اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط HORLIKAN »

بولتن نیوز: در حال حاضر اکثر کارشناسان مسائل منطقه بر این باورند که جمهوری آذربایجان به عنوان بزرگترین کشور قفقاز جنوبی شرایط ویژه ای را سپری می نماید.تظاهرات و اعلام مخالفت های احزاب مخالف حاکمیت جمهوری آذربایجان از یک طرف و تجمعات گسترده و درخواست های تشکل های اسلامی به ویژه حزب اسلامی این کشور از سوی دیگر دولت باکو را در شرایط خاصی قرار داده است.

تصویر
دولت جمهوری آذربایجان از یک طرف شعار دموکراسی سر می دهد و از سوی دیگر حاضر به دادن کوچکترین امتیاز به منتقدین و مخالفین خود نیست. برخوردهای شدید دولت باکو با حزب اسلام این کشور نمونه بارز این ادعاست.

اولین رهبر حزب اسلام چندی پیش در اثر ضایعات جسمی و روحی ناشی از سالها زندان و شکنجه در گذشت و رهبر کنونی این حزب نیز در زندان به سر می برد.

گرچه هراس اصلی دولت باکو از اسلام گرایان و شخصیت های اسلامی جمهوری آذربایجان است اما حتی در مقابل احزاب و شخصیت های غیر دینی نیز حاضر به رعایت ادعاهای خود در خصوص دموکراسی و حقوق بشر نیست.

سرنوشت مخالفین سیاسی جمهوری آذربایجان درنقاط مختلف دنیا نشان می دهد که تحت عنوان پناهنده، تبعیدی و... با مشکلاتی مواجه هستند

سرگذشت دو تن از فعالان گروه آمون - روشن جواداف و ماهر جواداف - را که نه در ادعا بلکه در عمل به آزادی مناطق اشغالی کشورشان فکر می کردند و در این مسیر به نقش نیروهای مردمی اعتقاد خاصی داشتند نشان می دهد که چه فشارهایی ازسوی دولت آاذربایجان تحمل کرده اند.

روشن جواد اف در اکتبر 1951 در رایون گوچای جمهوری آذربایجان متولد شد.در سال 1973 از دانشگاه علوم پزشکی این کشور فارغ التحصیل شد.از سال 1973 الی 1976 در بیمارستان وزارت کشور آذربایجان به عنوان یک پزشک کار می کرد.وی در سال 1976 وارد آکادمی نظامی "روستوف" و در سال 1980 فارغ التحصیل شد

تصویر
«روشن جواداف» در زمان جنگ قره باغ، فرماندهی رزمندگان داوطلب قره‏باغ (آمونلار) را بر عهده گرفت و اعتقاد داشت که در صورت همراهی حاکمیت کشورش با گروه تحت فرماندهی خود قادر به باز پس گیری قره باغ می باشد، لیکن حاکمیت جمهوری آذربایجان بنا به دلایلی از جمله ارتباط این گروه با ایران حاضر به تداوم فعالیت آنها نبود.

روشن جواداف که فرماندهی صدها رزمنده داوطلب برای آزادی قره‏باغ را برعهده داشت، معتقد بود که در صورت آتش‏بس، قره‏باغ برای همیشه از کشور جدا خواهد شد.

اما حیدر‏علی‏اف برای تثبیت حاکمیت خود، به آتش‏بس نیاز مبرم داشت. این موضوع سبب اختلاف شدید بین حاکمیت و گروه آمون به رهبری جواد اف شد. لذا رئیس جمهور ی آذربایجان در سال 1995 دستور داد ارتش این کشور به جای حمله به دشمنان ارمنی به مقر رزمندگان داوطلب در باکو حمله کند. روشن‏جواداف در این درگیری زخمی شد، اما از انتقال وی به بیمارستان خودداری بعمل آمد تا در نهایت فردی که دوست داشت در جبهه جنگ به شهادت برسد و یا سرزمین اشغالی کشورش را آزاد نماید در باکو کشته شد.

