اصابت صددرصدی موشک شلمچه به هدف

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

اصابت صددرصدی موشک شلمچه به هدف

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]امیر اسماعیلی با بیان اینکه آزمایش این موشک در یکی از میادین تیر موفقیت آمیز بوده است، گفت: در این آزمایش موشک شلمچه صددرصد به هدف اصابت کرد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از واحد مرکزی خبر، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) گفت: مفتخریم که در تولید موشک با ارتفاع متوسط هیچگونه وابستگی به غیر از صنایع توانمند داخلی نداریم.
امیر اسماعیلی در مراسم تحویل انبوه موشک های زمین به هوای شلمچه به این قرارگاه با اشاره به روز پدافند هوایی افزود: دهم شهریور به دستور فرمانده کل قوا به این روز نامگذاری شده است.
وی علت این نامگذاری را نیاز به مدیریت تخصصی در زمینه هوا و فضا دانست و گفت: برای اینکه این مدیریت تخصصی ایجاد شود و بتوانیم دفاع منسجمی داشته باشیم قرارگاه پدافند هوایی باید به تفویض اختیار به سایر یگان های پدافند هوایی نیروهای مسلح و نیز بدست آوردن سیستم ها و سامانه های دفاع هوایی در ابعاد مختلف دفاع توجه می کرد.
امیر اسماعیلی با بیان اینکه قرارگاه پدافند هوایی به یک پدافند حرفه ای فکر می کند، افزود: برای تحقق این مسئله استفاده از ظرفیت دانش بومی کشور که بیشتر آن در وزارت دفاع و صنایع توانمند داخلی وجود دارد، امری ضروری است.
وی با بیان اینکه با همفکری با مراکز علمی و دانشگاهی کشور به این توانمندی نائل شدیم گفت: آنچه امروز شاهد هستیم ورود سامانه ارتفاع متوسط کاملا بومی به شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور است و مهمترین بخش این سامانه موشک آن است که از پیشرفته ترین فناوری روز جهان برخوردارست.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء افزود: موشک این سامانه به صورت کاملا بومی و به دست توانمند صنایع دفاعی کشور طراحی، ساخت و تحویل قرارگاه پدافند هوایی شده است.
امیر اسماعیلی با بیان اینکه آزمایش این موشک در یکی از میادین تیر موفقیت آمیز بوده است، گفت: در این آزمایش موشک شلمچه صددرصد به هدف اصابت کرد.
وی با اشاره به اینکه در ساخت موشک هایی با ارتفاع بالا نیز کارهای شایسته ای انجام شده است، افزود: در ارتفاع بالا با همکاری وزارت دفاع و صنایع توانمند داخلی، طراحی مفهومی سامانه ای پیشرفته تر از سامانه های موشکی برد بلند روز جهان انجام شده که امیدواریم به زودی به چرخه یکپارچه پدافند هوایی کشور وارد شود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء تاکید کرد: این تضمین را به ملت جمهوری اسلامی ایران می دهیم که باتوجه به همت، غیرت و توانمندی دانش بومی کشور، امنیتی پایدار برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوریم.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: اصابت صددرصدی موشک شلمچه به هدف

پست توسط میهن پرست »

در ارتفاع بالا با همکاری وزارت دفاع و صنایع توانمند داخلی، طراحی مفهومی سامانه ای پیشرفته تر از سامانه های موشکی برد بلند روز جهان انجام شده که امیدواریم به زودی به چرخه یکپارچه پدافند هوایی کشور وارد شود.


اين به زودي رو يكي براي ما تفسير كنه بي برو برگرد ميره بهشت. اما دوستان تصاوير كه همون موشك شاهين يا هاگ بود. هر چند مانور موشك زيبا بود و به نظر موتورش قدرتمند تر ميومد ولي بهتر نبود ميشد شاهين 2.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۶, ۲:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

Re: اصابت صددرصدی موشک شلمچه به هدف

پست توسط ramin-am »

نه ما عادت کردیم از عدد برای هیچ کاری دیگه استفاده نکنیم
بغیر از پروژه شهاب دیگه سری زنی رو کنار گذاشتیم یه پیچم براش عوض کنیم اسم جدید میذاریم روش
راستش منم موندم اینا این همه کد و اسم تحویل میدن خودشون تو بخش سازمانیشون با این اسما گیج نمیشن اونجا هم قرارا باشه هر روز برای یه ارتقا یه کد جدید بزنن همه چیز به هم میریزه
این به زودی هم من رو یاد اخبار ترکیه انداخت هی میگفتن به زودی فلان خبر من که نمیدونم اینا وقتی وارد خدمت میشن چرا خبر نمیدن ؟
به رویاهایت بی اندیش ..........
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: اصابت صددرصدی موشک شلمچه به هدف

پست توسط saeedjiji »

این موفقیت رو هم تبریک میگم

برای سامانه جدید هم زیاد منتظر نمونید ، شاید 22 بهمن ، شاید هم دیرتر

دیگه باید معنای به زودی دستتون اومده باشه دیگه :grin:
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”