از گرز قاتل چینی چه می دانید؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

از گرز قاتل چینی چه می دانید؟

پست توسط typhoon »

روزنامه واشنگتن تایمز نوشت، ارتش چین درحال تولید سلاح هایی با پالس الکترو مغناطیسی است تا در نبردهای احتمالی آینده برسر تایوان، از آن برضد ناوهای هواپیمابر آمریکا استفاده کند.
به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن تایمز ، گزارش مرکز ملی اطلاعات زمینی درمورد اثرات مهلک سلاح هایی که از پالس های الکترومغناطیس و امواج مایکروویو قوی استفاده می کنند، افشا کرد که این سلاح ها بخشی از زرادخانه چین موسوم به گرز قاتل است، سلاح هایی که به چین که ازلحاظ فن آوری عقب تر است اجازه می دهد ارتش آمریکا را شکست دهد.

سلاح های الکترومغناطیسی پالس هایی مشابه اشعه گامای حاصل از انفجار هسته ای تولید می کنند که تمام تجهیزات الکترونیکی مانند رایانه ها و اتومبیل ها را در سطح وسیعی از کار می اندازد.

این پدیده در سال 1962 پس از آزمایش هسته ای در بالای سطح زمین در اقیانوس آرام کشف شد.

این انفجار دستگاه های الکترونیکی هاوایی را از کار انداخت. در این گزارش که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده است، درباره جزئیات سلاح های الکترو مغناطیسی چین و برنامه های این کشور برای استفاده از این سلاح ها توضیح داده شده است.

پیش از این در گزارش های سالانه وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، در مورد ارتش چین تنها به این سلاح ها اشاره ای گذرا شده بود. براساس این گزارش که در سال 2005 تهیه شده و مهر محرمانه خورده بود، ارتش چین قرار بود کلاهک های الکترومغناطیسی با قدرت انفجاری پایین تولید کند.

البته معلوم نیست که چین دقیقا چنین کاری انجام داده باشد. این گزارش می افزاید، علاوه بر سلاح های الکترومغناطیسی، هرگونه کلاهک هسته ای استراتژیک کم شدت هم می تواند اثرات مشابهی داشته باشد. در ادامه گزارش آمده است سلاح های الکترونیکی چین بخشی از برنامه ای موسوم به برگ برنده یا گرز قاتل است که برمبنای فن‌اوری های جدید به طور کاملا محرمانه تولید می شوند.

این گزارش می افزاید، چین سلاح های الکترومغناطیسی خود را بر روی موش، موش صحرایی، خرگوش، سگ و میمون آزمایش کرده است و مشاهده شده است که این سلاح بر روی چشم، مغز، مغز استخوان و سایر اعضای بدن این حیوانات ضایعاتی ایجاد کرده است.

این آزمایش ها نشان می دهد که چین به دنبال یافتن اثر احتمالی سلاح های الکترومغناطیسی و اشعه مایکروویو قوی بر روی انسان هایی است که در معرض تشعشع قرار می گیرند.

این گزارش همچنین می افزاید شاید هم این آزمایش ها بخشی از تحقیقاتی باشد که برای یافتن راه های جدید شکنجه زندانیان انجام می شود شاید هم این آزمایش ها به منظور تصمیم گیری در مورد ایمنی یا استانداردهای محافظتی نیروهای ارتش و سلاح ها صورت می گیرد. توانایی چین در بکارگیری سلاح های الکترومغناطیسی در ارتفاع بالا می تواند دو کاربرد داشته باشد.

یا به عنوان اقدامی غیرمنتظره پس از حمله چین به تایوان و حرکت ناوهای هواپیمابر امریکا به سمت نقاط حساس به کار گرفته شود و یا برای فریب امریکا استفاده شود تا از دفاع از تایوان منصرف شود.
Old soldiers never die.They just fade away
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: از گرز قاتل چینی چه می دانید؟

پست توسط cheka »

هیولای الکترومغناطیسی شرق

Strategy page - گزارش اخیر مرکز اطلاعات زمینی دولت آمریکا نشان میدهد که چین تسلیحات مفیدی برای از کار انداختن تجهیزات الکترونیکی ناوها و هواپیماهای آمریکایی توسعه داده است . این تسلیحات به وسیله ی دستگاههای تولید کننده ی امواج مایکروویو پر قدرت که چیزی مانند امواج الکترومغناطیسی (EMP) انفجارهای اتمی که به تجهیزات میکروالکترونیک آسیب میرساند یا آنها را از بین میبرد ، ساخته شده اند . چندین راه برای انجام این کار وجود دارد که بعضی از آنها واقعی هستند !

