طرح حمله به نظامیان آمریکایی در حاشیه خلیج فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

طرح حمله به نظامیان آمریکایی در حاشیه خلیج فارس

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]یک روزنامه عربی امروز در گزارشی از طرح حمله به نظامیان آمریکایی در قطر و کویت پرده برداشت که طی آن اعضای یک شبکه وابسته به القاعده در صدد حمله به نیروهای آمریکا در منطقه بوده اند.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از مهر، روزنامه الشرق الاوسط امروز در گزارشی نوشت: یکی از اعضای این شبکه که با "ابومصعب الزرقاوی" بیعت کرده بود و دیگری تصویر 20 عملیات نظامی علیه نیروهای آمریکایی را برای وی آورده بود.
بر این اساس، بررسی اسناد دادستانی کل عربستان نشان می دهد در این طرح که از سوی القاعده برنامه ریزی شده، هدف آن هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی در کویت و قطر بوده است. اما این طرح قریب به 5 سال پیش توسط عربستان خنثی و متوقف می شود.
 تصویر 

گفته می شود در این طرح عراق به عنوان مرکز اصلی آموزش نیروها برای حمله به نظامیان آمریکایی در حاشیه خلیج فارس بوده است. اسنادی که روز گذشته افشا شده نشان می دهد اعضای این شبکه در عراق حضور داشته و برخی از آنان با "ابومصعب الزرقاوی" سرکرده وقت القاعده در عراق که بعدها کشته شد، بیعت کرده است.
بنابر این گزارش، از روز گذشته (یکشنبه) محاکمه 10 تن از اعضای این شبکه که درصدد حمله به نظامیان آمریکایی بودند توسط دستگاه قضایی عربستان آغاز شد. دادستانی عربستان در جلسه دیروز 66 اتهام به این 10 نفر وارد کرد که شامل تلاش برای حمله به نظامیان آمریکایی در قطر و کویت و هدف قرار دادن ساختمانی وابسته به وزارت دفاع عربستان در مرز با عراق می شود.
دادستان کل در این جلسه برای پنج تن از متهمان تقاضای اعدام کرد و خواستار برخورد محکم و سنگین با دیگر متهمان شد. وی همچنین از دادگاه خواست اعضای سعودی این شبکه را از سفر به خارج عربستان منع کند.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”