ارتش سایبری 250 هزار نفری ایران چه در سر دارد؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ارتش سایبری 250 هزار نفری ایران چه در سر دارد؟

پست توسط hani1459 »

به گزارش مشرق،
روزنامه فرانسوی تریبون، با بررسی شرایط اینترنت در ایران نوشت: دولت ایران در صدد است برای مقابله با تهدیدات و نفوذ غرب، که آن را مضر می‌داند، با استفاده از پلیس سایبری، کنترل فضای اینترنت را به دست آورد و هدف نهایی آن، ایجاد یک شبکه "اینترنت ملی" است.
[JUSTIFY DIR=RTL]
مقامات ایران آن را «جنگ نرم» می‌نامند. یعنی توانایی دشمن در تبلیغ افکاری که می‌تواند کشور را بی‌ثبات کند.

[/JUSTIFY DIR]
[RIGHT DIR=RTL]
تصویر روبرو، مربوط به هک شدن سایت توییتر توسط ارتش سایبری ایران می باشد.

[/RIGHT DIR]
[JUSTIFY DIR=RTL]ایران، طلایه‌دار اینترنت در خاورمیانه

[/JUSTIFY DIR]
[JUSTIFY DIR=RTL]
این روزنامه معتبر فرانسوی نوشت: بدیهی است که نفوذ از خارج خطرناک است؛ اما کشوری که در زمان خود در خط مقدم اینترنت بود، چه باید انجام دهد؟ ایران، "طلایه‌دار اینترنت در خاورمیانه" است. یکی از کشورهایی که در آن اینترنت بیشترین پیشرفت را از سال 2000 میلادی تاکنون داشته است. در نخستین سال‌ها مقامات ایران نظر بسیار خوبی را در مورد گسترش استفاده از اینترنت داشتند و بهترین ابزار برای انتشار افکار اسلامی می‌دانستند.
[/JUSTIFY DIR][JUSTIFY DIR=RTL]
کاربران اینترنت از 1 میلیون نفر در اوایل قرن به 23 میلیون نفر در هشت سال بعد رسید. امروز کاربران اینترنت در ایران، کمی بیشتر از 28 میلیون نفر هستند.
[/JUSTIFY DIR][JUSTIFY DIR=RTL]
گسترش اینترنت بدون کنترل انجام نشد و دولت نظارت بسیار دقیقی بر شبکه اینترنت دارد. سیستم‌های فیلترینگ و نظارت در این کشور بر وبسایت های پورن و غیر اخلاقی و وبسایت های مشهوری که به انتشار عقاید خاصی می پردازند رایج است و دولت قصد ندارد در این حد متوقف شود. اکنون روی «اینترنت ملی» کار می‌کند، ضمن این‌که برای خطرات چندوجهی مشاهده شده در اینترنت جهانی پاسخی تنظیم نموده است.
[/JUSTIFY DIR]
[JUSTIFY DIR=RTL]ارتش سایبری 250 هزار نفری در ایران[/JUSTIFY DIR]
[JUSTIFY DIR=RTL]
روزنامه تریبون در ادامه در خصوص توانمندی های ارتش سایبری ایران افزود: پاسداران انقلاب، بازوی نظارت بر فضای اینترنت هستند. این بخش به ویژه قدرتمند نیروهای مسلح ایران در سال 2009 میلادی کنترل مؤسسه ملی مسئول شبکه‌ها را به دست آورد و از آن زمان تاکنون، این حرکت ادامه دارد. [url=<a]<a[/url][url=<a]سپاه[/url]پاسداران یک پلیس سایبری ایجاد کرد که به‌طور خاص مسئول نظارت بر اینترنت و کاربرانش است.
[/JUSTIFY DIR]
[JUSTIFY DIR=RTL]
مبارزه با فساد‌های اینترنت به این‌جا متوقف نمی‌شود. پلیس سایبری خود را تبدیل به ارتش سایبری می‌کند که سربازانش در پشت صفحه نمایش آموزش می‌بینند تا در گل‌ولای زمین نظامی!
[/JUSTIFY DIR]
[JUSTIFY DIR=RTL]
آن‌ها آخرین شیوه‌های هکرهای رایانه‌ای را آموزش می‌بینند، ازجمله، عبور از موانع برای دسترسی به داده‌های محافظت شده، جابه‌جایی ضمن محو نمودن رد خود، راه‌اندازی حملات علیه سرورها و ...
[/JUSTIFY DIR]
[JUSTIFY DIR=RTL]
این ارتش بزرگ بیشتر از 000/250 سرباز دارد و تاکنون در حملاتی علیه چندین سایت اینترنتی غربی فعال بوده است. اینترنت ملی آخرین گام در این جنگ سایبری است: ایران شبکه خود را می‌خواهد.

