دستیابی ایران به تکنولوژی برتر در جنگ الکترونیک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

دستیابی ایران به تکنولوژی برتر در جنگ الکترونیک

پست توسط hani1459 »

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ارتش (فاوا) با بیان اینکه ایران به تکنولوژی برتردر جنگ الکترونیک دست یافته است از پیشرفت بیش از 50 درصدی ایجاد شبکه ارتباطات پایدار امن، شبکه یکپارچه پدافندی و مدیریت فرماندهی و کنترل پرقدرت در حوزه فاوا خبر داد.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از مهر، امیر یدالله عسگری معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیشرفتهای این نیرو در حوزه جنگال (جنگ الکترونیک) اظهار داشت: به لطف خدا و با کمک متخصصین صنایع وزارت دفاع و مراکز پژوهشی در حوزه جنگال به توانمندیهای برتری دست یافته ایم که قابل انتظار نبوده است و این روند ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: ما در کلیه فن آوریهایی که در جنگال مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند فن‌آوریهای اطلاعات سیگنال که شامل جمع آوری اطلاعات الکترونیکی (الینت) و اطلاعات مخابراتی (کامینت) و همچنین استفاده از رادارهای پسیو است به دستاوردهای قابل توجهی رسیده ایم.
عسگری در ادامه در خصوص مهمترین دستاورد فاوا طی سالهای گذشته بیان داشت: با تدابیری که در دو دهه اخیر توسط فرمانده معظم کل قوا ابلاغ شده، مهمترین دستاورد فاوا پس از پایان جنگ، بومی سازی، قطع وابستگی و مستقل بودن در حوزه فاوا است.

وی همچنین ایجاد شبکه ارتباطات پایدار امن، شبکه یکپارچه پدافندی و مدیریت فرماندهی و کنترل پرقدرت را از جمله دیگر اقدامات معاونت فن آوری اطلاعات و ارتباطات ارتش در خصوص تقویت زیرساختهای پدافند هوایی کشور به شمار آورد بطوریکه هم اکنون این اقدامات در دستور کار این معاونت است.

معاون فاوا ارتش از پیشرفت بیش از 50 درصدی این اقدامات در حوزه فاوا خبر داد و افزود: بحمدالله هم در بخش منابع انسانی و هم در بخش تولید تجهیزات پیشرفته در سطح استانداردهای جهانی رشد قابل توجهی داشته ایم.

گفتنی است پیش از این سرلشکر عطاء الله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران (در مراسم تودیع و معارفه فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء مورخه 06/11/89) از طرح جامع پدافند هوایی کشور با شکل بهینه ای در تجدید استقرار و مدیریت فرماندهی و کنترل برای پوشش کامل فضای کشور خبر داده بود.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”