روشن جواداف می گفت:بعد از ادای سوگند توسط رئیس جمهور جدید (حیدر علی اف)، ایشان خواستار اولین دیدار رسمی با بنده شد . من می دانستم که از من در مورد طرحی برای آزادی قره باغ سئوال خواهد کرد به همین دلیل طرح جنگ و عملیات را در پوشه ای گذاشته و به دیدار با رئیس جمهور رفتم .

اما رئیس جمهور به پوشه ای که روی میزش قرار داشت اشاره کرده و گفت :« از همکاری شما با ایران مطلع هستم .- این پوشه از اسرائیل به ترکیه و از آنجا به جمهوری آذربایجان انتقال داده شده بود- از این به بعد تمامی روابط خود با ایران را باید متوقف کنید .ما به کمک ایران نیازی نداریم .من اگر بدانم که قره باغ را می توان با کمک ایران پس بگیرم، آن را به ارمنستان تقدیم می کنم . قره باغ یک مشکل اساسی نیست و در مدت زمان کوتاهی خود به خود حل خواهد شد. جنگ ما با ایران است، ما باید خود را آماده ی جنگ با ایران بکنیم. دشمن اصلی ما ارمنستان نیست بلکه فارس ها می باشند

تصویر

تصویر
»

حیدر علی اف

«ماهرجواداف» برادر روشن جواداف، در آن زمان دادستان بخش «خطایی » باکو بود و همزمان در گروه آمون نیز عضویت داشت. او پس از کشته شدن برادرش به غرب گریخت و پرده از اسرار پشت پرده دولت باکو برداشت. ماهر جواداف هم اکنون در اتریش زندگی می‏کند.

ماهر جواداف، اخیرا پس از انتشار پیام آیت الله عاملی امام جمعه اردبیل در مراسم نکوداشت مرحوم حاج علی اکرام علی اف که در بردارنده ناگفته هایی از جنگ قره باغ بود. ضمن تائید اظهارات امام جمعه اردبیل پیرامون کمک های نظامی ایران به آذربایجان در جنگ قره باغ، اظهار داشته بود: « به نظر من دولتمردان سابق جمهوری آذربایجان، برای تقدیم قره باغ به ارمنستان تلاش می کردند»

اکنون علیرغم گذشت بیش از 15 سال از انحلال گروه آمون، هنوز از سرنوشت صدها رزمنده داوطلب (آمونلار) که پس از کشته شدن روشن‏ جواداف، دستگیر و زندانی شدند، اخباری دردست نیست، دستیاران «روشن‏ جواداف» ناپدید شده ‏اند و گویی هرگز وجود نداشته‏ اند.

کارشناسان معتقدند دولت جمهوری آذربایجان در صورت استفاده از پتانسیل گروه آمون و نیز سایر گروه های مردمی می توانست از اشغال بیست درصد خاک خود خودداری نماید
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط typhoon »

سلام
خداوکیلی این کجاش اعلان جنگ بود؟من آماده ام شرط ببندم در صورت درگیری با آذربایجان فقط آتش توپخانه برای از بین بردن اونها کافی است.ببینم کل ارتش آذربایجان حریف لشگر های ۲۱ و ۶۴ می شود؟تازه گروه ۱۱ مراغه و سپاه و پایگاه دوم تبریز هم بی خیال!!!
Old soldiers never die.They just fade away
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۸, ۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط ASHKAN95 »

سلام
تیتر یه جوری بود فکر کردم الان ...
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط HORLIKAN »

((جنگ ما با ایران است، ما باید خود را آماده ی جنگ با ایران بکنیم. دشمن اصلی ما ارمنستان نیست بلکه فارس ها می باشند))

اينجاش اعلان جنگ بود
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 21
تاریخ عضویت: دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۲:۲۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط Just-think »

این جور تیتر‌ها به شعور خواننده توهین می‌کنه البته به نظر من
Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۶, ۲:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط ramin-am »

واقعا تیتر خیلی بد بود
راستش اعلام جنگ هم حساب نمیشه
چون تو ایران خودمون روزی هزار بار میگیم دشمن اصلی ما آمریکا هستش اسرایل هستش و .....
پس ما هم دارین فرت فرت اعلام جنگ میکنیم
به رویاهایت بی اندیش ..........
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط Solver »

جنگ = شکست

نمیدونم چرا برخی مردم جهان اینقدر میل به شکست خوردن دارند! قدرتمندترین کشورها هم تنها دست آوردشان از جنگ شکست است.

