برد سجیل بیش از 2000 کیلومتر است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

برد سجیل بیش از 2000 کیلومتر است

پست توسط Mr.Amirhessam »

 تصویربه گزارش سرویس خبری میلیتاری پارسی به نقل از ایرنا، سردار سيدمحمدحجازي درگفتگوي ويژه خبري شنبه شب شبكه دوم سيما افزود:‌در اين نمايشگاه همچنين بخش هاي فناوري اطلاعات، تجهيزات كنترل الكترونيك مرزها ، انواع موشك هاي دوربرد ، موشك سجيل با برد بيش از 2000كيلومتر به نمايش گذاشته شد.
سردار حجازي اظهارداشت:‌ نمايشگاه دستاوردهاي تحقيقاتي نيروهاي مسلح،خيلي گسترده و حجم پروژه ها و دستاوردهاي دفاعي بسيار زياد بود و تنها طرح هايي كه به نتيجه رسيده بودند،در اين نمايشگاه ارائه شد.
وي گفت:‌نكته اي كه بسيارحائز اهميت است،همكاري دانشگاه ها و موسسات دانش بنيان است كه 120دانشكده درسطح كشور را شامل مي شد كه با پروژه هاي دفاعي مستقيما در ارتباط هستند.
معاون آماد، پشتيباني و تحقيقات ستاد كل نيروهاي مسلح افزود:‌ در اين پروژه ها 16دانشگاه محوري كشور و 100قطب دانشگاهي ديگرشركت داشتندكه با همكاري گسترده تحقيقاتي شركت هاي دانش بنيان به فعاليت هاي تحقيقاتي مي پرداختند.
در ادامه اين برنامه معاون امورصنعتي و تحقيقات وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح نيز گفت: تجهيزاتي كه در اين نمايشگاه ارائه شد بر اساس قابليت و نياز دفاعي و بر اساس نياز توان بازدارنگي است.
محمد اسلامي افزود:براساس تحريم هايي كه به كشور اعمال شده است اين ضرورت ايجاب مي شدكه تحقيقات و طرح هاي ارائه شده نتيجه گرا باشند در صورتي كه در شرايط تحريم حتي مواد اوليه خام هم براي ما دريغ مي شد بنابراين پيشبرد برنامه ها براساس خود اتكايي انجام گرفت .
سردار حجازي در ادامه گفت:در دهه دوم انقلاب مشابه سازي يا كپي سازي را شروع كرديم و در دهه سوم بر روي طراحي و در سال هاي اخير به طراحي محصول رسيده ايم و اكنون بدون داشتن مشابه خارجي به طراحي و توليد تجهيزات صنايع دفاعي مي پردازيم .
وي افزود:‌ بنا براين بايد فناوري هايي داشته باشيم كه با نوع خارجي آن خوب رويارويي كنيم و اين نكته نياز به فناوري و زير ساخت دارد كه عنصر تهديد را مورد هدف گيري قرار دهد.
معاون امورصنعتي و تحقيقات وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح نيز گفت:‌دشمن اكنون دچار استيصال است همين كه مي خواهند تحريم را تشديد و ما را ناتوان كنند اين در حالي است كه تحريم براي ما قابليت ايجاد كرده است و در برابر تحريم ها تمام ظرفيت ها را به كار گرفته ايم .
اسلامي افزود:‌تمام مواد خام براي توليد تجهيزات صنايع دفاعي را خودمان توليد مي كنيم و در پرتوي آن مي توانيم حتي صادركننده اين مواد خام باشيم و سامانه هايي را كه توليد مي كنيم ما را به قطب صنعت تبديل كرده است.
معاون آماد، پشتيباني و تحقيقات ستادكل نيروهاي مسلح اظهار داشت: ‌يكي از مهمترين دستاوردهاي ما كه قابل ارائه به دنيا است اين است كه به كشورهايي كه در زير فشار استكبار هستند يك الگو ارائه دهيم كه درصورتي كه استكبار شما را تحريم كند و قطع رابطه كند شما نابود نمي شويد.
حجازي افزود:‌ خيلي از كشورها به ما مراجعه مي كنند و مي گويند شما چه مسيري را طي كرده ايد تا به اينجا رسيده ايد ما به آنها مي گوييم كه استقلال و خودكفايي ممكن است،ما با قطع وابستگي فرهنگ خودكفايي را به كشورهاي ديگر صادر مي كنيم .
وي گفت:‌تنوع و عرضه تحقيقات در زمينه هاي الكترونيك ، مكانيك ، فضا ، زمين و زيردريا در زمينه هاي گوناگون ،هيچ صنايعي اين تنوع و پيچيدگي را ندارد و همكاري بين مراكز تحقيقاتي و نيروهاي مسلح باعث پيشرفت اين صنايع مي شود.
حجازي مجموع اعتبارات براي بخش صنايع دفاعي را 5تا 7درصد ذكركرد و گفت:‌طبعا اگر اين اعتبارات تقويت شود مي توان شتاب بيشتري به بخشهاي ديگر نيز بدهد.
اسلامي نيز اظهارداشت:‌ در مورد فضا ما وارد يك اقيانوس مي شويم كه همه رشته ها را فعال مي كند و براي دانشگاه ها كلي صورت مساله پيدا مي شود، وارد يك جريان صنعتي شده ايم كه در جهان چند مليتي است ولي ما به صورت بومي توليدكننده آن هستيم .
اسلامي ماهواره رصد را حاصل همكاري دانشجويان دانشگاه مالك اشتر دانست و گفت:‌ ما وارد باشگاه فضايي شده ايم،اگر زير ساختها نبود نمي توانستيم اين كار را انجام دهيم ، اين ماهواره با سه كاركرد متفاوت با ماهواره اميد در مدار قرار گرفته است.
در ادامه نشست سردار حجازي اظهارداشت:ازپروژه هاي تحقيقاتي دانشگاه ها،دانشجويان دكترا و نخبگان دانشگاه كه دوران سربازي خود را طي مي كنند استفاده مي كنيم و مركزي در وزارت دفاع است كه از اين ها حمايت مي كند ،با توجه به اينكه از موازي كاري و تكرار جلوگيري كرده و تحقيقات هدفمند را دنبال كرده و جهت گيري مي شود.
وي افزود:‌ايجاد يك رابطه بين مراكز تحقيقاتي كه به تعبير رهبر معظم انقلاب مثل ظروف مرتبط با هم در ارتباط باشند هم دركار صرفه جويي شده و هم توانمنديها اثبات شود.
اسلامي ماهواره طلوع را فاز دوم دست يابي به فضا ذكر كرد وگفت:‌ گام بعدي فناوري نانو و تكنولوژي روز مي باشد.
اسلامي در پايان اظهارداشت:‌ در نمايشگاه صنايع دفاعي موتور توربوفن را رونمايي كرديم كه براي خيلي از دوستان شگفتي آفرين بود . 
 [External Link Removed for Guests] 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”