[/JUSTIFY DIR]
[CENTER DIR=RTL]
تصویر
[/CENTER DIR]
 این تصویر نیز مربوط به هک شدن سایت Baidu، بزرگترین موتورجستجوی چینی است که توسط ارتش سایبری ایران انجام شده است. [JUSTIFY DIR=RTL]

[/JUSTIFY DIR]
[JUSTIFY DIR=RTL]
در سال 2008 میلادی حدود 750 میلیون یورو برای تقویت زیرساخت‌های فنی که امکان ساخت یک شبکه داخلی را فراهم کند، هزینه شد. گفتمان رسمی وزارت اطلاعات: اینترنت ملی امکان حفاظت جامعه ایران را از تأثیرات مضر فرهنگی فراهم می‌کند. البته تأثیرات ناشی از جهان خارج به ویژه غرب که از نظر افراد مذهبی این کشور، بسیار منحط است.
[/JUSTIFY DIR]

تریبون در پایان افزود: بدین‌ترتیب، مقامات ایران به منظور «حفاظت» بهتر از شهروندانشان، در تلاش برای قطع ارتباط ناسالم از طریق شبکه جهانی، با ایجاد یک خط ماژینوی مجازی هستند تا ارزش ها و عقاید خود را بهتر حفظ کنند و شهروندان خود را از تهدیدات اخلاقی جهان پناه دهند. این به مفهوم دفاع از میراث فرهنگی است.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 598
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶, ۱۲:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

Re: ارتش سایبری 250 هزار نفری ایران چه در سر دارد؟

پست توسط nima-rad »

نفوذ هکرهای ایرانی به موساد، سیا و MI6

یک شرکت الکترونیکی که در امر تولید مرورگرهای وب فعالیت دارد با ارائه گزارشی از نفوذ هکرها به سایت های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس خبر داده و مدعی شد که احتمالا این هکرها ایرانی بوده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه هاآرتض، "موزیلا" در گراش خود می نویسد : این هکرها با دست کاری تائیدیه های امنیتی از یاهو، گوگل، تویییتر و فیسبوک نیز اطلاعاتی را به سرقت برده اند.

به گزارش موزیلا، این هکرها که به احتمال زیاد ایرانی بوده اند تائیدیه های امنیتی را از وب سایت های موساد، سیا، و پورتال اینترنتی اسرائیل برداشت کرده اند.

در این گزارش همچنین عنوان شده که هکرها به سایت MI6 نیز نفوذ کرده و در مجموع 531 تائیدیه به سرقت رفته است. تائیدیه های امنیتی به مرورگرها این اجازه را می دهند تا بصورت ایمن با سرورها ارتباط برقرار کنند.

هاآرتض این گزارش را به نقل از شرکت موزیلا روایت کرده اما در آن هیچ اشاره ای به دلایل طرح این ادعا که ایران در پس نفوذ هکرها به سایت های جاسوی انگلیس، رژیم صهیونیستی و آمریکا بوده نکرده است.

تصویر تصویر تصویر
 [External Link Removed for Guests] 
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 86
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۰۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 236 بار
سپاس‌های دریافتی: 301 بار

Re: ارتش سایبری 250 هزار نفری ایران چه در سر دارد؟

پست توسط MAHDI 42 »

خود ارتش نظامی ما 300 هزار نفره حالا چطور ارتش سایبری 200000نفره؟ :-O :-O :-O
جای تعجبه :shock: والبته خوشحالی
غصه ی دیروز را نخور ،   را غنیمت بشمار ، نگران فردا نباش. 


پیامبر اکرم (ص)
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”