جنگ موجب رشد فرهنگی، علمی یا حتی سیاسی یک کشور نخواهد شد. حتی اینکه بگوییم جنگ رشد اقتصادی دارد هم غلط است چون آن درآمد زایی هم برای دسته خاصی از مردم است نه یک رشد اقتصادی برای کل یک کشور. حالا چرا مردم چنین چیزی را اینقدر طلب میکنند نمیدونم.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۸۸, ۲:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط HITMAN_KU »

لعنت به این علیف که با اون همه ادعا به وطن پرستی مثل روشن جوادف رحم نکرد.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 246
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۹ فروردین ۱۳۸۸, ۹:۱۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 780 بار
سپاس‌های دریافتی: 791 بار
تماس:

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط arashtabaie »

MiimA نوشته شده:جنگ موجب رشد فرهنگی، علمی یا حتی سیاسی یک کشور نخواهد شد. حتی اینکه بگوییم جنگ رشد اقتصادی دارد هم غلط است چون آن درآمد زایی هم برای دسته خاصی از مردم است نه یک رشد اقتصادی برای کل یک کشور. حالا چرا مردم چنین چیزی را اینقدر طلب میکنند نمیدونم.


اصلا دوست ندارم از عرایضم برداشت حمایت از جنگ و توسل به قوای نظامی شود، ولی ذکر این نکته ضروری است که جنگ بزرگترین عامل جهش تکنولوژیک و در صورت پیروزی در آن، یک وزنه ی بزرگ در چانه زنی های سیاسی خواهد بود.
در مورد آذربایجان هم به نظر بنده برخی کژ سلیقگی ها و اعمال فشارهایی که توسط مسئولان انجام میشود، مانند جلوگیری از احقاق حقوق قومیت ها، که در قانون اساسی هم بر آن تاکید شده، باعث شده که خرده حکومت ها - کشورهای کوچک و دارای اصالت وابسته ای که به همین دلیل به جای واژه ی کشور علاقه دارم به عنوان خرده حکومت از آنها یاد کنم - به خود اجازه ی گستاخی در مورد محدوده ی سرزمینی ایران بدهند. خیلی خیلی متاسفم که به چشم خود دیده ام که طرفدارانی در میان هموطنانمان دارند...
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۵:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط GHAZALAK88 »

چرا سعی میکنیم برای ایران دشمن تراشی کنیم در حالی که ایران وکلا جمهوری اسلامی یکی از صلح جو ترین حکومتهای دنیاست
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط mm1990 »

جمهوری آذربایجان جرات چنین گستاخی ها را نخواهد داشت فقط این کشور جیره خوار اسرائیل شده و از اون لحاظ میتواند علیه ایرا ن به اقداماتی بپردازد در ضمن جمهری آذربایجان جزئی از خاک ایران است (( استان آذربایجان شمالی))
Fast Poster
Fast Poster
پست: 247
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۵:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

Re: اعلام جنگ علني جمهوري آذربايجان به ايران

پست توسط soheil_riazi »

deldoosti نوشته شده:چرا سعی میکنیم برای ایران دشمن تراشی کنیم در حالی که ایران وکلا جمهوری اسلامی یکی از صلح جو ترین حکومتهای دنیاست


کلن ماخیلی صلحجو هستیم و روابط بسیار خوب ما با کشورهایی که زنبیلدارند زبانزد خاص و عام است.
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”