توان دریایی حزب الله

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

توان دریایی حزب الله

پست توسط HASAN BARATY »

يکي از افسران بازنشسته لبناني با تشريح عناصر قدرت مقاومت لبنان در درياي مديترانه اظهار داشت: حزب الله همانطور که در نبرد زميني توانمندي خود را به اثبات رساند، کاملا براي جنگ دريايي با رژيم اسرائيل آمادگي دارد.
به گزارش مهر به نقل از پايگاه خبري النشره لبنان، زماني که”سيد حسن نصرالله” در اظهارات مهم خود معادله نفت رژيم اسرائيل در برابر نفت لبنان را تشريح کرد، مردم لبنان به طور مستقيم و غير مستقيم مي‌گفتند: حزب الله به عناصر قدرتي درست يافته که مي‌تواند در دريا نيز با دشمن رويارويي تمام عيار داشته باشد. البته پيش از اين نيز توانمندي دريايي مقاومت لبنان در مواردي نمايان شده بود. لبنانيها در 14 جولاي 2006 غرق شدن ناو جنگي”ساعر” اسرائيل زماني که اين ناو در فاصله 30 کيلومتري سواحل لبنان قرار داشت را در پي برخورد موشکهاي مقاومت به آن ديده بودند.امروز پس از گذشت 5 سال از آن تجربه موفق دريايي، کارشناسان نظامي نزديک به حزب الله معتقدند مقاومت لبنان قويتر شده و خود را براي رويارويي دريايي همچون جبهه زميني کاملا آماده کرده است.
يگان ويژه غواصي و موشک هاي زمين به دريا
“امين حطيط” از افسران بازنشسته لبناني نزديک به حزب الله در اين باره مي‌گويد: به نظر مي‌رسد حزب الله به موشکهاي زمين به دريا با برد 50 کيلومتر مجهز است، همچنين آنان يگان ويژه متشکل از غواصان زبده را تشکيل داده که مي‌توانند زير آب به طور مخفيانه حرکت کرده و با حمل مواد منفجره خودشان را به اهداف موردنظر برسانند تا پس از آن اين اهداف منفجر شوند.وي افزود: اين يگان غواصي از يگانهاي ويژه دريايي محسوب مي‌شود که عملکرد آنها تاثير بسزايي براي تحقق پيروزي در جنگ دارد. اين کارشناس نظامي لبناني با اشاره به اظهارات اخير نصرالله اظهار داشت: حزب الله به صراحت تاکيد کرد در صورتي که لبنانيها از سوي اسرائيل براي فعاليت روي ميادين نفتي و گازي مشترک منع شوند، مقاومت نيز سکوهاي اسرائيلي را به عنوان پاسخ به اين اقدام هدف قرار مي‌دهد که در اينجا نقش آفريني موشکها و يگان ويژه غواصي ديده شده است. حطيط البته احتمال رويارويي نظامي ميان اسرائيل و حزب الله را در پرونده اختلافات نفتي رد کرد و گفت: اسرائيل نمي‌تواند وارد يک جنگ از پيش شکست خورده شود و تجربه جنگ 33 روزه در سال 2006 براي آنها کافي است. همچنين اظهارات اخير نصرالله پاسخ هرگونه تجاوز اسرائيل به منابع لبناني را با معادله نفت در برابر نفت مشخص کرد. اين نظامي بازنشسته لبناني در ادامه تعلل و کوتاهي در پيگيري حقوق لبنان در مناطق مشترک دريايي را يک جنايت ملي دانست.سيد حسن نصرالله” دبيرکل حزب الله لبنان چهارشنبه گذشته در اظهاراتي مهم به مناسبت سالگرد جنگ 33 روزه که با پيروزي مقاومت و شکست خفت بار رژيم صهيونيستي همراه شد، به اين رژيم درباره تجاوز به آبهاي منطقه‌اي لبنان و ربودن منابع نفتي و گازي اين کشور هشدار داد.
تصویرتصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”