سفارش خرید انقلابیون لیبی به پنتاگون + عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 875
تاریخ عضویت: جمعه ۴ بهمن ۱۳۸۷, ۷:۳۶ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

سفارش خرید انقلابیون لیبی به پنتاگون + عکس

پست توسط sayeh_roshan_1988 »

  همچنان در گیر و دار تلاش ها برای رفتن معمر قذافی و پیروزی شبه نظامیانی است که می گویند می توانند بعد از پایان گرفتن تنش های خیابانی و به قدرت رسیدن اسلحه را کنار بگذارند و قلم در دست توافقنامه سیاسی امضا کنند. اگر گروه شبه نظامی باشید که چندان برای مبارزه آموزش ندیده اید و گرفتار دیکتاتوری هستید که می گوید تا آخرین قطره خونش در کشور خواهد ماند باید از دیگران کمک بخواهید. اگر اینگونه باشد در لیست سفارش های خود برای جامعه جهانی چه چیزهایی را قید می کنید؟ 
 
[External Link Removed for Guests] اسلحه ضد تانک، جلیقه ضدگلوله و البته شاید هم جوراب! گزارش های رسیده حاکی از این است که فرانسوی ها در هفته گذشته آمادگی خود را برای تجهیز شبه نظامیان در لیبی اعلام کرده اند. اتحادیه آفریقا و روسیه این حرکت را به باد انتقاد گرفتند. قطر تنها کشوری است که در حال حاضر به شکل رسمی به شبه نظامیان کمک می کند. ایالات متحده هم کمک های عادی مانند دارو ، یونیفورم، چکمه و بیش از ده هزار غذای حلال برای مصرف فوری شبه نظامیان به لیبی فرستاده است . 
 
با این همه بر اساس گزارش فیگارو ،فرانسه چند فقره پرتاب کننده موشک، تفنگ های یورشی و موشک های ضد تانک به لیبی انتقال داده است. در وین هم محمود جبرئیل که ریاست شورای ملی انتقالی لیبی را عهده دار است خواهان کمک های بیشتر بین المللی شد. وی در این خصوص به خبرنگاران گفت: شبه نظامیان تنها تسلیحات سبک دارند. ما به تسلیحات سنگینی نیاز داریم که به این مشاجره نظامی به سرعت پایان دهیم. 
 
اکنون سوال اینجاست که مبارزان به چه نوع تسلیحاتی نیاز دارند؟ خوب! شورای عالی انتقالی هم لیست خرید خاص خود را دارد. وزارت امور خارجه ایالات متحده در بیانیه ای تاکید کرد که مبارزان طرف سومی را برای خریداری این تجهیزات واسطه کرده بودند اما پنتاگون به دلیل تحریم تسلیحاتی لیبی از برآورده کردن حاجات آنها خودداری کرده است.
این لیست 25 تا سی مورد را شامل شده بود که برخی از آنها به شرح زیر است: 
 
• پرتاب کننده موشک ضدتانک با برد بیش از 25 مایل. 
 تصویر 


 
• کلاشینکف خودکار در محدوده مالی 50 تا 100 هزار  
 تصویر 


 
• تفنگ های فنری مدل SPG-9 در محدوده مالی 30 تا 40 هزار  
 تصویر 


 
• تفنگ های توپخانه ای ضدهوایی مدل ZU.23 در محدوده مالی 50 تا100 هزار  
 تصویر 


 
• توپ میان برد به ارزش 100 هزار  
 تصویر 


 
• اسلحه ماشینی DSHK به ارزش 10 هزار  
 تصویر 


 
• اسلحه ماشینی PK به ارزش 5 هزار  
 تصویر 


 
ماه گذشته بود که یک فعال امریکایی - لیبیایی که با شورای عالی انتقالی رابطه خوبی هم دارد لیست دومی را در اختیار پنتاگون قرار داد. وی این لیست را لیست درخواستی شبه نظامیان خواند:
کلاه خود. چکمه. جلیقه ضدگلوله.تفنگ دستی. نارنجک.مهمات و ... 

پنتاگون این درخواست را رد کرد. پنتاگون و دیگر کشورها زمانی که پای کمک های غیرنظامی به میان می آید راحت تر برخورد می کنند. با این همه مبارزان در لیبی لیست خرید جالبی دارند از تسلیحات تا جوارب . اعضای شورای عالی انتقالی لیبی از ایالات متحده خواسته اند که 30 میلیارد دلار بلوکه شده قذافی را رفع بلوکه کرده و در اختیار مخالفان قرار دهد. البته مبارزان درخواست انتقال مربی هم داده اند و اعتقاد دارند که بدون مربی ، مبارزان نمی توانند از این تجهیزات بهترین استفاده را بکنند. یک عضو ارشد این شورا در این خصوص می گوید: قذافی با سیب زمینی مردم را نمی کشد بلکه از تسلیحات واقعی استفاده می کند.
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”