب و مردم ايران نشان مي‌دهد كه ايران قدرتي منطقه‌اي است و مي‌تواند ارتش خود را در آب‌هاي دوردست نيز مستقر كند. حضور نظامي ايران همچنين توانايي اين كشور را به متحدانش مانند سوريه، حزب الله و حماس نشان داده و به آن‌ها اطمينان مي‌دهد كه در مواقع لزوم كمك‌هاي لازم به آن‌ها انجام خواهد شد.

* تقويت روابط با مصر نيز تا حدي به دغدغه‌هاي تهران پاسخ مي‌دهد

حضور نيروي دريايي ايران در شرق مديترانه و تقويت روابط با مصر ممكن است تا حدي به دغدغه‌هاي تهران پاسخ دهد. ايراني‌ها اقدامات خود را بسيار مصمم اما محتاطانه و گام به گام انجام مي‌دهند. حضور دريايي آن‌ها در خليج عدن سال گذشته تحت لواي كمك به تلاش‌هاي بين‌المللي عليه دزدهاي دريايي سومالي آغاز شد. اين گام بزرگ در ماه فوريه برداشته شد زماني كه تهران از مقامات مصري خواست مجوز عبور دو كشتي جنگي اين كشور را از كانال سوئز صادر كنند. بهانه اين اقدام اعزام "كشتي صلح و دوستي " به سوريه بود.

شوراي عالي نظامي مصر كه هنوز درگير حوادث رخ داده در ميدان تحرير و سقوط رژيم مبارك است چنين مجوزي را صادر كرد تا نشان دهد سياست‌هايش نسبت به دوران رژيم سابق تغيير كرده است زيرا روابط ايران و مصر از سال 1979 پس از وقوع انقلاب اسلامي در ايران به تيرگي گراييده بود. مي‌توان در آينده نزديك انتظار تلاش‌هاي بيشتر ايران براي اعزام ناوگروههايش از طريق كانال سوئز و احتمالا حضور گسترده نيروهاي دريايي ايران در درياي سرخ و ساحل مديترانه را داشت. اين روند در صورتي كه آمريكا تصميم به اعمال نفوذ خود بر شوراي عالي نظامي مصر بگيرد، ممكن است كندتر شود.
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 801
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ آبان ۱۳۸۵, ۸:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

Re: زيرسطحي‌هاي ارتش به آب‌هاي دوردست بين‌المللي اعزام شدند

پست توسط DJ Dani »

در تایید صحبت دوستان.
گویا زیردریایی یونس عازم این ماموریت شده است.
زیردریایی های کلاس کیلو اگر آپدیت های جدید را بر خود دیده باشند بسیار قابل توجه هستند البته برخی موارد طی سالهای گذشته بر روی آنها انجام گرفته است و از این نظر یگان دریایی بسیار مناسبی برای آب های دریای عمان و اقیانوس هند در مجاورت مرزهای دریایی ایران هستند.

موفق باشید.
:razz:
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”