یکی از متداول ترین راههای تولید امواج مایکروویو ، رادارهای Active Electronically Scanned Array یا AESA هستند که بتدریج به یکی از المان های استاندارد جنگنده های مدرن امروزی تبدیل شده اند . رادارهای AESA در عین برابری قیمت با رادارهای مکانیکی ، ضریب اطمینان پذیری بالاتری دارند و تنظیم و نگهداری از آنها آسانتر و کم هزینه تر است . چینی ها در سالهای گذشته سرمایه و تلاش زیادی برای تولید این رادارها کرده اند .

رادارهای AESA از هزاران رادار کوچک تشکیل شده که هر کدام میتوانند روی یک هدف متمرکز شوند . اگرچه رادارهای AESA کارایی جنگنده ها را افزایش میدهند اما تکنولوژی این رادارها کاردبردهای جالب دیگری نیز دارد که بهمین دلیل آنرا در میان قدرتهای نظامی جهان جذاب کرده است . اخیرا ایالات متحده روی برخی از جنگنده های خود تسلیحات الکترونیکی اشعه ای نصب کرده که از امواج مایکروویو پرقدرت که در تکنولوژی AESA پیدا میشود ، استفاده میکند .

رادار AESA میتواند امواج الکترومغناطیسی که برای کشف اهداف تولید میکند را روی یک هدف با فاصله متمرکز کند که این کار باعث صدمه دیدن به تجهیزات الکترونیکی هدف میشود ، یعنی درست همانند سلاحهای الکترومغناطیسی (EMP) ! البته نیروی هوایی امریکا به دلایل مشخص در مورد برد این رادار کشنده (که انواع آن روی F-22 و F-35 نصب شده است) چیزی نمیگوید ، اما آنچه مشخص است اینست که برد تاثیرگذاری این سلاح یک فاکتور الاستیک میباشد. بستگی به میزانی که هدف برای مقابله با امواج الکترومغناطیسی مقاوم شده باشد ، انرژی الکتریکی بیشتری لازم است ، علاوه بر این ، رادارهای AESA مختلف دارای توان خروجی متفاوتی هستند .

تصویر

راه دیگر ، استفاده از بمب الکترومغناطیسی افسانه ای است . از این سلاح تاکنون حرفهای زیادی زده شده اما تاکنون استفاده ی رسمی از آن ثبت نشده است . در 1990 و با فروپاشی شوروی و باز شدن درهای روسیه بر جهان ، اطلاعات در مورد پروژه های عظیم شوروی برای ساخت تولید کننده های امواج الکترومغناطیسی کوتاه برد به جهان درز کرد . طبق آزمایشات ، تمام تجهیزات الکترونیکی از جمله کامپیوترها و میکروپروسسورها در برد این تسلیحات از بین میروند که این یک توانایی مخرب واقعی است . البته اگرچه میکروپروسسور های نظامی معمولا برای مقابله با امواج الکترومغناطیسی محافظت شده اند اما مسلما قسمتی از این تجهیزات در جریان یک حمله ی الکترومغناطیسی از بین خواهند رفت .

حدود یک دهه پیش ، یک محقق انگلیسی اعلام کرد که توانسته یکی از دستگاههای تولید امواج الکترومغناطیسی را در یک گلوله ی توپ 155 میلیمتری تعبیه کند و عملا گلوله های توپخانه ای EMP بسازد . این گلوله ها که دارای هزینه ی تولید کمی هستند میتوانند برای از کار انداختن تجهیزات الکترونیکی مناطق نظامی و غیر نظامی استفاده شوند . حال ، طبق گزارشات ، چین کشور بعدی خواهد بود که به این تکنولوژی مخرب دست پیدا خواهد کرد .

[External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”