**اولین ناو هواپیمابر چین هفته آینده وارد خدمت میشود**

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۹, ۶:۴۵ ب.ظ
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

**اولین ناو هواپیمابر چین هفته آینده وارد خدمت میشود**

پست توسط wild-bear »

سلام خدمت دوستان تصویر


اختصاصی سنترال کلاب
 تصویر 
خبرگزاری شین هوا اعلام کرد با توجه به تنشهای بوجود آمده در دریای فیلیپین مبنی بر اختلافات ارضی با فیلیپین و ویتنام همچنین بازیگوشی کشورهای رقیب جهت استفاده از منابع این منطقه هفته آینده ناو هواپیمابر واریاگ به این منطقه اعزام میشود.چين از اين ناو براي كمك به تامين امنيت نفتكش هاي خود و تقويت حضور نظامي در مناطق مورد منازعه درياي جنوبي استفاده خواهد كرد.
تاریخ ورود این ناو نیز مشخص شده است و مصادف است با 90 مین سالگرد حزب کمونیست چین البته همه اینها به شرایط و همچنین آب و هوا بستگی دارد.
اين ناو هواپيمابر كه در اصل از اوكراين بدست آمده ' Varyag ' نام دارد ؛ و حاصل فروپاشي جماهير شوروي پس از سال 1991 ميلادي است.
به نوشته اين روزنامه ، ناو يادشده با استانداردهاي چيني رنگ آميزي شده است و در آينده رنگ هاي آبي - خاكستري كمرنگ به چشم مي خورد.
Varyag را يك شركت هنگ كنگي به نام ' چون لاك ' به ارزش 100 ميليون دلار خريداري كرد . در آن زمان هدف اين بود كه از آن به عنوان يك كشتي تفريحي استفاده شود اما كشتي در سال 2002 ميلادي در بندر ' داليان ' در شمال شرق چين پهلو گرفت.
از آن زمان تاكنون اين كشتي در حال بازسازي بوده است و سامانه هاي برق و موتور ، بخش هاي الكترونيكي ، رادارها و موشك هاي كشتي به هواي آن كاملا باسازي شده است.
خبرگزاري شين هوا نوشت : كشتي غول پيكر براي سفر دريايي آماده مي شود . چين روياي 70 ساله اش را تحقق مي بخشد' .
بااين حال چين قصد دارد نام اين ناو هواپيمابر را به ' شي لانگ ' تغيير دهد . ' شي لانگ ' دريادار سلسله ' مينگ ' بود كه خدمات زيادي از وي در تاريخ به ثبت رسيده است.
طول ناوهواپيمابر چين 302 متر و پهناي آن كمي بيشتر از 70 متر ، قدرت جابجايي بار آن 67 هزار تن و سرعت آن نزديك به 30 مايل دريايي است.
عرشه اين كشتي قابليت آرايش 50 فروند هواپيما از انواع مختلف از سوخو 33 گرفته تا جنگنده هاي ميگ 29 و بالگردهاي ضد زيردريايي و بالگردهاي هشدار دهنده را دارد .کلیه حق و حقوق این مطلب متعلق به سایت سنترال کلاب و نویسنده میباشد.

نویسنده :
احسان امیر اعتصام

امیدوارم مفید واقع شود. تصویر

تصاویر:

  [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests]    
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 46
تاریخ عضویت: جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۸۸, ۱:۲۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 815 بار
سپاس‌های دریافتی: 110 بار

Re: **اولین ناو هواپیمابر چین هفته آینده وارد خدمت میشود**

پست توسط sevrous »

البته خالي از لطف نيست كه بدونيم چه كشور هايي چه تعداد ناو هواپيما بر دارند.
1.ايالات متحده 11 ناو هواپيما بر و1 ناو هواپيمابر ديگر در rezerv و 3 ناوهواپيمابر ديگر در حال ساخت كه در 2015و2018و2021 تحويل نيروي دريايي قرار خواهد گرفت
2.ايتاليا با 2ناو هواپيما بر
3.پادشاهي متحده(بريتانيا)1ناو هواپيمابر و2ناو هواپيما بر ديگر در حال ساختكه در 2020و2023 تحويل داده ميشوند
4.هندوستان با1ناوهواپيمابر و2 ناوهواپيمابر ديگر در حال ساخت كه در2014و2017 در اختيار ارتش هند قرار ميگيردو 1ناو ديگر كه ساختش تمتم شده و در سال2012 به نيروي دريايي هند تحويل داده ميشه.
5.روسيه وفرانسه و برزيل واسپانيا وتايلند هر كدام با 1 ناوهواپيما بر.
6.چين نيز 1 ناوهواپيمابر.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”