کره شمالی با روسیه رزمایش دفاعی برگزار می کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

کره شمالی با روسیه رزمایش دفاعی برگزار می کند

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]رسانه های ژاپنی امروز سه شنبه اعلام کردند کره شمالی و روسیه تا پیش از پایان سال کنونی میلادی به منظور ایجاد تعادل میان تاثیر آمریکا، کره جنوبی و ژاپن بر شبه جزیره کره، اولین رزمایش مشترک دفاعی خود را برگزار خواهند کرد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، روزنامه آساهی ژاپن به نقل از مقامات مطلع در کره شمالی اعلام کرد در پی توافقنامه ماه گذشته بین کیم جونگ ایل رهبر کره شمالی و دمیتری مدودف رئیس جمهور روسیه، نیروهای دریایی و هوایی دو کشور در عملیات مشترک نجات در دریا شرکت خواهند کرد.

کیم در دیدار ماه گذشته خود با مدودف در سیبری همچنین وعده داد در صورت از سرگیری مذاکرات شش جانبه، متوقف کردن آزمایش و تولید تسلیحات هسته ای را بررسی کند.

کره شمالی عموما در رزمایشهای نظامی مشترک شرکت نمی کند؛ اما مسکو برای چندین دهه متحد اصلی پیونگ یانگ بوده و پیش از فروپاشی اتحادیه شوروی سابق از کره شمالی حمایت مالی و تسلیحاتی می کرده است. احتمال استفاده از تسلیحات آمریکایی در این رزمایش اندک است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از توکیو، ژاپن و کره جنوبی قصد دارند این رزمایش را با دقت زیر نظر بگیرند. سال گذشته نیز آمریکا و کره جنوبی رزمایش مشترک برگزار کردند و ژاپن نیز مقامات نیروی دریایی خود را به نظارت این رزمایش اعزام کرد.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

برگزاری اولین رزمایش نظامی مشترک روسیه و کره ی شمالی

پست توسط cheka »

تصویر

فرمانده نیروهای مسلح شرق روسیه ، روز سه شنبه اعلام کرد در راستای گسترش همه جانبه ی روابط میان فدراسیون روسیه و کره ی شمالی ، نیروهای مشترک این دو کشور سال آینده اولین رزمایش مشترک خود را انجام خواهند داد .

به گزارش خبرگزاری AFP ، ایگور موگینوف ، فرمانده نیروهای مسلح شرق روسیه افزود ، تصمیم برای انجام یک رزمایش مشترک جستجو و نجات دریایی بین نیروهای مسلح روسیه و کره ی شمالی در جریان سفر اخیر کیم جونگ ایل ، رهبر کره ی شمالی به روسیه گرفته شد .

این مقام نظامی روسیه با رد شایعات روزنامه های ژاپنی مبنی بر انجام این رزمایش در اواخر امسال ، اعلام کرد این رزمایش دریایی در سال 2012 انجام خواهد شد .

طبق گزارشات ، موگینوف یک هفته پس از اتمام سفر ماه گذشته ی کیم جونگ ایل به روسیه ، برای مذاکرات با یکی از فرماندهان عالی ارتش کره ی شمالی وارد پیونگ یانگ شده بود . این مقام نظامی از اعلام زمان دقیق رزمایش و تعداد واحدهایی که در این رزمایش شرکت میکنند ، خودداری کرد .

کره ی شمالی به ندرت در رزمایشهای مشترک شرکت میکند و این اولین بار است که ارتش کره ی شمالی و نیروهای مسلح فدراسیون روسیه رزمایش مشترک برگزار میکنند . رزمایشی که به گفته ی روزنامه ی China Daily ، با هدف برقراری توازن قوا در مقابل نیروهای مسلح آمریکا ، ژاپن و کره ی جنوبی انجام خواهد شد .

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”