ورود به چرخه تستر جنگ الکترونیک طي ماه آينده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ورود به چرخه تستر جنگ الکترونیک طي ماه آينده

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) از وارد چرخه شدن تستر جنگ الکترونیک و سامانه مسیریاب الکترونیک در یک ماه آینده خبر داد و گفت: همچنین سامانه کیهانی در برد متوسط و بالا با دانش بومی کشور و همکاری صنایع داخلی در ایران ساخته شده است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]  به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، امیر فرزاد اسماعیلی در حاشیه بازدید از قرارگاه پدافند هوایی شمال شرق کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پدافند از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و
درپی
اندیشیدن تدابیر لازم توسط سردمداران نظام، اولویت کاری در بحث خودکفایی در سیستم بوده است.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون تمام ابزارها و تسلیحات به کارگیری شده در پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ساخت متخصصان بومی و انقلابی است ابراز خرسندی کرد: تمام وسایل و سیستم‌های قبل از انقلاب عوض شده و توانمندی‌های آنها تغییر پیدا کرده است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) تعیین کننده فعالیت‌های این یگان رزمی را مانند سایر یگان‌های نیروهای مسلح با فرمانده کل قوا دانست و متذکر شد: کار دولت کشوری و کار پدافند نظامی و دفاعی بوده و در همه ایام همانند تمامی نیروها به دفاع از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی می پردازد.
وی داشتن یک دفاع یکپارچه و استفاده از
تسهیلات
و ابزارهای داخل را از مهم‌ترین مشخصه‌های پدافند هوایی کشور دانست و اعلام کرد: در همین راستا این یکپارچگی در تمام نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و بسیج و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌ها در تخصصی فرودگاه های کشور به چشم می‌خورد.
اسماعیلی به وظایف مهم قرارگاه‌های پدافند هوایی در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و بیان داشت: کشف، شناسایی، رهگیری و در نهایت انهدام هرگونه شی پرنده در فضا که دشمن شناخته شود از جمله این اقدامات است.
وی توضیح داد: ابزارهایی مانند هواپیماهای نیروی هوایی ارتش، سامانه‌های هوایی ارتش و سپاه و
حساسه‌های
رادارهای دوربرد استقرار ثابت و متحرک نیز در طول عملیات‌های مختلف این قرارگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فرمانده
قرارگاه
پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) سامانه هوایی الکترونیکی را یکی از ابزارهای پیشرفته در این رابطه برشمرد و ابراز داشت: همچنین برای انجام مأموریت‌های مختلف از
حساسه
دیدبانی بصری سپاه، ارتش و بسیج استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) در حقیقت به دفاع در تمام لایه‌ها فکر می‌کند، یادآور شد: هم‌اکنون در بحث کشف و شناسایی از سامانه‌های بسیار قوی در ایران استفاده می‌شود.
اسماعیلی استفاده از سامانه کم‌نظیر اطلاعات الکترونیکی در این مرکز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با استفاده از امکانات فوق پیشرفته بدون اینکه دیده شویم می‌توانیم دشمن را شناسایی و رصد کنیم.
وی از وارد چرخه شدن
تستر
جنگ الکترونیک و سامانه مسیریاب الکترونیک در یک ماه آینده خبر داد و افزود: همچنین سامانه کیهانی در برد متوسط و بالا با دانش بومی کشور و همکاری صنایع داخلی در ایران ساخته شده است.

 
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”