نمايش نسل جديد تانك ايراني ذوالفقار در رژه 31 شهريور نير

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 132
تاریخ عضویت: جمعه ۵ شهریور ۱۳۸۹, ۳:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 57 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

نمايش نسل جديد تانك ايراني ذوالفقار در رژه 31 شهريور نير

پست توسط jas_gholami_1347 »

معاون تحقيقات و جهاد خودكفايي نيروي زميني ارتش از تلاش اين نيرو براي ساخت شبيه‌سازهايي متكي بر واقعيت در فضاي مجازي براي اولين بار در منطقه و نيز از به نمايش درآمدن نسل جديد تانك ايراني ذوالفقار در رژه روز ‌٣١ شهريور نيروهاي مسلح كشورمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، امير سرتيپ دوم سيدمسعودرضا زواره‌اي ظهر امروز چهارشنبه در يك نشست خبري اظهار كرد: در حال حاضر فرآيند توليد نسل جديد تانك ذوالفقار در دستور كار قرار دارد و اولين نمونه‌هاي آن فردا(پنج‌شنبه) در رژه‌ نيروهاي مسلح به نمايش گذاشته خواهد شد.

وي همچنين از طراحي و ساخت انواع خودروهاي تاكتيكي خبر داد و افزود: خودروهاي تاكتيكي رنجر، سمندر و خودروي ‌٥/٢ تن تاكتيكي نينوا نمونه بارزي از خودروهاي نيروهاي زميني ارتش هستند كه در حال حاضر آماده توليد انبوه در جهاد خودكفايي ارتش است.

معاون تحقيقات و جهاد خودكفايي نيروي زميني ارتش به تلاش‌هاي اين نيرو در زمينه طراحي و ساخت تيربارهاي نواخت بالا اشاره كرد و گفت: نمونه اول تيربارهاي نواخت بالا با نام اخگر در ‌٣١ شهريور سال گذشته رونمايي شد و تاكنون تعداد قابل توجهي از اين تيربار به نيروي زميني ارتش تحويل داده شده است. نمونه‌هاي مختلف تيربارهاي نواخت بالا، با نصب بر روي خودروهاي مختلف فردا در رژه نيروهاي مسلح به نمايش درخواهند آمد.

زواره‌اي در ادامه به اهميت شبيه‌سازها اشاره كرد و با بيان اين‌كه «انواع شبيه‌سازها براي انواع سلاح‌هاي فردي و اجتماعي به تعداد مورد نياز در سطح نيروي زميني ارتش پخش شده است» افزود: نيروي زميني ارتش براي اولين بار در منطقه، طراحي و ساخت كاملا بومي شبيه‌سازهاي متكي بر فضاي مجازي را در دستور كار قرار داده است و به زودي مي‌تواند محصولات مختلفي را در اين زمينه توليد و ارائه كند.

وي همچنين با بيان اين‌كه «عوامل برتري ساز در صحنه نبرد در نيروي زميني ارتش كاملا احصاء شده است» تاكيد كرد: هر نيرويي كه در سه مولفه آتش، تحرك و حفاظت برتري داشته باشد، پيروز هر نبرد زميني خواهد بود و يكي از نمودهاي اين كار براي ما تانك ايراني ذوالفقار است كه نسل جديد آن متفاوت با نمونه‌هاي قبلي خواهد بود.

معاون تحقيقات و جهاد خودكفايي نيروي زميني ارتش در پايان با بيان اين‌كه «در چند سال گذشته يك اتفاق اساسي در حوزه‌هاي تحقيقات ارتش افتاده و آن اين است كه دانش‌محوري و فرآيندمحوري جايگزين محصول‌محوري شد» تصريح كرد: بسياري از كشورهاي منطقه تجهيزات بالايي دارند ولي مطمئن باشيد اگر پشتيباني‌ها از آن‌ها قطع شود، در كمتر از دو هفته زمين‌گير خواهند شد چراكه دانش تجهيزات مربوط به خود آنها نيست و در واقع خود آنها دانش‌محور نيستند.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”